Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Nem a szülő dolga megítélni...

"Nem a szülő dolga megítélni hogy jó munkát végzett e szülőként hanem utólag a gyereké". Egyetértetek ezzel? Miért? Miért nem?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 07:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
24%
Ezt egy harmadik fél tudja eldönteni, aki eléggé művelt, kulturált ahhoz, hogy meg tudja állapítani, megfelelő szintre ért-e el a gyerek.
2021. ápr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nyilván van olyan eset amikor a szülő mindent megtesz, mindent "jól" csinál és mégis valami gond van a gyerekkel (pl ha valamilyen mentális betegsége van), de ez nagyon ritka. Olyan viszont nagyon sokszor van hogy a szülő úgy érzi, jól csinál valamit, és nem hallgat a gyerekére amikor azt mondja hogy többre van szüksége (nem pénzre gondolok), vagy hogy neki nagyon nem jó ha az anyuka/apuka így viselkedik vele. Sok szülő sajnos azt gondolja hogyha a gyerek nem éhes és nem fázik, akkor semmi gondja nem lehet és ő megtett mindent amit "muszáj", de ez csak az alapok alapja és vannak olyan dolgok amik ennél sokkal fontosabbak. Csak sajnos Magyarországon még nagyon sok szülőnek olyan a felfogása hogyha a gyerek szeretetet, támogatást mer kérni, akkor el van kényeztetve és nem becsüli azt amije van, pedig az elkényeztetettség nagyon nem ebben merül ki.
2021. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Az én szüleim ugyanis szentül meg vannak győződve mennyire pengék voltak.

Elváltak. Egyedüli gyerek vagyok. Apám eltartotta az élettársa alkesz, munkanélküli felnőtt gyerekét. Én 0 támogatást kaptam, pedig jól élt.

Anyám alkesz, semmirekellőkkel állt össze, pokol volt a gyerekkorom.

Mégis remek anyának tartja magát mert "felnevelt". Ja, enni sem lett volna mit, az alkeszek, meg a bagóra költött pénz miatt, ha anyám nem lopja haza a maradékot a vendéglátásból. Mindig ócska, kopott, kinőtt ruháim voltak. 1 szoba konyha volt az életterünk, pottyantós budival.

Szégyelltem és gyűlöltem azt az életet.

Én jól élek, mert felnőtt fejjel tovább tanultam, de már meg az a baj, hogy fennt hordom az orrom, meg magas lovon ülök stb.

Szánalmas, szégyellni való lúzerek...

2021. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
23%
csakis és kizárólag a gyerek tudja megítélni a dolgot. Ha jó színészek a szülők, akkor ugyan melyik idegen lát be a cukormáz alá?nálunk olyan színházat nyomattak a külvilágnak, hogy senki nem hitte volna el, ha elmondom,mi megy otthon.
2021. máj. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!