Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Hogy dolgozzam...

Mit csináljak? Hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
Egy 19 éves fiú vagyok és mikor még nagyon kicsi voltam akkor apámmal és anyámmal éltem. Anyám nagyon szeretett, de apám agresszív alkoholista volt és volt hogy bántott (megütött, megvert) Mindig ordibált velem és egy nap anyum kirakott hogy ne essen bajom. Most boldog vagyok nevelő családdal élek tesókkal. Voltam már pszichológusnál, de nem tudom feldolgozni rendesen a gyerekkorom. Valaki tud segíteni? Valami tanács?
2021. ápr. 26. 12:31
 1/6 vissza_a_jövőbe válasza:
100%

Úristen...Hát, őszintén sajnálom! :(


Elhiszem, hogy szörnyű lehetett neked, de a múlt, már elmúlt. Koncentrálj a jelenre, és a jövőre. Becsüld meg, hogy van egy családod, aki saját gyerekükként szeret és legyenek céljaid, foglald el magad valamivel, pl sport, állíts fel magadnak hobbikat :)

2021. ápr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod, hogy egy gyakorin kapott válasz többet fog segíteni, mint a pszichológus?

Másik pszichológust kéne keresni, ez terápiás kezelést igényel. Érdemes aszerint keresni, hogy hasonlóval eredményesen foglalkozó van-e. A pszichológusoknak is szakterületei vannak, nem megy minden mindegyiknek. Szóval ne add fel, a megfelelő szakember segítsége nem pótolható mással!

2021. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a múltat nem lehet elfelejteni, csak jó mélyre elraktározni magunkban, de az a sérelem mindig is ott lesz velünk.


A pszichológus is csak ebben tud segíteni, és a feldolgozása egy traumának nagyjából ennyiből is áll, a nagyobb része a betegen múlik. Én is azt tanácsolom, mint amit az 1-es írt, foglald le magad valamivel, valami olyannal, amiben tudod, hogy jó vagy és szereted is csinálni, szerezz barátokat, akikkel hasonló az érdeklődési köröd vagy egy olyan barátot, aki előtt őszintén megtudsz nyílni.

2021. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Próbálj ki új dolgokat! Sportot, hobbit, stb. És mindig jusson eszedbe, hogy van egy olyan családod aki nagyon szeret. Emellett egy pszichológus is tud segíteni. Vagy ami nekem többet segített, mint a pszichiáterem, az egy természetgyógyász volt. Sok sikert!
2021. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megérteni, hogy apád miért tette ezt. Nyilván nem mentség az, hogy neki is rossz gyerekkora lehetett, de őt ilyennek nevelte az élet. Sajnos ennek te ittad meg a levét. Sokat bánthatták, nem becsülték meg, ezért az ezzel járó fájdalmakkal már nem tudott elszámolni. Nem azt mondom, hogy ezért sajnálni kellene, csakhogy ha ebből a szempontból nézzük a dolgokat, szerintem érthetőbb, hogy miért lett ilyen ellenséges. Először ostobaságnak hangozhat, de annyira gyűlölhette már a világot, hogy ezzel védte a lelkét. Az is lehet, hogy mentálisan is beteg volt, sajnos az ilyeneken már szinte sehogy nem lehet segíteni. Örülök, hogy kikerültél ebből a mérgező közegből.
2021. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagypn szépen köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 30. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!