Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van-e ezeknél a negatív...

Van-e ezeknél a negatív érzéseknél megoldás,visszaút?

Figyelt kérdés

Az itteni hasonló kérdésekre adott válaszokból kiindulva többségben elfogtok ítélni,erre számítok.Kérlek ne tegyétek.Eléggé szenvedek így is,és nem látok megoldást.Szóval férjemnek van két nagykorú gyereke (lányok),mindkettő már párral él.Mi hat éve ismerkedtünk meg,már akkor is nagykorúak voltak és sosem laktam velük.Ritkán találkoztunk,ritka alkalmakkor jó volt a viszonyunk.Miután páromtól (azóta a férjem) kirepültek a gyerekei,eladta vidéki házát és az én városomban vásárolt egy másik kisebbet.Itt lakunk évek óta kettesben.

Azt hozzáteszem nagyon jól indult a kapcsolatunk,szerelmesek voltunk,mindketten azt éreztük életre szóló társra találtunk egymásban.Mégis ahogy telik az idő egyre rosszabb kettőnk viszonya.Kifejezetten azt érzem ez legnagyobb részt a gyerekei miatt van.Rengeteget beszélgettünk az elején,ma már szinte alig,ellenben gyakorta azt hallgatom mennyi mindent bír beszélni gyerekeivel.Ez rettentő rosszul esik hogy nem velem beszéli meg a dolgait.Ő azt mondja azért nem mert sokat veszekedtem vele.Igen,de ezek a veszekedések részemről okkal történtek,mert mellőzöttnek éreztem magam.Eleinte azt éreztem első vagyok párom életében,nagyok a gyerekei és nem is vele élnek,már egymással beszéltünk meg mindent.Aztán észrevettem hogy minden fontos alkalmat,ünnepet,találkozást párom a gyerekeivel beszél meg.Vagy hogy mikor jönnek látogatóba hozzánk,azt is.Engem meg sem kérdez mit szólok hozzá,volt-e valami programunk az sem számít.Ha jönnek akkor teljes mértékben félre taszítottnak,mellőzöttnek érzem magam,akinek annyi feladata van hogy főzzön és készüljön rájuk.Annyit kértem csak úgy bánjon velem mint egy feleséggel.Velem beszélje meg az őt is érintő dolgokat,az ünnepeket,stb.De ő minden esetben első helyre teszi gyerekeit ha valamit kérnek tőle vagy jönnek,az én esetleges akár kicsi módosítási javaslatom sem érdekli.Állítólag szeret,ennek ellenére úgy érzem csak használ engem bizonyos dolgokra,hiszen nekem bizonyítanom kell ahhoz hogy számítsak az életében,míg gyerekei semmit sem tesznek,inkább kihasználják,mégis ők az imádnivalóak.

Én értem hogy a gyerek az szent,mégis rettentően rosszul esik a bánásmódja felém.Ne ítéljetek el,tanácsot szeretnék mit tegyek.Hibás-e a párom,vagy ez mennyiben az én saram hogy ilyen érzéseket érzek.Van-e ebből az egyre rosszabb házasságból így kiút.

Más úgymond mozaikcsaládban is Istenként tekint az apuka a gyerekére?

Aki ha bármit tesz elnézhető,míg a feleség hibája az nem.

Köszönöm szépen a válaszokat.


2021. ápr. 21. 13:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Leülteted és ezeket szépen elmondod neki.
2021. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt látom, hogy elmúlt az a varázs ami megvolt az elején. Elmondhatod neki amit itt leírtál, lehet hogy egy rövid időre fog változni a helyzet, de nem lesz tartós. Max azt tudom elképzelni hogy a lányoknak lesz majd babájuk és nem fognak ráérni apukázni, de ez jobb és rosszabb irányba is viheti dolgokat.
2021. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszélsz vele, ne a gyerekeit hibáztasd, hanem azt, hogy téged ő már csak használ, a véleményedet viszont sosem kéri ki, és hogy ez NEKED így nem felel meg, rosszul érzed magad, és tudni akarod, hogy lesz-e változás, vagy kénytelen leszel elválni. Van esély rá, hogy megörül a válás ötletének, mert attól ilyen, hogy már nem szeret téged, és esze ágában sincs meghosszabbítani a házasságotokat. Nekem úgy tűnik, már csak te ragaszkodsz ehhez a kapcsolathoz egyedül, az meg nem elég.
2021. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad olyan személlyel maradni, aki nem tisztel.
2021. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul kommunikáltad le a mellőzöttséget. A veszekedés nem bírja rá párodat a változásra, csak elidegeníti tőled.

Szerintem is üljetek le erről beszélni, de vádaskodás nélkül. Ha a gyerekekhez való viszonyulásban nem tudtok közös nevezőre jutni, de abban egyetértetek, hogy a kapcsolatotok értékes, amit meg kéne menteni, akkor menjetek el együtt párterápiára.


2-re annyit írnék, hogy ha férjednek unokái születnek, akkor még inkább várható, hogy ők lesznek a középpontban.

2021. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Goldmundnak igaza van, valószínűleg olyan szinten megutált téged a párod a problémamegoldás helyett veszekedős technikád miatt, hogy már a háta közepére sem kíván. Én ha valakit megutálok, az nálam végleges, nincs visszaút. És nyilván attól fogva nem kérem ki a véleményét sem, hiszen már rühellem mint embert.
2021. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Valóban a legrosszabb problémamegoldás a veszekedés,de a tehetetlenség hozza ki belőlem.Mikor elkezdődtek ezek az érzéseim és szóltam,egyetlen egyszer sem értette párom mi a bajom tulajdonképpen.Igen meg akartam beszélni normálisan és megoldást találni rá,de ő szerintem hárít.Vagy nem érti,vagy nem akarja érteni az érzéseimet.Szerinte teljesen rendben van a viselkedése,ő családcentrikus,és a családban a gyerekek az elsők.Ezenkívül ő nem úgy látja azokat a beszélgetéseket ahogy én,szerinte nem beszél velük sokat,velem is beszél.De ez nem igaz,én nem ezt érzem.Lehetetlen megértetni vele az érzéseimet.Mikor látom hogy értetlen,haragos és ideges leszek.Kérdeztem hogy el akar-e válni mert így nem jó,azt mondja ő nem akar,csak ne vitatkozzam vele.Hát persze,törődjek bele hogy nekem az ő bánásmódja felém fáj.
2021. ápr. 21. 15:12
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Külső szemmel nézve az írásod alapján egyértelmű hogy ez nem fog működni. Kihasznál, azt a magatartást vette fel, hogy "tedd a dolgod és maradj csöndben".
2021. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem akar már, a válás említése sem érdekelte.
2021. ápr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ő azt mondja azért nem mondd el nekem családi dolgokat mert veszekszem vele.De én pont azért veszekszem vele mert nem egyeztet velem családi dolgokat,most már el sem mond csak az utolsó pillanatban.Ez nagyon rosszul esik,olyan mintha én nem is lennék a családja csupán papíron.

Mindig a gyerekei körül forog minden ha akarnak valamit.

Ha esetleg kiszeretett belőlem,miért mondja hogy de szeret,és miért nem akar elválni.És miért nem változtat az általam sérelmezett dolgokon,talán nem mond igazat és csak kényelemből van már mellettem?Honnan lehet ezt tudni?

2021. ápr. 21. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!