Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó fiatalként, ha együtt...

Dolgozó fiatalként, ha együtt laksz a szüleiddel és nem kell beszállni otthon semmilyen költségbe, számodra ez mit jelent?

Figyelt kérdés

A szüleiddel megbeszéltétek ezt, ők elmondták, miért nem kérnek semmi pénzt Tőled, amíg velük laksz?


A kérdésemet ez a poszt ihlette:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


2021. ápr. 28. 09:05
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
81%
Én kicsit igazságtalannak éreztem hogy a szüleim anno pénzt kértek tőlem hogy OTTHON lakjak. Ha nekem lesz gyerekem, nem fogok tőle pénzt kérni csak mert le vagyok égve. 24/N
2021. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%

Ha normális emberről van szó, akkor ilyen körülmények között - most, hogy az elmúlt hónapokban semmilyen szórakozási lehetőség - buli, koncert, disco, étterem, stb. - NEM volt elérhető - ez hatalmas spórolási, megtakarítási lehetőséget jelent(het)ett.

(Feltéve, hogy az illető nem szórta el a pénzt olyan dolgokra, amikre most is,illetve mindenkor, még a legnagyobb tomboló COVID-19 hullámban is korlátlanul, bármennyi pénzt el lehet szórni a pénzt, pl. vásárlás, Netflix, HBO Go, stb. stb. stb.)

2021. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Semmit. Nálunk ez volt a természetes. Nem voltunk gazdagok soha, azért a rezsi fizetése sosem jelentett gondot. Azért biztos van olyan, ahol ezt a szülők nem tudják finanszírozni.
2021. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

3, tudta finanszírozni, amíg tanult, majd elballagott és hopp, máris nem futja rezisre, kell a gyerek pénze??? Érdekes, már csak azért is, mert onnantól a fiatal jó eséllyel dolgozik, kevesebbe kerül a szülőnek, hiszen pl a szórakozását, öltözködését már maga fizeti.


Nekem eszembe nem jutna pénzt kérni a gyerektől rezsire, étkezésre, amíg itthon lakik.

2021. ápr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%

Abban a társadalmi rétegben, amibe tartozunk, egyszerűen ez a szokás. Már persze ha a szülő megteheti. De az én szüleimnek abszolút nem jelentett problémát. Persze ha csak lógatom a lábam, nem csinálok semmit, ahhoz biztosan lett volna egy-két szavuk. De én jól tanultam az egyetemen, magas ösztöndíjat is kaptam (szóval kérnem nem kellett tőlük sose pénzt).


Hallottam már olyanról, aki nevelő célzattal kért pénzt a gyerekétől, pedig támogathatta volna, de személyesen nem találkoztam ilyen családdal. A 18. szülinapon a gyereket híd alá száműző szülőket is csak itt a neten látom emlegetni. Az persze teljesen más eset, ha a szüleim is szűkölködnek. Akkor természetesen munkát vállaltam volna az egyetem mellett és segítek nekik. Így viszont nyugodtan elvállalhattam bármilyen önkéntes munkát, oktatást az egyetemen stb., ami szakmailag hasznosabb volt.

2021. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
55%
Nekem szulokent eszembe nem jutna penzt kerni a gyerekemtol, gyerekkent viszont eszembe nem jutna dolgozo emberkent a szuleimen eloskodni, rezsit sem fizetve.
2021. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
Én is ezt nem szoktam érteni amit a 4-es ír, hogy ha 18 évesen 12. osztályosan volt pénz eltartani, amikor nem tanul tovább, érettségi után, vagy befejezte az egyetemet, ez hirtelen miért okoz gondot? Persze ha addig hitelt maguk előtt görgetve-növelve tudták eltartani a családot akkor oké de gondolom általában nem ez van.
2021. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
99%
Számomra ez azt jelenti, hogy a 170000 Ft.-os fizumból legalább 100-at félreteszek minden hónapban, hogy legyen önerőm a lakáshitelhez később.
2021. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
68%
Ott egy szó se esik róla, hogy ne adna be a rezsibe. Jómagam amikor elkezdtem keresni ÉN kérdeztem meg, hogy mennyit adjak bele, nem kellett kérni! Égett is volna a képem, ha nem adok.
2021. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%
Arra nem gondol, aki itt írja, hogy miért kérnek utàna pénzt, hogy esetleg ők is szeretnének vègre a saját pénzükből magukra is költeni. Végre keresőképes a gyerek, abból a kis plusz pénzből mehetnènek újra kettesben romantikus vacsorára, megvehetnék az extra csokit, könyvet, ruhát maguknak.. de ők fizessenek csak, mert eddig se okozott problémát.. Én azt szeretném ha a szüleim magukra költenék a pénzüket.. Bár èn nem èlek otthon.
2021. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!