Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összevesztem a szüleimmel?16/L

Összevesztem a szüleimmel?16/L

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és mivel anyu meg apu dolgozik így én vagyok otthon a húgommal mivel nem képesek elengedni suliba mert félnek a vírustól. Egy az hogy nem tudok tőle tanulni mert állandóan rajtam lóg meg fecseg egész álló nap. Ha elmegyünk boltba akkor mindent meg kell neki venni semmi nem elég. Mindig éhes vagy szomjas otthon is. Rendeltem valamelyik pizzát és direkt megkérdeztem hogy kér-e de persze nem. Amikor kihozták meg majdnem megette az egészet. Pénteken azzal nyúzott hogy menjünk el a Danihoz játszani. Dani az uncsitesóm aki itt volt nálunk a múltkor az autónkon csinált valamit akkor meg egésznap ő rajta lógott. Hozza a babáit hogy babázzunk de nem érti meg hogy nem érek rá. Mondom neki hogy nézze a tv-t de az se érdekli kivéve ha én néznék valamit mert akkor biztos hogy át kapcsol valami mesére. Tudnám még folytatni de felesleges. Tiszta ideg vagyok mindennap. 6 éves gyerek nem tud magába meglenni 10 percig sem. Már veszekedésig fajult a dolog de tojnak rá hogy mit mondok.
2021. ápr. 25. 17:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Hát nagyon sajnálom :(

Ez a szüleid dolga lenne, hogy vigyázzanak rá, nem a tied

2021. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
20%
6 éves.. Te meg 16 még is tök gyerekes vagy és nem is fogod fel,, hogy ő még kicsi. Talán le kéne foglalni valamivel, azt meg megnézném hogy te mennyire akarsz tanulni
2021. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

2-es, ennyire ne legyél beszűkült, hogy nem tudod elképzelni hogy egy 16 éves akarhat tanulni. Hogyan foglalja le mégis, ha egyedül nincs el a kisgyerek, neki meg órái vannak, adott esetben reggel 8-tól délután 2-ig?

Kérdező, próbáld meg még egyszer megbeszélni a szüleiddel hogy ez így egyikőtöknek sem jó. Ha nem megy, adj a tesódnak kaját, zárd be a konyhát nehogy valamit hülyéskedjen a tűzhellyel aztán zárkózz be a szobádba amíg tanulsz, jobb ötletem nincsen.

2021. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Attól hogy kicsi még tudnia kéne viselkedni.
2021. ápr. 25. 17:35
 5/30 anonim válasza:
8%
3, nem attól fog megtörni a karrierje, ha napi egy-két órát foglalkozik a testvérével.
2021. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
Hogy tud egy 6 éves beverni egy egész pizzát? Aztakurwa:D
2021. ápr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
10%
Ócskanővér 1.0.
2021. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%
A szüleid nem akarják nevelni a testvéredet. Nagyszüleid mit szólnak hozzá?
2021. ápr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

Hasonló helyzetben vagyok, de sokkal enyhébben. Nekem egy 7 éves öcsém van, sokszor engem is nyaggat, hogy menjek vele játszani, amikor vége vannak az online óráinak, vagyis voltak, mert ugye ő már mehet iskolába.

Sajnálom Kérdező, ez nagyon rossz helyzet. Ha szüleid nem tesznek semmit akkor sajnos te sem tudsz, mert nem tudsz azzal a 6 éves gyerekkel mit kezdeni, tehát nem rakhatod ki a házból lol, tudom, hogy néha úgy érzed, hogy legszívesebben megtennéd. Valahogy próbáld meg szerintem rávenni a szüleidet, hogy mehessen iskolába, hacsak nem félsz te is a vírustól. A tesódnak nagyon jót tenne a társaság (meg egy kis nevelés nyilván) :)

2021. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%

Milyen Istenverte alapon szidják egyesek a Kérdezőt? Ti ott vagytok Vele? Ti látjátok a mindennapjait? Dehogy!

Nekem ideiglenesen volt egy mostoha húgom. Mindennap egy szendvedés volt.

Ha valami baja volt, egyből az Én felelősségem volt.

Senki ne hidje azt, hogy Nekünk ne lenne jobb dolgunk a Babusgatásnál.

Senki ne hidje azt, hogy Nekünk nincsenek alapvető kötelességeink.

A kistesó a szülőnek okozzon fejfájast és ne a Nagylányának passzolja le.

Ócskanővér 1.0.-mi? Ezek mennek ugye? Remek.

És az az idegtépő helyzet Kérdező, hogy erre nincs megoldás. Kompromisszum kell. Idővel nagyobb és okosabb lesz.

Köszönöm a néhány normális választ Én is.

Kérdező, ha szeretnél beszélgetni valakivel. Én itt vagyok. Privátbán elérsz.

17/F


Szép napot midenkinek!

2021. ápr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!