Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a tapasztalatotok (saját...

Mi a tapasztalatotok (saját vagy a környezetetekben, családotokban)? (válás utáni apa-gyerek kapcsolat)

Figyelt kérdés
2021. ápr. 26. 08:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szomszédomék váltak el. Az anya már az x-edik dugónál tart, ez volt a válóok, mégis hozzá kerültek a gyerekek. Az apának pár év után lett egy idősebb barátnője, még össze sem költöztek. Az apa fizet, megvesz mindent a gyerekeknek amit kérnek, de úgy látom a pénzén kívül másra nincs szükségük, teljesen ellene vannak uszítva.
2021. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A világban mindegyikre van ezer példa, de úgy gondolom, hogy a zsigeri furkálódás az új pár/család és a régi között csak unintelligens emberekre jellemző. Egy normális ember nem csak azt nézi, hogy az egójának mi kedvez, hanem hogy ha szereted a családodat/családtagodat, akkor azt is nézed, hogy neki mi a jó.

Nekem gyerekkoromban elváltak a szüleim, és tökre örültem ennek, annak ellenére, hogy mindkettővel jó volt a viszonyom. Ugyanis marták egymást állandóan, nem voltak boldogok egyáltalán. Mióta apám elköltözött, nagyon jó a viszonyuk. Konkrétan néha átmennek egymáshoz, apám furikázza anyámat kocsival (anyámnak nincs jogsija), kölcsönösen segítik egymást. Mert ott van az a "mentőháló", hogy már nem kell a másikkal feltétlenül együtt lenni, ha már halálra idegesíti. :) Apámon konkrétan látszott, mennyivel boldogabb. A mi kapcsolatunkon ez nem rontott egyáltalán. Anyámnak is van azóta kapcsolata, apámnak is, de soha nem jutott eszembe, hogy ebből valami értelmetlen rivalizálást hámozzak ki. Látom, hogy nekik jó, ennyi a lényeg. Igazából nem ütöm bele az orrom a dolgukba eleve, max ha látnám, hogy olyan párjuk van, aki feltűnően kihasználná őket.

Ha nagyon szükségem lenne apám segítségére, akkor lehet, félre tenné a barátnős programját miatta, de én sose várnék el iylet, és nem is keresem az ilyen helyzetet. Bár nyilván, én már szintén nem vagyok olyan fiatal így közel a 30hoz,szóval nem támaszkodok a szüleimre már.

2021. ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A szavazás állása alapján nekem úgy tűnik, az a tapasztalat, hogy a gyerekek háttérbe szorulnak ha van/lesz új kapcsolat. Sajnos egyelőre úgy néz ki, nálunk is ez a helyzet, pedig nincsenek az apuka ellen úszítva. Lehetséges, hogy tényleg ez a jellemző ilyenkor...
2021. ápr. 26. 11:48
 14/21 A kérdező kommentje:
Jó érzés olvasni azokat a kommenteket, ahol az apa normális áll hozzá a "régi családjához", és nem úgy kezdett új életet, hogy maga mögött hagyott mindent (felelősség stb). Mint pl a #12-nél - így minden "szereplő" gyakorlatilag jól járt.
2021. ápr. 26. 11:58
 15/21 A kérdező kommentje:
*normálisan
2021. ápr. 26. 11:59
 16/21 anonim ***** válasza:
Én is a pozitív példát tudom erősíteni, szerencsére. A szüleim egészen pici koromban elváltak, de apámnak az új kapcsolatánál és a karrierjénél is én voltam mindig a fontosabb. Bár új kapcsolata végül nem lett, karrierje igen, és a mi kapcsolatunk is kifejezetten jó volt mindig.
2021. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
9, apád tanult, de nem intelligens.
2021. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
#16 Úgy érted, hogy egyáltalán nem lett új kapcsolata? Vagy lett, csak nem volt tartós?
2021. ápr. 26. 14:08
 19/21 anonim ***** válasza:
32%
Én ezt azzal tudnám összehasonlítani mint amikor elköltözöl a szüleidtől, hogy a pároddal élj. Nyilván látogatod őket ha tudod meg keresed őket, de akkor is mindenki azokkal van szorosabb kapcsolatban akikkel együtt él. Én nagyon sok olyan apát látok akinek az új párja gyerekeivel akikkel együtt él jobb a kapcsolata mint a vérszerinti gyerekeivel. Azért azt nem kell elfelejteni, hogy nem a vérkapcsolat teszi a családot
2021. ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
#19 Értem mit akarsz ezzel mondani, de azért ez így elég gáz. A szülőkről természetes dolog, hogy felnőve "leválik" az ember. Viszont a saját gyerekeiről leválni... hát. Ez úgy hangzik mintha az apuka maga is egy gyerek szintjén állt volna, akinek most jött el a különköltözés és az önálló élet ideje...
2021. ápr. 26. 15:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!