Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az a nagyszülő, aki az unokájá...

Az a nagyszülő, aki az unokájával tölt időt minden esetben a szülőnek tesz szívességet ezzel?

Figyelt kérdés

Komolyan hány éves, és milyen családban felnövő/élő emberek mondanak ilyeneket ezen az oldalon?


Szinte minden gyerek-nagyszülős kérdésnél megjelennek, akik szerint a nagyszülő szívességet tesz, ha az unokával van. Csak én élek kivételesen jó családban, ahol nem másnak tett szívességként éljük meg, ha a szeretteinkkel töltjük az időt, történetesen akkor is, ha az egy gyerek?


2015. szept. 16. 13:10
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
12%
Ezzel én áltatnám magam. Igencsak megterhelő egy idős embernek, és nem, nem okoz örömöt a szart cserélgetni, meg a bömbölést hallgatni.
2015. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
5%
*Ezzel én NEM áltatnám magam. (csak lemaradt a lényeg)
2015. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem irtam valaszzokat azokhoz a kerdesekhez, de szerintem elsosorban azokra az idokre ertik amikor a nagyiknak is van dolguk, a szulok megkerik, hatha tudna a picire vigyazni. Akkor ez igy szivessegnek tunik mert abban az esetben lehet, hogy a nagyinak at kell szerveznie a programjat. Mas dolog, hogy az oreg oromet leli a kicsi gyerekben es forditva.
2015. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
IDŐS embernek? Már elnézést, de milyen idős embernek? Az előző generáció még a huszas évei elején szült. Azok már 45-50 évesen nagymamák. Egy 45-46 éves nő mitől IDŐS? Olyan is van, aki 40 felett az elsőt szüli, de ha valaki 40 felett nagymama, az akkor már IDŐS, akinek nincs türelme a bömböléshez? Hány éves vagy te 16?
2015. szept. 16. 13:16
 5/43 anonim ***** válasza:
80%

Nem csak te élsz jó családban. Nálunk is öröm a nagyszülőnek az unokával lenni, nem feladat. Mint ahogy a mi nagyszüleink is örültek nekünk.

De mi egyébként is összejárós család vagyunk, nem csak ünnepekkor találkozunk, vagy ha kéne valami. A segítség meg oda-vissza működik.

Szerintem azok mondanak ilyeneket, akiknél eleve nem jó a viszony.


Elsőnek meg üzenem, hogy anyukám 49 évesen lett nagymama. Hát az öreg jelzőt azt az ő nevében kikérem :)

Azért a legtöbben nem 70-80 évesen lesznek nagyik :D

2015. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
27%

Ha 45-50 éves akkor viszont még dolgozik, hétvégén pihenne.

Ha nyugdíjas akkor ráér.

2015. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk veszekedni kell a nagymamával hogy hagyjon már minket hármasban is néha :D
2015. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
74%
Nem az unoka szidja a nagyit, nem? Akkor meg mi a gond? :)
2015. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
77%

6: Mert az ember élete csak abból áll, hogy dolgozik és pihen? Hát a mi életünk egy kicsit tartalmasabb.

Most akkor, aki még 70 alatt van, az sose láthatja az unokáját, mert dolgozik? És a nyugdíjasok sem, mert ők meg túl öregek :D

Tiszta lükék vagytok.

2015. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
92%

Számomra is hihetlen, hogy leidősözöl egy 40-50 éves embert.. Egyébként mióta rendszeres GYK olvasó lettem, azóta megdöbbenve olvasom, hogy a többségnek egy 40-50 éves ember már bőven öregnek számít. Azért ez elég durva. Akkor a 90 évest minek nevezi? Vagy pl. ott van Nagy Feró, már majdnem 70 éves, és abszolút nem nevezném öregnek. Augusztus 20-án az István a király rockoperában olyat alakított, hogy a nyomába se ért a több más 30 éves szereplő...


Kérdésre válaszolva: ezen az oldalon szokás másokat szapulni, irigykedni, mert nem mindenkinek van jó viszonya a nagyszülővel, vagy abszolút nem lehet rábízni a csemetét, vagy egyáltalán nem is élnek már. És ritkaság (pedig az lenne a követendő példa, és a normális is) a jól műkődő család!

2015. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!