Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben “kölcsön”...

Ebben az esetben “kölcsön” adnál szülőnek?

Figyelt kérdés

Teljesen rosszul bánik a pénzzel, jó ember, de semmi pénzügyi kultúrája nincs, adósságot vesz fel hogy adósságot rendezzen kategória. Kb isteni szerencse hogy anno a devizás balhénál nem vitték a fejünk fölül a házat.

Két testvérem van, az egyikük volt mindig is a kedvence, én vagyok a legidősebb, velem küzdött a legtöbbet, és a középső, nagyobbik öcsém, ő szegény olyan “semmilyen” volt a szüleinknek, külföldön él, mi jóban vagyunk nagyon, 2 év is a korkülönbség, de szüleinkkel és legkisebb tesóval max ünnepekkor váltanak pár szót. Tárgyi szülő elvált, saját, hitellel terhelt házban él.


Szóval a lényeg:

Hamarosan kellene neki kb 1-1,5 millió Ft, korábbi tartozás, tartozáskezelő cégek, stb rendezésére. Ő nem tudja, de nekem rendelkezésre áll ez az összeg, két év alatt spóroltam össze. Szépészeti műtétet szeretnék csináltatni belőle. Egyedül élek, dolgozom évek óta, abszolút “saját pénz”, minden amivel kezdhettem volna az életet max tartozás lett volna, mert anno diákhitelt is fel akart vetetni velem magának de elhajtottam.

Ugyanakkor mint szülőt szeretem.


A dilemmám:

Ha odaadom a pénzt, a jó ég tudja viszont látom e valaha, a műtétem így újabb legalább másfél évvel tolódna ki, én pedig fiatalabb sajnos már nem leszek; de legalább segítettem

Ha nem adom oda, valószínűleg jobb híján ráverik a tartozást a házra, talán el is árverezik, cserébe én megcsináltattam magam és majd gondolom szebben fogok azon agyalni, mi legyen a szülőmmel. Innen talán egyértelműnek tűnik, hogy a plasztikai műtét közel sincs olyan súlyú, mint a ház adott esetben, de őszinte kételyeim vannak, szinte biztos hogy keresztet vethetnék az összegre, ha vissza tudná adni, azaz félre tudna ennyit tenni, nem okozna gondot az adósság. Papírt hiába iratok vele, attól nem lesz több pénze. Nagyobbik öcsémmel beszéltem, ő nem fog adni, nekem is ezt tanácsolja, de azt is mondta, ha én “vagyok olyan hülye” hogy odaadom, és sosem látom viszont, jövő szülinapomra kipótolja nekem az összeget mert engem szeret annyira de szerinte jobb ha bele se megyek ebbe. Legkisebb öcsénk otthon lakik, az egész nem érdekli amíg a gépe megy és kaja van.


Mit tennének? Odaadnátok így a pénzt? Megvárnátok amíg segítséget kérne a szülő? Esetleg egy kisebb részt adnátok, mondván, ennyi van ezt kell szeretni?


Köszönöm



2021. máj. 13. 13:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
#8 Ezzel csak az a baj hogy hogyha oda áll elé hogy tudna neki segíteni de írassa rá a tesóira a házat akkor jön majd az érzelmi zsarolósdi hogy jaaajj neked ennyi pénzed van és nem segítesz anyádon/apádon hanem követelőzöl érte, már temetnél? stb hülyeségek :/
2021. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
22%
Adnék. Gondolom ő is adott pénzt tini korodban hülyesegekre is. Persze attól is függhet, hogy milyen a műtéted. Ha olyan durva szépítészeti beavatkozásra van szükséged, ami segítségével nem igazán boldogulsz az életben, akkor meggondolandó, hogy adnék-e kölcsön. De ha csak mű mell vagy botox, akkor nyilván az várhat szerintem.
2021. máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
39%
Én is odaadnám azzal a feltétellel, amit 8-as írt, esetleg holtig tartó haszonélvezetet kapna, hogy megnyugodjon. Így nem tudja eladni, hitellel terhelni az ingatlant és lakni is lenne hol neki. Megmondanám mellé, hogy ha mégis adósságot szedne össze a jövőben (pl uzsorástól), az én anyagi segítségemre ne számítson többé.
2021. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha ilyen a pénzügyi kultúrája, nem adnék, nem is említeném, hogy van pénzem. Próbálj meg egy kicsit érzelmileg eltávolodni, különben ki fognak használni a végletekig. Tök mindegy, hogy mire tetted félre azt a pénzt, az a te pénzed, amiért keményen megdolgoztál. Ha most odaadod, csak egy ördögi kört indítasz el. Az sem megoldás, hogy rátok íratják a házat és benne maradnak mondjuk haszonélvezettel, mert akkor meg azt fogják csinálni, hogy nem fizetik a közműveket, azt meg rajtatok fogják behajtani vagy ráterhelik a házra.
2021. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%

Dehogy adnám. Bekamuznék valamit, hogy elköltöttem, lekötöttem stb.

De miért tudnak erről egyáltalán?

2021. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%

Mivel a szüleid pénzügyi kultúrája nem megfelelő, ezért nem adnék pénzt. Mi a biztosíték, ha most kihúzod őt a bajból akkor a jövő héten nem veri magát megint hitelekbe?

Ha odaadod a pénzed akkor Te leszel a család ügyeletes fejőstehene. Kell ez neked?

2021. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 puritan ***** válasza:
41%

Ha odaadod a pénzt, biztos, hogy nem látod többet. Ha kiegyenlítik is a tartozást, előbb-utóbb biztos lesz valami hasonló pénzügyi probléma, amiből a szülőt ki kell majd húzni, és akkor megint agyalni fogsz, hogy mit is kellene csinálni.

Szerintem a legrosszabb megoldás, ha a házat veszni hagyod, mert egyrészt oda az örökségetek, másrészt az albérlet, meg a lakbér miatt megint aggódni kell majd, hogy mi lesz anyucival/apucival.


Mindenki akkor járna a legjobban, ha a szülővel meg lehetne egyezni, hogy te kiegyenlíted a házon levő tartozást, és ha tehermentes lesz, átíratja a gyerekeire, természetesen a te beleadott pénzedet figyelembe véve az osztási arányoknál. A haszonélvezet maradna az övé, és lakhatna benn e amíg akar. Ha a nagyobbik bátyád is benne lenne valami ilyen megoldásban, esetleg adhatná ő a pénz felét, és akkor nem úszna el a teljes megtakarításod.

Valami jogászt, vagy ügyvédet érdemes lenne megkeresni ebben az ügyben, hogy hogyan lehetne ezt kivitelezni.

2021. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Krande ***** válasza:
91%
Biztos nem ADNÉK pénzt, de esetleg megvenném a ház tulajdonjogának egy részét. Ha nem adsz, akkor az örökséged az, amit veszélyeztetsz.
2021. máj. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
91%
Csak annyit adnék neki amekkora összeg elvesztése nem okoz gondot nekem.
2021. máj. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%
Követeléskezelő cégnek is lehet ezt ám havonta fizetni...sose kérik egyben.
2021. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!