Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja anyám állandóan...

Miért akarja anyám állandóan meghatározni az életemet és beleszólni mindenbe?

Figyelt kérdés

18 éves múltam, de még mindig úgy érzi, hogy neki kell megszabnia mikor hová, meddig mehetek.

Nyílván szólok neki mindenről, mert elszökni azért nem kéne.

Mondom neki: Anya, ma bemegyek Pestre egy üzletbe.

(háttérsztori: egy adok-veszekben árult valaki motoros kesztyűket és írta, hogy hol dolgozik, menjek be a boltba, ott oda tudja adni.)

anyám már kérdezősködik, hogy miért mész, mit csinálsz ott, minek mész, stb stb. Mondom neki, hogy venni egy kesztyűt.

Van egy ismerősöm akitől veszek egy motoros kesztyűt.

Meddig maradsz? miért nem ő jön ide? Minek mész?

Hát mit tudom én, hogy meddig maradok. megmutatja a motorjait, meg a műhelyét, az üzlet mögött. Majd jövök. 6-7-8-9-10, valamikor. Nem mindegy?


Ilyenkor kicsi adásszünet, mert megfogtam ;) De folytatja: Miért maradsz olyan sokáig? Mit csináltok annyi ideig? Olyan sokáig nézelődsz? Megveszed és hazajössz.


Hát baz+. Minek kérdezősködik ennyit? Olyanoakt kérdez amir eegy konkrét dolgot vár válaszként, de olyan válasz nincs. bemegyek és kész. egy ismerőssel találkozom. ENNYI.

Ezután meg nekiáll számolni: 20 perc a vonat, besétálsz az 5 perc, körülnézel az 5 perc, majd vissza, akkor 2-re legyél itthon (1-kor indulnék)

Én meg kicsit meghökkenve kérdezem: Mégis miért? Minek jöjjek haza ülni egy helyben?



1. mi köze van hozzá, hogy hova megyek. Vagy miért érdekli?

2. minek akar itthon tartani? 18 éves elmúltam, ha el akarok menni, inkább örüljön neki, hogy egyedül lehet.

3. miért érzi úgy, hogy neki bele kell szólnia az én dolgaimba? Még nekiáll számolgatni.

Egyszer volt régebben, hogy meguntam és elmentem bevágva magam mögött az ajtót. Nem hiszitek el mit csinált: 23-szor hívott egymás után és 47 üzenetet írt. Akkor is 18 voltam már.



Csak szerintem beteges? Állandóan ezt csinálja, nem hagy szabadon gondolkozni, nem tervezhetek magamtól semmit, nem dönthetem el magam, hogy mikor hova megyek, mindenbe bele kell szólnia, mindenemben részt akar venni.


Amikor 17 évesen a jogsimat csináltam, akkor is állandóan ott volt mellettem. Az oktató egyszer meg is jegyezte, hogy igazán intézhetnéd magadtól. Én meg kifakadtam neki, hogy dehát mindent én csinálok, csak anyám nem bír elszakadni mellőlem, nem bírja elviselni, ha én intézem az életemet. magamtól jártam diákmelóra, magamtól jelentkeztem a kresztanfolyamra, és volt, hogy anyám a tudtom nélkül bement az irodába intézni a papírokat.


2021. máj. 9. 00:10
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

MInden ilyen programomba ugyanezekkel a kérdésekkel köt bele.

Ha számára egyszerű dolgot mondok akkor nem tudja elfogadni, hogy azt én 3-4 órán keresztül csinálnám.

Nem lehet előre megmondani, hogy meddig fog tartani Én döntöm el nem? Ponosan az a szituáció, hogy meg vagyok hívva egy gyűjtő műhelyébe. Lehet, hogy fél óra alatt körbeérünk, csak megmutat dolgokat oszt cső, de lehet, hogy 4 órán ekresztül fogunk dumálni, meg szakérteni dolgokról.

2021. máj. 9. 00:15
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Az apád nem él veletek, ugye?

Én speciel egészen durván elküldeném melegebb éghajlatra. Szerintem másból nem ért, csak ha megijeszted, helyrerakod. Csak ha érezteted, hogy a saját életedben te vagy a főnök. Határozottság és mosolyszünet. Érezze, hogy meddig mehet el. Biztos unatkozik és magányos. De ezzel a problémával neki kell valamit kezdenie.

2021. máj. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
13%

Nem parasztságból mondom, mert tudom, hogy az ember 18 évesen még annak veszi, de lesz idő, amikor visszasírnád még, hogy bárcsak aggódna még értem az édesanyám, és bárcsak velem akarna még lenni, de akkor már késő lesz.

Most becsüld meg ezt az időt, sajnos el fog múlni. Ne láss benne rosszat. Helyette öleld meg édesanyádat szeretettel, és a háta mögött se mondj róla rosszakat.

2021. máj. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

1: nem él velünk, kettesben élek anyámmal. Gimsi vagyok még, vagyis jövőre leszek 12.-es. Évvesztes vagyok, nem bukott :D

2: vicces. hidd el tdom miről beszélsz, de ez most nem tartozik ide. Nyílván nem érzed át, ezért nem jól gondolod át a helyzetet.

Mert szerinted ez az állandó beszabályozottság, beteges állandóan a kicsi fiacskámra vagyok akadva dolog ez normális és nekem kéne tűrnöm?

Nem, hogy kikészít, sok szituban még nekem kínos. Suliban (vác) az osztálytársaim szülei belülről még nem is látták az iskolát, csak évi 2x szülőin. Az én anyám meg havi 1x bejön, mert nem bírja ki és állandóan akar valamit. Vagy a tanároktól, vagy bármi mástól.

2021. máj. 9. 00:34
 5/27 A kérdező kommentje:
A világon őt szeretem a legjobban, mindenben őt tisztelem a legjobban, egyedül az a rossz benne, hogy ha én saját magán programot tervezek abba minden áron beleköt, beleszól és megpróbálja átvenni az irányítást.
2021. máj. 9. 00:40
 6/27 anonim ***** válasza:
8%
Értem, szóval az a menő, akit le se tojnak a szülei. Ez még ilyen "ciki az anyu a haverok előtt" -kor korszak? Ki fogod nőni.
2021. máj. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
40%

De vegulis most egy tok ismeretlennel talalkozol? Jo Hogy aggodik. Egy 18 eves fiu sokszor még gyerekforma (ha nem epp Mike Tyson es este 10kor a sotet kihalt utcan megtamadhatnak.( Baratomat is megtamadtak kiraboltak este 10kor) ugyhogy azert nem tok mindegy, mond meg hogy kB mikor josz es ne ejszaka (Es Nem, ne menjel vele hatra stb nem tunsz eleg ovatosnak.. amugy ez az aggodas mindennapos lesz amig egyutt laktok.

Szerintem irjal smst amikor indulsz haza hogy most indulok es ugy nyugodtabb lesz

2021. máj. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

Határozottnak kell lenni csak abból értenek. Mondom ezt én, aki 17 éves és este 8-ra haza kell érnem mindig🥲👍🏼


Persze dolgozni már 16 évesen érett voltam. De ahhoz, hogy akár 21:00-ig legyek már fiatal🥰


Amúgy tényleg legyél határozott, mond meg neki, hogy téged ezek a dolgai zavarnak(bejárkál a suliba stb) és azonnal álljon le vele.

Én sem szívesen emelem fel a hangomat akárkire, főleg anyukámra, de ha hajthatatlan sok dologban, akkor 1x-2x muszáj. Mert tényleg csak abból ért.

2021. máj. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
27%

Miért ilyen? Mert nő! Apukád ,ha veletek élne ,most ő szívna helyetted. Unatkoznak, s ebben lelik örömüket. Egyszerűen valakit mindig csesztetniük kell valamiért.

Ahogy írták,légy határozott.

A másik. A leendő barátnődnél ne követsd el ezt a hibát. Az első ilyennel kiabáld le. Különben 40 évig szívni fogsz.

Tudom mit mondok. Ha a nő elmegy valahova, 20 perc s itthon vagyok...., majd bő két óra múlva megjelenik. De ha nekünk a vonat késik 10 percet ,már igazolást kell kérnünk a MÁV-tól... .

Azt hiszik,hogy ha ök félre dugnak ,akkor mi is.

2021. máj. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
13%
Simán elmehetsz kérdező, sőt, el is tarthatod magad:-) Gondolom azért a háza meg a pénz azért jól jön a nagy felnőtt 18 évesnek.
2021. máj. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!