Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó fiatalként, ha együtt...

Dolgozó fiatalként, ha együtt laksz a szüleiddel és nem kell beszállni otthon semmilyen költségbe, számodra ez mit jelent?

Figyelt kérdés

A szüleiddel megbeszéltétek ezt, ők elmondták, miért nem kérnek semmi pénzt Tőled, amíg velük laksz?


A kérdésemet ez a poszt ihlette:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


2021. ápr. 28. 09:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
86%

Ez az amit én nem fogok nagyon megérteni sose, én kollegiumból szinte az albérletembe költöztem át ez volt 10 éve. Amit én itt olvasok a mai végzős diákoktól mennyire félnek lépni albérletbe az még semmi szerintem hazudik akiben nem volt ott a para amikor elhagyta a szülői házat.

Na de hogy akik már 20-30-as éveikben nem mernek lépni...


Bár most így belegondolva úgy otthon lakni anyámmal lassan 30 évesen, hogy nem fizetek semmibe, csak otthon döglök, ha valami nem tetszik neki visszakaffogok, tévézek, ps-ezek meccset nézek egész nap. Nem is lenne olyan rossz. Kár, hogy ez nálam lehetetlen, így is én pénzelem sokszor anyámat, hogy nem együtt lakunk.

2021. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
83%

Tőlem nem kérnek, de cserébe elvárják, hogy vagy tanuljak vagy dolgozzak és ne csesszem el mindenre a pénzem.

Páromtól kérnek havi 20at, de azt félre is rakják neki későbbre.

2021. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
26%
Ők hogy fognak saját családot alapítani, ha magukat nem tudják eltartani?
2021. ápr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, mert az én esetemben ilyen opció nem volt. Anyámmal éltem 22 évig, igaz, ebből "csak" 14 év, amit anyámmal, 8 évet apámmal és anyámmal, csak apám lelépett. 18 éves korom óta dolgoztam hivatalosan, előtte is vállaltam munkákat, rakodómunkás, vagy épp napszámba krumpli, paprikaszedés, ami épp termett.
2021. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó volt nagyon, mert rendesen félre tudtam tenni továbbtanulásra, így jóval kevesebbet dolgoztam azon a borzalmas helyen, mint egyébként kellett volna.
2021. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

A válaszokat olvasva igencsak elgondolkodtató, mennyire eltérő módon gondolkoznak erről a témáról a huszonévesek és meg merem kockáztatni, bőven vannak 30-asok is, akik szintén természetesnek veszik ezt a helyzetet és eszükbe se jut az, hogy ez mekkora lehetőség arra, hogy jelentős összeget félretegyen a fizetéséből.

Szülőként én ezt úgy gondolom, ne legyen se elvárás, se természetes, hogy egy dolgozó fiatalnak nem kell állni a saját megélhetési költségeit, de ha a szülei felajánlják, hogy nem kell beleadni a közös költségekbe, akkor a gyerek éljen ezzel a lehetőséggel és ne visszaéljen. Azt a pénzt mindenképpen rakja félre, amit amúgy ki kellene fizetnie, ha egyedül élne, ez lenne az etikus viselkedés.

Sajnos a lakosságnak igen gyenge a pénzügyi kultúrája, de az egy normálisan gondolkozó embernek nem lehet érv, hogy azért nem kell megtakarítani, mert másnak sincs félrerakott pénze.


Az értelmesebbeknek van, csak legfeljebb nem veri nagydobra. A munkám során igen sok céltudatos fiatallal találkozom, akik komoly megtakarítással rendelkeznek, de látom azt a réteget is (akár még 40-50 éveseket is), akiknek 5 Ft nem marad hónap végén a zsebükben, de a folyószámla kivonatuk tele van olyan vásárlással, rendeléssel, szórakozással, amik nélkül bőven lehetne félretett pénzük.

Félreértés ne essék, én is elfogadom, hogy mindenki úgy él, ahogy akar, kivéve ha ezt más emberek (pl a szüleik) kihasználása révén tudja megvalósítani.

2021. ápr. 28. 19:44
 27/29 anonim ***** válasza:

Nekem sem kell leadnom semmit, cserebe mosok, takaritok, neha fozok + havi 1-2 nagybevasarlast en allok es a kocsimat hasznaljak. Illetve nyilvan dolgozok.


Alberletben szerintem ehenhalnek ennyi penzbol... Pedig nem keresek olyan rosszul, de nagyon magasak az albi arak :( 100-120+rezsi - videki varosrol van szo.

2021. máj. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
10.42-es mivel nem kell hazaadnod, fontosnak tartod, hogy azt a pénzt, amit nem kell a megélhetésedre fordítani a szüleid támogatása miatt, azt félre tedd?
2021. máj. 1. 12:42
 29/29 Katona Dius ***** válasza:

Én amióta dolgozni kezdtem és otthon laktam, tőlem elvárták, hogy adjak bele a közösbe és nekem ez természetes is volt. Ha nem kérik, én ajánlottam volna fel. Emellett anyámmal közösen vezettük a háztartást, meg volt, hogy kinek mi a feladata és egyenlően felosztottuk magunk között.

Viszont én onnan, hogy dolgoztam és saját keresetem volt, nem kaptam tőlük semmit. Szülinapra, névnapra, karácsony 5-5000Ft-ot és ennyi. Ezzel sem volt gondol, hisz meg tudtam venni magamnak.


Ami nekem rosszul esett (és ezért meg lehet kövezni), hogy tesóimmal teljesen másképp bántak. Tőlük nem kértek pénzt, se az nem volt elvárva, hogy részt vegyenek az otthoni feladatokban. Illetve csak úgy, mert miért ne alapon kapják a márkás cipőket, nadrágokat.


Nem sajnálom tőlük igazából, inkább csak az zavar, hogy édesanyám teljességgel meg van győződve abban, hogy teljesen egyenlően kezel(t) minket. Ha valami miatt nagy ritkán szóba hozom, hogy miért is nem volt egyenlőség, akkor azzal vág vissza,, hogy nekem is megvolt mindenem, amire szükségem volt. Ez igaz, nem tagadom, de pl amíg én 3-4000 Ftos nadrágokban jártam, amiket úgy vettem szülinapi/névnapi pénzekből (gyerekkoromban), addig ők felnőttként is kapják a márkás nadrágokat. Talán én látom rosszul, de ez nem egyenlőség és nem tudom miért tart ki amellett, hogy egyformán vagyunk kezelve.

2021. máj. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!