Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi, hogy dolgozz...

Miért nem engedi, hogy dolgozzak? Mit csináljak, hogy belemenjen?

Figyelt kérdés

Az anyám nem akarja engedni, hogy iskolaidőben dolgozzak, mert mégis minek... De elég sok órám kiesett a gimibe (heti 17) és péntekenként pl. egyáltalán nem kell bemennem.

A nyáron hostesskedtem és elég sok pénzt sikerült vele keresnem, ezért gondoltam, hogy folytatom így, év közben is, időm lenne rá.


De anya nem akarja, mert ő megad mindent, ne dolgozzak.

Viszont most is szeretném majd megvenni az új iPhone-t, de már rögtön mondta, hogy minek, mikor a régit is tavaly kaptam, vagy hogy vettem egy új cipőt és felvette, én pedig mondtam, hogy ne helyettem hordja már el. Erre jött a válasz, hogy ő adta rá a pénzt, azt csinál vele, amit akar.



17L


2014. szept. 18. 10:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%
Az milyen gimi, ahol pénteken nincs tanítás?
2014. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
te legalább meg akarod keresni a pénzt a saját dolgaidra ... mit csinálj? mondd neki, hogy az első rossz osztályzat után azonnal abbahagyod a melót, addig meg miért ne keresnél, ha belefér az idődbe
2014. szept. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Van pénteken tanítás, de már letettem az osztályozóvizsgát tavaly angolból és egy másik idegennyelvből, így azokra nem kell bemennem. Testnevelésből felmentett vagyok, így arra sem kell bejárnom.

Szóval a péntek így néz ki:

Első 2 óra az emelt tantárgyak órái, erre nem kell mindenkinek bemenni, csak aki az adott tagozaton van. Aztán jönne nekem egy francia, majd tesi és angol órák. De mivel ezekre nem kell bejárnom, egyetlen órám sincs pénteken.

Igen, tudom, hatalmas szerencsém van.

2014. szept. 18. 10:15
 4/34 anonim ***** válasza:
17%
Ha tesiböl fel vagy mentve, akkor igen komoly egeszsegugyi problémád kell hogy legyen, igy eselyes, hogy nem vagy munkaképes....
2014. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
24%

Ez valami kisegítő iskola?

"kiesett a gimibe" helyesen kiesett a gimiBEN.


17 évesen inkább tanulj, és nyáron dolgozz.

2014. szept. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Nem, nincs problémám, csak 9.-ben a tanár buktatni akart, mert ki nem állhatott, ezért gerincferdülésre és asztmára felmentést kaptam. Elmondanám, hogy az osztály nagy része ugyanígy fel van mentve, pedig senkinek semmi baja.

Egyéb, amibe beleszeretnél kötni? :)


Lemaradt egy n betű, mi lesz most???

2014. szept. 18. 10:19
 7/34 anonim ***** válasza:
61%
Hivatalosan iskola időben (szeptember 1 és június 15 között) 18 év alatti nem dolgozhat hacsak nem olyan iskolában tanul ahol kötelező szakmai gyakorlat keretein belül teszi ezt. Tehát ha szeretnél se tudnál dolgozni, legalábbis iskolaszövetkezetnél biztos nem.
2014. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Nem ott dolgozom.
2014. szept. 18. 10:20
 9/34 anonim ***** válasza:
73%

"Viszont most is szeretném majd megvenni az új iPhone-t, de már rögtön mondta, hogy minek, mikor a régit is tavaly kaptam, "


Teljesen igaza van...

2014. szept. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Ugyanezekkel az érvekkel érvelj anyukádnál, hátha bejön!
2014. szept. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!