Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom elengedni...

Miért nem tudom elengedni azt, hogy Apám mit gondol rólam?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hosszú lesz.

21 éves lány vagyok, van egy 26 éves nővérem. Édesanyám 4 éve meghalt. Ekkor csak apukámmal éltem az érettségiig (2 évvel ezelőttig). Testvérem már a párjánál lakott.

Érettségi után én is összeköltöztem a kedvesemmel, dolgozni kezdtem, nem mentem egyetemre. 2020-ban, egy év kihagyás után elkezdtem a tanulmányaim egészségügyi pályán. Jöttek a kirendelések, november végétől februárig folyamatosan ki voltam rendelve, jártam a mentősökkel, volt, hogy napi 30 címre. Már december környékén rájöttem, hogy mégsem ide vagyok való, sajnos bennem nincs meg az, hogy hivatásként csináljam az egészet. Most jelentkeztem informatikai irányba, mert nagyon érdekel. Önszorgalomból megtanultam programozni, és remélem egy nap kellő kitartással játékfejlesztő leszek.


Itt jön apukám a képbe... Mindkét szülőm többdiplomás, doktori címet viselő, tanult ember. Testvérem is elvégzett egy osztatlan mestert, így már az ő neve előtt is díszeleg a "dr". Apa teljesen kiakadt, hogy pályát szeretnék váltani, mert szerinte buta vagyok, nem vagyok informatikusnak való, és ahogy mondta "szerintem nem vagy annak való, mondjuk én is tévedhetek...Bár eddig még soha nem tévedtem"

200 km-re lakom tőle, és nagyon kevésszer keresem, pont emiatt, mert nem vagyok kíváncsi arra, hogy elmondja, hogy egy csalódás vagyok, mert 2 évet kihagytam, és buta vagyok...Testvérem pedig mindig adja alá a lovat...Én sokkal anyásabb voltam, a tesóm pedig apásabb, egész gyerekkorunkban, lehet, hogy ezért van ekkora szakadék.


Kérlek segítsetek, hogy tudom elengedni a véleményüket? Mindig mondom magamnak, hogy persze, nem érdekel, de most is 2 napja beszéltünk, és mégis ezen kattogok, tehát valójában belül érzem azt, hogy de, érdekel... Nem támogat anyagilag, nem vagyok a terhére semmi szinten, mert saját lábon élek a párommal (ezt csak azért írom, hátha valaki erre gondolna, mert ez logikus kérdés lenne).



2021. máj. 11. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
A helyedben nem beszélnék vele lényegi dolgokról a terveidröl, stb és a kapcsolatot igen ersöen minimalizálnám.
2021. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Kicsit narcisztikusnak tűnik az apád, ha ilyet kijelent, továbbá úgy tűnik, hogy olyan szinten nincs felnőtt személyisége, hogy a gyerekének a pályafutása beleszól az önbecsülésébe. Ilyen szülő mellett nem csoda, ha vannak olyan gondjaid, hogy függsz a véleményétől és ennyire befolyásol érzelmileg. Érdemes lenne találnod egy jó pszichoterapeutát és feltárni vele, hogy hol rángat dróton a tudatalattidban a családi minta vagy édesapád mérgező hozzáállása. Akkor az ilyenek szépen megszűnnek, elveszítik a hatalmukat feletted.
2021. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Ezek szerint apád AZ Isten - mert csak az nem téved soha!

Ilyen idióta hozzáállású emberrel nem szabad foglalkozni, csak le akar húzni lelkileg.

2021. máj. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Tehát egy önálló, dolgozó fiatal nő vagy és ahelyett, hogy birkaként követnéd az Apád által kijelölt utat, úgy döntöttél, hogy inkább megkeresed a számodra legmegfelelőbb munkát/karriert, akármilyen nehéz is. Ez nem butaság, hanem bátorság. Anyukád biztos büszke lenne rád.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, nekem is hasonló volt a problémám a szüleimmel a Te korodban. Nekem az segített, hogy külföldre költöztem és csak évente 1x-2x mentem haza látogatóba, így jobban értékeltek, nem maradt idő veszekedésekre és egyre kevésbé érdekelt a véleményük.

2021. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hééé, az apámnak van egy teljes másik családja is?! mert pontosan körülírtad azt az agresszív fszt. hasonló sztori, sokdiplomás szülők elsőszülöttje, 22L, aki nem elég, hogy eleve humán beállítottságú, ahelyett hogy apuci imádott reáltárgyait tanulná, se egyetemet, se diplomát nem akar... (mondjuk nekem még megvan az anyám, és egy öcsém van, aki jó arc amúgy)

nem tudom mitől lenne egyszerűbb elengedni, ahányszor felhív (illetve belepofázik az öcsémmel való hívásomba, ő még ott él velük, gimnazista), napokig úgy érzem, hogy valóban elbsztam az életem, vissza kéne menni, sírva bocsánatot kérni, és a hátralévő életben engedelmeskedni... én jártam egy ideig ilyen pszichosegítőhöz, ő sokat segített, de egy idő után nem mentem, nem voltam vele mindenben őszinte, ő érezte, én továbbra is hazudtam, tehát egy ponton nem jutottunk előrébb. de sokat segített így is.

2021. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem. Valahogy el kell engedni magadban. Tudom rossz, mert velem is ilyen az apám, csak ő ezt nem veszi észre magán.

Bár nem sulival kapcsolatos a dolog, hanem hogy kb. mindig hülyének néz. Ha nem ugyan az a véleményem mint neki, nem ugyan azt fújom, olyat mondok ami neki nem tetszik, csakis kizárólag én lehetek a hülye aki nem ért semmihez, a saját tapasztalataimat is megkérdőjelezi, amit mondok az nem úgy van...

Amikor egy ártatlan kutyát akartam megmenteni gonosz emberektől, az volt a reakciója, hogy róla mit fognak gondolni ha kiderül hogy én voltam! Nem én meg a kutya számítottam, hanem ő meg mindenki más szava. Az enyém semmit nem ér. Nagyon megjegyeztem neki ezt a reakcióját, leüvöltötte a fejem... De megmentettem a kutyát, csak aztán már nem mondtam el neki.

Bár anyagilag bármikor segítségünkre siet vagy ha olyan van, de lelkileg úgy érzem sosem támogatott. Sokszor rám is zúditotta a saját sérelmeit, amiről én igazából nem tehettem és nem csak neki fájt a történtek. De valahogy mindig csak magát nézte mégis. Az én helyzetembe meg sosem gondolt bele. Annyi ilyen sérelmem van amit szoktam emlegetni a férjemnek ha úgy van. De már meg is szoktam ezt a csak én lehetek hülye című dolgot... Meg úgy az egészet megszoktam. Jónak nem jó mert szar. De nem tudok vele mit csinálni.

2021. máj. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
"Apa, Te dilis vagy, a nagyapai szerepre alkalmatlan. Ezért majd nem engedem, hogy találkozz, beszélj a későbbre tervezett unokáiddal, mivel a hülyeséged károsan hatna a lelki és intelligenciabeli fejlődésükre. Mondjuk lehet, hogy most tévedek, de igazából pszichológiai és elmeállapotbeli kérdésekben soha nem szoktam tévedni."
2021. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!