Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti is igy reagálnátok...

Szülők, ti is igy reagálnátok erre a problémára?

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlenül érzem magam emberek között. Ha beszélnem kell idegenekkel (pl kaja rendelés, útba igazaítás, stb) Egyenesen ideges leszek, ha sok körülöttem az ember. Mindig úgy érzem, engem néznek, rajtam röhögnek.

De még a főnökömmel/munkatársaimmal való beszélgetés is lehetetlen, és sose tudom mit válaszoljak.

Akárhányszor felhozom anyumnak, vagy szóba jön, mindig lebasz, bolondnak titulál, és ebből lesz egy vita.

Anyám társasági ember, mindenhol egyből beilleszkedik, mindenki szereti, mindenkivel kijön. Én pont az ellentéte vagyok, és ezt nem tudja megérteni.

Olyan helyre akar menni nyaralni, amit tudja, hogy utálok, mondtam is neki, hogy nem szeretnék, de ebből is csak vita lett.

Ha a ti gyereketek is ilyen, ti is így reagáltok erre?

Próbáltam változni, mert tudom, hogy ez nem jó, de egyszerűen nem ment.


2021. máj. 12. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%
Igen, mert hiszti
2021. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Kivizsgáltatnám pszichiáterrel, mert szociális fóbia gyanús. Tudom, mert én magam is szenvedek ebben.
2021. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Szociális Fóbia,én is ilyen vagyok.
2021. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem az nagyon rendben van, hogy te ilyen vagy. Ne is akarj megváltozni, mert nem is tudsz. Légy mindig önmagad, ez a lényeg. 🙂
2021. máj. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Szociális fóbiára gyanakodnék és elvinném pszichológushoz. Az egy dolog, ha valaki nem szeret tömegben vagy emberek között lenni, de ha szorong tőle akkor az már komoly probléma.
2021. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
4, nincs rendben. Hogy lenne rendben? Ez egy mentális betegség, mint pl. a depresszió. Szerintem ez senkinek sem jó, hogy szorong egy buszon és azt hiszi, mindenki őt nézi, és pl egy iskolai vagy munkahelyi társaságba nem tud beilleszkedni
2021. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezö: ha már dolgozol, akkor feltehetöen nagykorú vagy.

Abban igaza van az elözö válaszolóknak, hogy ez valami fóbia vagy szocializációs probléma. Mivel felnött vagy, keress egy pszichológust, aki segít leküzdeni és beilleszkedni az emberek közé.

Anyáddal meg nem foglalkozz, nem is kell vele beszélni a témáról, mert nem alkalmas rá.

2021. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

Felnőtt vagy, nem kötelezhet nyaralni.


Én szülőként megmondanám, hogy igyekezzen minél többet szándékosan belemenni ilyen szituációkba, mert csak úgy tud fejlődni. Én is ilyen voltam, kb 26-27 éves koromra sikerült "kinőni". Most sem szeretek telefonálni, de már gond nélkül megteszem ha kell. Szerintem ez még nem az a szint, amikor pszichológus kéne. Nyilván nehéz kezelni, hogy teljesen mások vagytok. Én most inkább arra fókuszálnék hogy az anyukáddal rendezd a kapcsolatot. Lassan fel kell nőnöd a korodhoz különben eltaposnak. Ha anyukád tényleg annyira extrovertált, világközepe, akkor segíthet neked, de hagynod kell és nem tàmadást látni benne. Biztos vagyok benne, hogy egy annyi idős ember, akinek munkahelye van már tudna élvezni egy nyaralást ha akarna. Én még ha olyan helyre is mennénk amit utálok feltalálnám magam, pláne ha ott a család is. Többen tuti találunk olyan megoldást ami mindenkinek ok.

2021. máj. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

1. Vizsgáltasd ki magadat! Utána pszichoterápia!

2. Anyád nem empatikus, vagy csak ridegtartáson nevelték, és emiatt nem gondol bele a másik helyzetébe. Gyanítom, ez nem csak itt nyilvánul meg. Ne foglalkozz vele! Ha neked nem tetszikna hely, akkor nem vagy köteles nyaralni menni vele. Nem a feleséged.

2021. máj. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy erős introvertáltság. Kérdező olvass utána a témának, magadra fogsz ismerni! Én is ilyen voltam gyerekként és fiatal koromban. Engem is állandóan kritizált a két diplomás pedagógus anyám. Azt hittem, hogy én vagyok a hibás, de nem. Viszont nem hagytam annyiban, mondván nincs mit tenni, ilyen vagyok. Utána olvastam a témának, segítő könyvek tanácsai alapján fejlődtem, feszegettem a komfortzónámat. Igen, kellemetlen és igen, munka van benne. A legkisebb gyermekem olyan intró, hogy már-már autista jeleket mutatott. A feladatom az volt, hogy ezt felismervén átsegítsem a nehézségein. De ezt csak így tudtam megtenni, hogy ezt már én is átéltem és tudtam miről van szó. Majd később Te is rájössz miért ezt dobta a gép. Tekints rá úgy, mint életed egyik megoldandó feladatára.
2021. máj. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!