Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? (többi lenn)

Figyelt kérdés
24 éves fiú vagyok, anyukám folyton mondogatja egyre erőszakosabban hogy legyen gyermekem. Már ilyet is mondott, hogy az a dolgom, hogy egy aranyos unokát hozzak a házhoz :))) Illetve hogy anélkül nem lehet valaki boldog, teljes ember, stb. Miközben én nem szeretnék, de a fentiek alapján csak neki lehet igaza, és beveszi ezeket a társadalmi elvárásokat.

2020. nov. 13. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Költözz külön és ne találkozz gyakran az anyáddal, illetve a telefont is redukáld le.

Ez nem az ö témája, ebbe semmi beleszólása sincs.

2020. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, a felszínes kapcsolattartás a megoldás, de néha beszélnünk kell, és ahogy öregszem, annál erőszakosabban fogja követelni.
2020. nov. 13. 15:21
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Mikor kérdést írsz ki, az oldal feldobja a hasonló kérdéseket. Ez a téma kb heti 2-3x biztos előkerül, nézd vissza az ottani válaszokat, spoiler: foglalkozz a saját életeddel és ezt mondd meg anyádnak.
2020. nov. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Állítsd le. Az élethez nem kell gyerek. Csak annak legyen, aki akar. Annál idegesítőbb dolog, mint amikor egy szűklátókörű szülő elkezdi tukmalmi a gyereke fejet a gyerektémával nincs is.
2020. nov. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Megoldás, ha azt mondom, hogy majd-majd, aztán 40 felett elsírom ilyenkor magam, hogy meddő vagyok?
2020. nov. 13. 16:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki mondanod semmit. Egy külön ember vagy, nem az ő része. Nem akarsz gyereket, ennyi.
2020. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás, de ez a gyáva, megalkuvó út. Vállald fel önmagad és ha teljesen biztos vagy benne (azért a korodból adódóan bőven változhat ez még), akkor állj elé és áperté mondd meg neki.
2020. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Àllitsd le gyorsan.

Felnőtt ember vagy.

2020. nov. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Savlekotő ***** válasza:
63%
Nyugi ha oda vinnéd hogy tessék produkáltál nevelje etesse már nem kéne neki,mutogatni akarja csak mint vásári majmot.. Menekülj kapcsolattartás nem kötelező felszínes se..
2020. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nond el neki a véleményed. Én megmondtam,hogy szerintem egy ilyen bizonytalan világba önzőség gyereket csinálni. Magyarország diktatúrává válik, a külpolitika instabil, a nyakunkon a klíma változás. Olvadnak a sarkok,folyamatos termeszeti katasztrófák lesznek es egyre súlyosabbak. Hova csinálnál gyereket?

Igaza van, rengeteg örömtöl fosztod meg magad, de ezeknek kitenni egy életre a gyerekedet nem kegyetlenség? Ilyen világra önzőseg szülni! Én erre jutottam a párommal. 4éve vagyunk együtt, egyelőre nem változott a véleményünk mindketten 30asok vagyunk.

2020. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!