Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van ennek a pénzbeosztás...

Van ennek a pénzbeosztás tanítási módszernek értelme?

Figyelt kérdés

Nagyon sok szülőtől hallom, hogy dicsekednek vele, hogy ők az otthon lakó, dolgozó gyereküktől 20-30 ezer forintot kérnek el, (a máradékkal azt csinál amit akar) HOGY MEGTANULJA!, hogy nem ingyen van a megélhetés, de nem akarják elszedni a pénzét,de a háztartás vezetésbe, bévásárlásba nem vonják be, az valahogy kimarad. Ez a módszer a szülők szerint teljesen jó.

Én is fiatal vagyok, nem akarok a fiatalok ellen beszélni, de mégis azt látom az ilyen 20-30 ezret hazaadok fiatoloķon, hogy amikor végre külön költöznek, akkor "meghaltak". Teljesen elcsúsznak mindennel, mindenen megvannak lepve, hogy milyen drága, a pénzükből nem tudnak kijönni, hiába van ott a büszke szülő a "szuper" tanítási módszerével. (Nem azért nem jönnek ki, mert annyira kevés a fizetésük, hanem mert mégsem tanulták meg beosztani). Mintha teljesen abban a tudatban lennének, hogy 30ból majd külön élve is meglesz a rezsi, a kaja meg minden.

Nekem ebből a módszerből teljesen az jön le, hogy az vésődik a fiatalok agyába, hogy 30 000-ből megvan a teljes ellátásuk, aztán amikor mégsincs, akkor jön a szívás..

Ezek a szülők, ha ennyire tanítani akarják a gyereküket miért nem kérnek el több pénzt tőlük? (Ha nincs rá szükség össze is gyűjthetik a gyereknek későbbre)

Vagy miért nem tanítják a gyereket a valódi életre, árakra, vonják be a háztartás vezetésébe?

Engem a gyakorlatba vontak be a szüleim, és tisztában voltam vele, hogy mennyi az annyi, nem ért meglepetés sohasem.

Viszont nem egy ismerősöm költözik vissza a szülőkhöz (25-35évesek!), mert 150-180ezret vagy többet szoba vagy garzon bérléssel sem tud beosztani (nem budapesten élünk), inkább visszamegy a szülőhöz, ahol 30-ból megvan minden.

Onnan jutott eszembe ez a téma, hogy ma megint eldicsekedett nekem egy anyuka, hogy 20ezret kér a lányától, hogy igen is megtanulja, hogy nem ingyen van a megélhetés. 28 éves a lány, de még egy tányér ennivalót nem tud megfőzni. Teljesen komolyan, saját bevallása szerint sem főzött még soha.


Feltételezem a szülőknek nem ez a célja, vagy mégis?


2021. máj. 3. 01:40
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Pénz elvételből elég keveset fog tanulni az illető ezért inkább felelősséget kéne neki adni, számlákat, bevásárlást rábizni.


Nekem szerencsejáték függők a szüleim úgyhogy csak eljátszották amit adtam nekik. Azzal az indokkal kérték, hogy szálljak be a havi költségekbe. Szolgáltató többször kikapcsolta az áramot befizetetlen számlák miatt és hó végén rendszeresen üres volt a hűtő. Egy idő után meguntam és amikor szerettem volna látni mire mennyit költünk támadóan léptek föl.

2021. máj. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

22 arra nem gondolsz esetleg h az evek alatt sok minden tortenhet?

Pl nalunk apuka meghalt. 27 eve dolgozott egy vallakozonal. Mikor megigenyeltem a arvasagit kiderult h a 21 evbol 15 bejelentes nelkul dolgozott. Sutyiba kijelentette, a fizu mindig kp volt. A vallakozot most perlem mert kb 100 tanum van h a parom ott dolgozott. De nem kapok arvasagit sem ozvegyit mert nincs meg a minimum.


Szerinted mikor valaltuk a gyereket tudtuk ezt? Nem. De igy alakult a tudtunk nelkul. Szoval igen ha dolgozniegy a nagy akkor lenytelen leszek elkerni tole egy bizonyos osszeget. Mert nem tudom finanszirozni a kieso dolgokat es vannak tesverei. Es csak halkan sugomeg h tisztaba vam a helyzettel es maga ajanlotta fel ezt.

2021. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!