Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elolvasnád a már nagykorú,...

Ha elolvasnád a már nagykorú, de még középiskolás gyereked naplóját és ilyet látnál, akkor szóvá tennéd neki? Mit reagál?

Figyelt kérdés

Az az opció nincs, hogy nem olvasod el. Megtörtént a baj, valamiért elolvastad, lényegtelen, hogy direkt kutattad ki, vagy összetévesztetted valami mással véletlen és kíváncsi lettél, a lényeg az, hogy beleolvastál.

Azt látod a naplóban, hogy arról ír, hogy az egész otthoni légkör mérgező, igazából már nem is igazán szeret senkit, nagyon max néha kedveli az egyik szülőt, amúgy semlegességet és haragot érez. Tegyük fel jogosan haragszok, csak eddig mindig el lett bagatellizálva. Olyat is írna, hogy megnyomorítottátok az életét, amint lehetősége nyílik rá anyagilag ő lelép és vagy nagyon leminimalizálja a kapcsolatot, vagy teljesen megszakítja.

Mit csinálnátok ezt olvasva?



2021. máj. 8. 19:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem a gyerekek sokszor teljesen tévesen használják a mérgező szülő kifelyezést. Ha a szülő nyaggat hogy takarítsanak ki és tanuljanak attól még nem lesz mérgező szülő. Plusz erre jönnek a hormonok, amikor haragszanak az egész világra.

Szóval szerintem van esély a változtatás a szülő részéről. Mert sokszor azt gondolhatja a szülő hogy nincs baj, de így rájön hogy nem így van, esetleg elsiklott fontos dolgok felett.

Kérdező szerintem is beszélgess el vele higy mi bántja, de akkor te is mondd el neki hogy mikor miért vagy mérges. Azért hogy megértétse. Mert a "csak mert" az nem válasz. A naplót semmi esetre se említsd meg. Ha valami a naplóban szereplő konkrétum van azt ne hozd fel mert akkor tudni fogja hogy elolvastad. Neki kell felhoznia a dolgot.

"Tegyük fel jogosan haragszok, csak eddig mindig el lett bagatellizálva" Ezt a mondatot pedig nem értem, pedig úgy érzem fontos lenne.

2021. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképpen ne add tudtára hogy elolvastad. Ha az én naplómat olvasta volna anyám. Hát nem kissé akadtam volna ki... Ha kiderül, akkor akármekkora bizalmi kapcsolatotok volt, meg fog szakadni, ezt most mondom! Szerintem elejtve néha valami erre utaló kérdést feltehetsz, de ne kérdezgesd konkrétan, mert rá fog jönni. (A gyerek nem hülye, már óvodás korban sem, csak gyerek, egyre nagyobbra nőve pedig már nem is gyerek, szóval ne becsüld alá, hogy mire jöhet rá semmiképp, nehogy koppanás legyen a vége..) Megmondom őszintén, én azokat szoktam a naplómba írni, amit nem merek/akarok másoknak mondani, de valahogy mégis ki kell adnom magaból. Ezek nagyon privát dolgok!! A továbbiakban szerintem figyelj rá, hogy ne essen meg ilyen és felejtsd el a naplóját. A helyedben én még el is gondolkodnék, hogy miért írta ezeket. Lehet, hogy felnagyított lényegtelen dolgokat (pl.nem akar elmosogatni, felsöpörni vagy ilyesmik), de lehet hogy olyan dolgokra gondol, amit te/ti észre se vesztek (pl.ha nincs semmi magánszférája mivel ő "csak gyerek", folyamatosan minden lépése ellenőrizve van, folyamatosan bele van szólva a dolgaiba).
2021. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
68%

Nekem abszurd a helyzet, de azt tanacsolnán, hogy ne mondd el neki.

Beszéld meg a pároddal, hogyan tudnátok ebből lassan kimászni.

Szerintem egyszerűen tisztelni kell a gyerekeket, mint bármelyik más embert, meg szeretni.

Nekem ennyi elég volt mindegyik esetében.

A kamaszkor néha így is durva volt kettőnél is.

2021. máj. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
61%

Ha te vagy a szülő, akkor javaslom, hogy vegyél ki valami könyvet a könyvtárból, vagy vásárolj egyet, ami a témába vág, olvasd el, és mondd azt, hogy elolvastad a könyvet, és sok dologban magadra ismertél, mi a véleménye erről, hogy látja. Tényleg? Hát én pedig csak jót akartam, de ezek szerint rosszul, ne haragudj. Ha így van, akkor bizonyára nem bízol bennem, amit meg is értek, a bizalmat nehéz kialakítani ilyenkor, de nagyon kellene. Szerinted mi a megoldás? Én pl. gondoltam a családterápián, ha te is szeretnéd, hogy jobb legyen a kapcsolatunk, de mehetünk külön is előtte. Egyik se ciki.


Ha te vagy a gyerek? Na az nehezebb.

Közepes vita közben pl.

Anyu, mondd csak szeretsz te engem? Akkor miért nem beszélsz velem úgy, mint aki szeret?

2021. szept. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!