Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne megbizonyosodni...

Hogyan lehetne megbizonyosodni arról, hogy mi lenne egy szülő reakciója a coming outra?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, hat éve tartom magamban a titkom. Hat éve érzem magam biszexuálisnak, nem hiszem, hogy változik, ha eddig nem változott. Eddig azt gondoltam, hogy addig titkolok, amíg itthon élek, de az még több év. Addig nem lehet az, hogy tartózkodok a kapcsolatoktól. Velem azonos nemű személlyel is simán összejönnék, sőt a saját nemem szeretem jobban, de minden ami valaha alakult, elromlott ott, hogy beparáztam azon, hogy kiderül. És kapcsolat előtt kéne elmondani itthon, hogy ne akkor legyen az, hogy igazából a párom vitt bele a rosszba...

És tudom, nincs közük ahhoz, hogy kivel bújok ágyba, de egy kapcsolat nem erről szól. Ha mondjuk ellenkező nemű párok lenne, azt se azért mutatnám be, hogy "nézzétek, vele szexelek!", ez teljesen ugyanaz.

Viszont tartok a reakciótól. Tudnom kéne előre, hogy mennyire indokolt a titkolózás, mert ha annyira nem, akkor megkímélném magam ettől a tehertől. Régen apunak voltak rossz megjegyzései, de igazából vele nem vagyok jóban, tehát nem rajta múlna, hogy kiraknának-e itthonról esetleg, mert anyu az erősebb személyiség a kapcsolatukban. Anyának pár éve is voltak homofób megjegyzései, de a hétvégén kivételesen nem sértőn kérdezett rá a helyzetre, szóval nem tudom. Nem vagyok biztos benne, hogy, rám is haragudna, ha kiderülne, hogy más vagyok. Ki kéne puhatolózni, hogy mi lenne a reakció.


Mit javasoltok? Hogy derítsem ki a lehetséges reakciót, a nélkül, hogy kimondanám, hogy biszex vagyok, de a saját nemem szeretem jobban?


2021. máj. 2. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

Ha meleg lennel meg ertenem is a dilemad

De egy biszexualitast felesleges.


Igazabol ha szoba kerul akkor mond el oszinten h nem tudod meg h merre hany meter es hat kiprobalnad mind a ket nemet h kideruljon. Gondkoztal ezen es bizonytalan vagy.


Nem kell azzal kezdeni biszex vagy boven eleg h magad sem tudod mert vonz mind a ketto gondolatban de meg nem volt eles helyzet igy passzolod a kerdest.

2021. máj. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Félre értesz. Igen, biszex vagyok, de többnyire a saját nemem szeretem. Majdnem vehetjük úgy is, mintha meleg lennék, lévén, hogy az azonos neműeket jobbá szeretem, többnyire ők tetszenek, és elég ritka, hogy valaki a másik nemből bejönnek. Csak nem mertem soha komoly kapcsolatba belemenni, mert féltem, hogy kiderülne. A leghosszabb 10 hónapig tartott és megölte az egészet a titkolózás.

Illetve még nem elmondani akarom, hanem csak kitapogatni a terepet, hogy vajon milyen fogadtatás lenne, és asszerint mérlegelni. Annyit tudok ezzel kapcsolatban, hogy talán kevésbé gyanús, ha megvárom, hogy anya hozza szóba, és akkor nem lesz feltűnő. De azon kívül tippem nincs

2021. máj. 2. 20:25
 3/10 Savlekotő ***** válasza:
96%
Homofób megjegyzéseket tett,nem mondanám el,mert lehet pont anyád rak ki a házból.. Várj míg független leszel,igenis lehet titkolózni csak nem kell szorongani rajta,van aki 10 éves korától mindenről a légvételéről is hazudik hogy élhető élete lehessen.
2021. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

az en szuleim utaljak a melegeket, szoval addig nem fogok coming outolni amig nem leszek fuggetlen toluk, es nem lesz komoly kapcsolatom azonos nemuvel. (most baratom van, szoval jelenleg nem indokolt)


ha neztek filmet, amiben van meleg karakter, vagy a hirekben hallotok valami lmbtq temajut, akkor a szuleidnek valoszinu arraq van egy reakcioja - ebbol tudhatod hogy veled kb. hogy allnanak

2021. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Én mondjuk úgy csinálnám, hogy tenném magam hogy random videókat nézek, és többek között egy ilyen coming out-os videót is. És csak így feldobnám a kérdést/témát, hogy "vajon milyen érzés lehet azoknak a szülőknek akik megtudják ezt a gyermekükrők" és figyeled a reakciókat. De közben úgy teszel mintha csak így általában érdekelne. Ha jól reagálnak, folytathatod a kérdést, hogy a te szüleid mit szólnának ha konkrétan rólad derülne ki. Ha még most is jól reagálnak, akkor esetleg el is mondhatod nekik. Ha viszont nem jól veszik a dolgot, akkor nem tudom. 🤷‍♀️
2021. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok

esetleg meseld el, hogy kepzeld anya van egy baratom aki meleg, es emiatt kitagadtak a szulei otthonrol. nagyon sajnalom ot ! abbol hogy a szulied erre mit reagalnak, lehet kovetkeztetni hogy b hozzad hogy allnanak

2021. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó, csak az a baj, hogy nem tudom mi az oka a homofób megjegyzéseinek. Mert ha kitapogatnám a témát, úgy hogy nem mondom el, hogy biszex vagyok és kiderülne, hogy az, hogy utálja, undorítónak tartja és kirakna akkor nem mondanám el. De ha az derülne ki, hogy nem érti mi ez, esetleg aggódna és így előzi meg a bajt, akkor könnyebb lenne elmondani. Nem mindegy, hogy most a tájékozatlanság, az aggódás, vagy az undor az oka a megjegyzéseknek.
2021. máj. 2. 20:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Na és miért nem kérdezel rá, már ha úgyis elindul erről a beszélgetés. Hogy neki mi a véleménye, és miért az a véleménye. Onnan mindent megtudhatsz, anélkül hogy idő előtt fel fedd titkod.
2021. máj. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok


47 eves es biszex

Igazabol 16 evesen elmondtam anyamnak h nem csak a fiuk hanem a lanyok is tetszenek.

De nekem nyitott az anyam...

Az sem zavarta volna ha meleg leszek.


Apamnak voltak megjegyzesei de onnantol mar nem. Leven szeret es a gyereke vagyok 🙂


Szoval nem ertem miert kellene tapogatozni, mond el es kesz. Mar ha akarod.

2021. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés. :)

A nevelt, 22 éves lányom egy családi ebédnél érintőlegesen szóba hozta a témát.

Az anyja megkövült, szemei kikerekedtek, ugyan egy szót se szólt, de láttam rajta, hogy nagyon nem tetszik neki a dolog.

...

Aztán a lány ugyanaznap délután, kertészkedés közben, mikor egymás közt voltunk, úgy "élesben" megkérdezte a dolgot, hogy én mit szólnék ahhoz, hogy tegyük fel, nem egy pasit, hanem egy lányt hozna haza egy este. Hozzátette, hogy ez csak elvi kérdés, de látta az anyján, hogy ő egyáltalán nem elfogadó, bár élő szóban nem mondja ki -csak a reakcióin látszik.


Átöleltem, nyomtam az arcára két puszit, és azt mondtam neki, hogy engem a hálószobatitkai nem érdekelnek, nekem mindegy, hogy "Jancsival vagy Julival" jön haza, ha szeretik egymást, és boldogok, abba nekem nincs beleszólásom.


Csak akkor leszek meglehetősen ideges, ha az illető partner (akár fiú, akár lány) csúnyán összetöri a lelkét, vagy tettlegesen bántja. Azt nem fogom tettlegesség nélkül hagyni.

Annak ellenére, hogy "csak" a nevelt lányom...

2021. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!