Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit válaszolnál, ha a 8 éves...

Mit válaszolnál, ha a 8 éves gyereked megkerdezné, hogy kit szeretsz jobban, őt vagy az új párodat?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 17. 07:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
64%

Bizony az egyforma szó nem kielégítő egy gyerek számára. Egy gyermek bekerül egy osztályba és az általános iskolában az oszrálytársak összehasonlitanak és rangssorolnak. A fiúk azt nézik ki a legerősebb, kinek a szűlei a leggazdagabbak, ki az osztályban szegény.A lányok versenyezhet ék a szűleikben, vagy öltözékben.


Az egyforma nem létezik a szotárukban. Nem volt helyes egy mondatban válaszolni.


Ha az apa azt mondja téged szeretlek a világon legjobban, akkor kódolva can a kislány következő kérdése, akkor miért vagy avval a nővel, nem velem?


Én apuka vagyok én ezt válaszoltam volna:édes lányom ne hasonlítsd össze, ugye érzed mindig hogy nagyon szeretlek amikor együtt vagyunk? Érzed hogy nagyon szeretlek? Amikor nem vagyok itt akkor is nagyon nagyon szeretlek és ugyanígy szeretve gondolok rád.


Most még nem érti, minden magyarázkodásnak egy a vége jobban szeret vagy nem? Nem mennék bele. Nem baj hogy nem érti, ahogy nő fel egyre jobban megérti.

2021. ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
61%

A páromat szerelemmel, őt pedig szeretettel.


De nem összehasonlítható a két érzés.

2021. ápr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként legalább a férjed őszinte volt a gyerekkel és nem majmolta belé, ezt az "anya csak téged szeret"-bromságot.
2021. ápr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
79%
Elmondanám neki hogy őt nagyon szeretem, a páromba meg szerelmes vagyok, és hogy mindkét érzés másképpen gyönyörű. Elmesélném neki hogy egy napon majd talál ő is egy remek embert, és remélem, ő is megismeri milyen érzés szeretni a párját, és ha akar gyereket, majd azt is megismeri mennyire más a gyermek iránti szeretet\féltés.
2021. ápr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
23%
Kár választ írni, mert mindenki le lesz pontozva.
2021. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
50%

A férjed egy intelligens felnőtt ember, aki nem hazudik a gyereknek!

Rosszul esik persze, de csak azért mert még nem így fogja fel, de remélem te is intelligensen reagáltad le és az ő szintjén elmagyaráztad neki.

Hogy te kit szeretsz jobban engem vagy apát? És mielőtt válaszolna el kell neki mondani, hogy teljesen normális, hogy mindkettőtöket ugyanúgy, nem kell választania ahogy szereti a Kati mamát és az Éva mamát is, a kistestvérét, az unokatestvérét és a kis barátait vagy a kis szerelmét mert a szívünkben sok embernek van hely, mindenkit szerethetünk anélkül, hogy választanunk kelljen. Majd egyszer neki is lesz feleség e ahogy most apának is van és ő is úgy fogja szeretni mint az anyukájával vagy az apukáját.


Aztán majd ahogy nő ezek az érzések úgyis pontosabbak lesznek és akkor megfogja érteni ezzel mit akartál neki mondani, hogy minden érzés lehet ugyanolyan nagy meg akkor us ha máshogy szeretjük az anyákat, a gyerekeket és a feleségeket.

2021. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
33%
A gyereknek azt mondanám, hogy őt szeretem jobban, ha ezt kérdezné, a páromnak meg azt, hogy őt, ha ő kérdezné. :D A lényeg, hogy senki ne sértődjön meg. Mindig annak kell mondani, hogy a legjobban szereted, aki éppen kérdezi. A barátok közt is így van. Mindig az a legjobb barátod, akivel éppen együtt lógsz. :D Nem mondhatod egyiknek sem, hogy "most csak azért vagyok veled, mert a másik barátom nem ért rá"! XD
2021. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
32%

Nem kezdeném egy 8 évesnek ezt a béna dumát tolni, hogy "más a két érzés". Nyilván nem ezt akarja hallani, nem is érti, azt akarja hallani, hogy őt szereted a legjobban.


Abból, hogy "hát a két érzés nem egyforma" csak azt hallja, hogy "nem engem".

2021. ápr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
56%
A "béna duma" Az igazság. Szóval neked alap hogy inkább hazudsz a gyerekednek, mert szerinted hazugságot akar hallani. A gyerekek nem hülyék. Nem kéne lebecsülni őket.
2021. ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
15%
Elmagyaráznám neki mi a különbség az erósz és agapé között 😊
2021. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!