Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van ennek a pénzbeosztás...

Van ennek a pénzbeosztás tanítási módszernek értelme?

Figyelt kérdés

Nagyon sok szülőtől hallom, hogy dicsekednek vele, hogy ők az otthon lakó, dolgozó gyereküktől 20-30 ezer forintot kérnek el, (a máradékkal azt csinál amit akar) HOGY MEGTANULJA!, hogy nem ingyen van a megélhetés, de nem akarják elszedni a pénzét,de a háztartás vezetésbe, bévásárlásba nem vonják be, az valahogy kimarad. Ez a módszer a szülők szerint teljesen jó.

Én is fiatal vagyok, nem akarok a fiatalok ellen beszélni, de mégis azt látom az ilyen 20-30 ezret hazaadok fiatoloķon, hogy amikor végre külön költöznek, akkor "meghaltak". Teljesen elcsúsznak mindennel, mindenen megvannak lepve, hogy milyen drága, a pénzükből nem tudnak kijönni, hiába van ott a büszke szülő a "szuper" tanítási módszerével. (Nem azért nem jönnek ki, mert annyira kevés a fizetésük, hanem mert mégsem tanulták meg beosztani). Mintha teljesen abban a tudatban lennének, hogy 30ból majd külön élve is meglesz a rezsi, a kaja meg minden.

Nekem ebből a módszerből teljesen az jön le, hogy az vésődik a fiatalok agyába, hogy 30 000-ből megvan a teljes ellátásuk, aztán amikor mégsincs, akkor jön a szívás..

Ezek a szülők, ha ennyire tanítani akarják a gyereküket miért nem kérnek el több pénzt tőlük? (Ha nincs rá szükség össze is gyűjthetik a gyereknek későbbre)

Vagy miért nem tanítják a gyereket a valódi életre, árakra, vonják be a háztartás vezetésébe?

Engem a gyakorlatba vontak be a szüleim, és tisztában voltam vele, hogy mennyi az annyi, nem ért meglepetés sohasem.

Viszont nem egy ismerősöm költözik vissza a szülőkhöz (25-35évesek!), mert 150-180ezret vagy többet szoba vagy garzon bérléssel sem tud beosztani (nem budapesten élünk), inkább visszamegy a szülőhöz, ahol 30-ból megvan minden.

Onnan jutott eszembe ez a téma, hogy ma megint eldicsekedett nekem egy anyuka, hogy 20ezret kér a lányától, hogy igen is megtanulja, hogy nem ingyen van a megélhetés. 28 éves a lány, de még egy tányér ennivalót nem tud megfőzni. Teljesen komolyan, saját bevallása szerint sem főzött még soha.


Feltételezem a szülőknek nem ez a célja, vagy mégis?


2021. máj. 3. 01:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
35%

Kedves 20-as! Van ahol a szülők sajnos nem tudják finanszírozni a gyereket. Ha otthon is lakik, akkor az igényeit. Mert bizony van ám neki. Ez meg nekem jár... . Ezt meg azt nem eszem meg....

De mint írtam a 19-es válaszomban mi nem kérünk. Ha felnőttként dolgozóként is itthon lakik,akkor majd meglátjuk. Teljesen az anyagi helyzetúnktől fog függeni. Ha nem változik, tehát kb így marad akkor nem kérnék. De sohasem tudni,hogy mit hoz a jövő.

2021. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
74%

"Van ahol a szülők sajnos nem tudják finanszírozni a gyereket."


Akkor minek kellett megszülni?

Jajj várj, tudom!

- A SzEgÉnyEknEk iS jOgA vAn GyErEkeT vÁllAlni!

- Biztos nem felelőtlenül a semmire vállalták, anno tuti a Rózsadombon laktak.

- Szegénységben élnek, de legalább szeretet van, nem úgy, mint a mocsok gazdagoknál.

- Ha a szegények nem szülnének kihalna az emberiség!


És ha a gyerek nem érzi a határtalan szeretetet, hanem van pofája olyasmire vágyni, ami a kortársainak alap, akkor ő a hálátlan, élősködő semmirekellő. Persze szigorúan csak a szeretet mondatja ezeket.

2021. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
22%

22!


Kicsit vagy csak bunko, de ne zavarjon.


Nem csak a Rozsadombra lehet gyereket vállalni. Örülök, ha te a jövőbe látsz és már ma is tisztán látod, milyen lesz az anyagi helyzeted úgy 20 év múlva. Ritka kivétel vagy, a többségnek nem megy ez. Van, aki egyedülálló szülő lesz ah idok során, akinek az ex tartásdíjat se fizet, van akinek a munkanélküliség lép közbe, van akit leszazalekolnak, van ahol meghal az egyik szülő ....

2021. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
24%
22, te nagyon el vagy tévedve. Ha most gyereket csinálsz, akkor nem tudod, nem tudhatod, hogy néz ki a bankszámlád 20 év múlva. Sajnos nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy az egyetemista gyerekeik minden igényét finanszírozzák, még akkor sem, ha pár éve fényesen nézett ki a jövő. Csak egy nagyon aktuális példa: ahol mindkét szülő a vendéglátásban dolgozik, azokban a családokban szerinted most mi van? Két éve még náluk is rendben volt minden.
2021. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
85%

"Egy értelmes ember azt is tudja, hogy nincs ingyen az áram. A rezsit kb-ra bárhol lehet tudni, ahol nem, ott meg lehet kérdezni."


Ezt nem hiszem. A mai napig nem tudom, otthon mennyi volt a rezsink, és megbecsülni sem tudom. Mindig olyan számokat mondok, hogy mások nevetnek.


És mindig azt hittem, hogy az áram a legdrágább minden közül, a sok "ne hagyd égni a villanyt" miatt. Pedig azért fizetek a legkevesebbet. Mikor átalányt fizettem, év végén mindig kaptam vissza pénzt, most meg kéthavonta kapok számlát, mert a havi nincs 4500.

2021. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
19%

"A mai napig nem tudom, otthon mennyi volt a rezsink"

És megkérdezted? Merthogy valaki fizette és az a valaki tudja. Ne tippelgess, kérdezd meg!

"most meg kéthavonta kapok számlát, mert a havi nincs 4500"

Akkor mégiscsak tudod, hogy kb mennyi az annyi, igaz?

2021. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
85%

26-os, mert már 30-as vagyok, és 12 éve külön élek. Nyilván tudom, hogy mennyi pénzt fizetek. De tiniként nem tudtam, mennyi volt a rezsi.


Engem az is meglepett, hogy az albérletek milyen áron vannak. Eskü, azt hittem, max. 50 ezer, amit elkérnek egy belvárosi lakásért.

2021. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

27!


Tiniként érdekelt hogy mennyi a villanyszámla?

2021. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy érdekelt, pont erről beszélek. Hogy igen, tudja a gyerek, hogy mi kerül pénzbe, de azt nem, hogy mennyibe.
2021. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
43%

Felnőtt emberek tanuljanak meg maguktól bánni a pénzzel, ehhez a szülőnek ilyen korban már semmi köze, nem kell rájuk fogni, ha valaki nem képes beosztani a pénzt.


Amíg otthon laktam és már dolgoztam, egy 10-est adtam a rezsibe, anyum még a kajába sem kérte, hogy beszálljak(bár amilyen gazdag, inkább arra törekedett, hogy támogasson minket), félretettem a fizetésem nagy részét. Most, hogy külön élek és lakbért fizetek, ugyanúgy tudok félre is tenni minden hónapban, mivel nekem már tinikoromban is olyan mentalitásom volt, hogy fontos a megtakarítás, befektetések, nem szabad szórni a pénzt, de “smucigoskodni” sem kell. Ezzel szemben tesóm ugyanazt a nevelést kapta, de neki mintha égetné a kezét a pénzt, egyből elszórja. Szóval ez nem a szülőn múlik, hanem egyéni hozzáállás kérdése.

2021. máj. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!