Hogyan mondjam el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy hogyan közöljem itthon hogy elakarok költözni? 20 éves vagyok már a szulim nagyon konszolidáltak.. Sokat kell itthon segítsek és nem mehetek csak úgy akarhova.. Meg nehezíti hogy a párom unokatestvérem ami nem reg derült ki mert kicsit bonyolult de aki a nevelő apukám volt kiderült hogy vérszerinti édes apám.. A gond hogy alig tudok a parommal talalkozni főleg hogy nem mondhatom itthon ezt el mert apa nagyon tilt tőle igyis.. 7 év van köztünk egyébként és a párom szülei nagyon szépen fogadták, valamint a tobbi rokon is sejti tudja és eddig aki számunkra fntos mindenki el fogadta hiszen a mai világban ez már nem akkora hűha.. Na szóval nyáron össze akarunk költözni és nem tudom hogyan mondjam a szüleimnek el.. Anyukám nagyon féltő szigorú is és ő azt vallja hogy 25 éves koráig a gyerekek maradjanak otthon ne kezdjenek új életet... Sokat gondolkodtam de nem tudom hogy ezt az egészet hogyan mondjam el vagy hogyan hagyjam őket itt.. Esetleg hasonló szituáció valakinek vagy tapasztalatok? :)



2021. máj. 5. 06:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén nem tudom, milyen szerinted egy nem konszolidált család, ha a konszolidáltba belefér, hogy az anyukád összejött anno egy férfival, aki amúgy "nevelőapukád" lett, de véletlenül később kiderült, hogy tulajdonképpen ő vér szerinti apád, aki mellesleg testvére a barátod egyik szülőjének, hiszen csak így lehettek unokatestvérek. Ez számomra inkább egy délamerikai sorozatnak tűnik, mint konszolidált családnak.
2021. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Mikor mindezt megtudtuk, hogy vér rokonok vagyunk akkor már réges rég együtt voltunk pusztán azért nem mondtuk el itthon mert igyis tartottunk az előitéletektől. Nem tiltja a törvény és voltunk gentikai vizsgálaton mivel a párom is 27 már és 2-3 éven belül szerettünk volna babát. A vizsgálatok szerint minden esély meg van arra hogy egészséges babánk születhessen és arra is nagy az esély hogy ikreink lesznek mert a családunkban ez jelentős a nagyszülők által.. A kapcsolatunk előtt egy ilyes fajta dologra én is furcs szemmel néztem de mégsincs bennem olyan hogy megbántam volna akarmikor.. Ami nagy segítség hogy a párom szüleinek amikor el mondtuk akkor mondták hogy ők ezt régen tudják és hogy nem azért féltenek minket mert hogy mi lehet hanem az előítelettől, de ők és a család többi tagja mindezt elfogadták. Nem épp a legjobb gyermek korom volt anyukámmal nagyon jó viszonyom van viszont apával mondhatni két hetente beszélünk egy szót mindig is csonka gyerekként nézett rám hiába vagyok a verszerinti lánya és hiába vagyunk egy házban.. Egyedül anyukám miatt van bennem kétely hogy nagyon hiányozna hiszen mindig mellettem volt.. Viszont az is bennem van hogy egyszer mondenkinek kell saját életet kezdeni.
2021. máj. 5. 10:57
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

“ Ez annyira közeli kapcsolat, hogy még a törvény is tiltja a házasságot pl.”

Szerintem, olvasd el a ptk vonatkozó részét…kb 150 éve engedélyezett az unokatestvérek házassága

2021. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
“ Unokatesók házasságát NEM tiltja törvény (csak egyeneságit és unokaöcs/unokabátyot)” hát te is meglepődhetsz, magyar jog szerint a testvéred gyerekével jegyzői engedéllyel házasságot köthetsz
2021. máj. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Úristen.
2021. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 kovpet ***** válasza:
Ha tiltaná a törvény a házasságukat, akkor a jegyző se engedélyezhetné azt. Ő sem bírálhatja felül a jogszabályokat.
2021. máj. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Napi kamu :D
2021. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem tiltja csak a vérfertőző házasság ami pl szülő vagy testvér és hasonlók.. De pl van olyan is hogy ha túl sok azonos gén meg hasonlók vannak akkor gyakorlatilag több agon keresztül rendellenesség következik be. Ettől tartottunk viszont szerencsére nálunk kedvez hogy eléggé eltérőek vagyunk bár igy sem tervezzük már annyira a gyerek vallalást. És nagyon sokan vannak hasonló cipőben pl a családon belüli vagyon megtartása céljából a mi falunkban több ilyen is van de felelőtlennek tartom ha előtte nem vizsgáltatják magukat ki.. Nagyon drága ez tény de mindenki nyugodtabb és elfogadhatobb.. És tudom hogy ez felkapott téma mostanában sokan érdeklődnek a témával kapcsolatban, ez nem olyan amit szégyellni kell én azt javaslom hogy a legelső legyen az orvosok felkeresése hogy mindenki lássa tisztán a helyzetet.. Olyan emberek között akik távolinak tartották az unokatestvérüket vagy később derül mindez ki, nem beteges dolog hiszen idegen emberek szeretnek egymásba.. Aki esetleg hasonló témát keres annak remélem segítség voltam. :)
2021. máj. 5. 12:49
 19/23 anonim ***** válasza:
És a faludban hogy néznek ki az emberek? Mint a halálos kitérőben a beltenyészes emberevők?
2021. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%

A konszolidált nem azt jelenti, mint a konzervatív. Lehet, azt akartad írni. Viszont azt,hogy az unokatestvéreddel jössz össze, az egy degenerált gyerek szülését jelentheti, mert ez vérfertőzés. Rokonok között tilos a házasság, mert beteg gyerek születhet. Nem tudtad???

"hiszen a mai világban ez már nem akkora hűha.." - ez nem ilyen egyszerű!!

2021. máj. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!