Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért elvárás a gyerekcsinálás...

Miért elvárás a gyerekcsinálás apai részről? Hogyan lehet leállítani egy apukát, hogy ne zaklassa a gyerekét a gyerekcsinálással?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és tizenéves korom óta hiába mondom apának, hogy nem akarok gyereket, egyszerűen nem képes felfogni és folyton a vérem szívja a gyerekcsinálással. Többek között emiatt sose mertem levinni a páromat a szülői házba. Sőt, el se mertem mondani bármelyik rokonomnak (vagy olyan ismerősömnek, aki rokonnal kapcsolatban áll), hogy van párom nehogy kitudódjon apa számára és akkor mégjobban rákapcsolna a zaklatásomra. Így is már elviselhetetlen.

A párommal 2021 végén/2022 eleje tájékán tervezünk összeköltözni. Mit csináljak addig apával, hogy ne készítsen ki teljesen idegileg? Egyáltalán miért ennyire elvárás ez a gyerekcsinálás egy apuka részéről?



2021. ápr. 28. 12:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Csinálni szerintem semmit nem tudsz már vele, hisz gondolom már beszéltetek a témáról és nem valtozott. Egyszerűen hagyd figyelmen kívül, hogy mit mond.
2021. ápr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért nehéz az ilyen családdal. Pedig semmi közük, ha azt nézzük hozzá. Legfeljebb annyi, hogy szeretne már unokázni.


Mondjuk én vagy nem mennék arra ameddig erőlteti, vagy elmagyaráznám neki mi a helyzet.


Kicsit áttudom amúgy érezni, bár én most egyedül vagyok és nem igazán vagyok még ott, hogy annyira elköteleződjek és hogy gyereket is vállaljak. Bár butaság is lenne még hiszen úgy tervezek, hogy pár évig még az egyetemen leszek ahol az ösztöndíj önmagában kb. egy közszférás állással veszi fel a versenyt így pedig még felelőtlenség is lenne a gyerek felé.


Na de a lényeg, hogy úgyse az ő döntése lesz szóval csak a kapcsolatotokat rontja, ha erőlteti.

2021. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%

Azért ugye a pároddal megbeszéltétek, hogy te nem akarsz gyereket?

Nem ártana, mert majd egyszer csak eléd áll fülig érő vigyorral, hogy nemsokára apuka leszel!

Amúgy fateroddal közölni kell, hogy ha még egyszer szóba hozza a témát, nem lát fél évig. Ha letelt, akkor a köv. esetben 1 év. Aztán majd talán elgondolkodik, ha meg nem, hát nem kár érte. Miért nem csinál ő gyereket, ha mindenáron gyerekezni akar?

2021. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#3: Tuti nem akar gyereket. Meleg pár vagyunk, necces is lenne megoldani a gyereket.
2021. ápr. 28. 12:52
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
és ezt tudja az apád???? 4-es....
2021. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Akkor itt nem a gyerektéma a fő ok, hanem az, hogy nem mered vállalni a leszbikusságodat. Apád sejthet valamit, a nyulat szeretné kiugrasztani a bokorból. Szigorúan szerintem.
2021. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg, hogy:

-Apa. Próbálgatjuk, de nem jön össze...

2021. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
23%
#7, minek hazudni? Egyszer úgyis kiderül, hogy a lányokat szereti
2021. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
7%
Mit csinálj apáddal hogy ne készítsen ki idegileg??? Persze az természetes hogy te kikészíted a szüleidet ugye??
2021. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Akkor ennyire sötét, azzal nem lehet mit kezdeni. Hiába mondasz neki bármit nem fogja elfogadni az érveidet. Nagyon max egészségügyi problémát kamuzhatsz be, hogy azért nem lehet. De aki ennyire nyomul lehet akkor sem áll le, hanem elkezd orvoshoz rángatni pl.


De az azonos nemű pár bemutatása, talán lefoglalja kicsit, és majd azért b/szogat

2021. ápr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!