Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van köze a szülőnek ahhoz,...

Van köze a szülőnek ahhoz, hogy mennyit keres a gyereke, abban az esetben, ha a gyerek még a szüleivel lakik?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha az otthon élő gyerek minden hónapban hazaad a fizetéséből, és ezen felül vásárol is otthonra. Nyilván a saját kiadásait maga fedezi (ruha, pipere, buli, telefon, kaja), és mióta dolgozik, soha nem kért pénz a szül(k)től?
2015. okt. 6. 17:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérdezném ha ez így működik ahogy leírtad.
2015. okt. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 HUN_Sector ***** válasza:
100%

HA ez tényleg így van, nem sok tudakolni valója van a szülőnek.

Maximum ha a kíváncsiság hajtja rákérdezhet, de ez is olyan, hogy embere válogatja. Ugyanis ha megtagadja a gyerek a választ, akkor igaza van. Ha elárulja, akkor sem történik semmi, max megnyugszik a szülő.


Én anno mindig elmondtam a szüleimnek, hogy mennyit keresek, bár ez inkább segített őket betájolni abban, hogy idehaza semmit sem változik a bérek színvonala.

2015. okt. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%

Abban az esetben nem, ha a gyerek teljes mértékben fedezi a saját ellátását: kaja, rezsi - és nem kerül pénzbe a szülöknek. Persze ez alatt nem azt értem, hogy a gyerek hazaad pl. 20ezer Ft-ot és ezzel letudja alakhatási költségeket a kaja, buli, stb mellett - mert a rezsi ennél jóval magasabb.


Ha a szülöknek csak ilyen jelképes összeget ad, és emellett olyan a keresete, hogy jóval többet is tudna adni anélkül, hogy neki ne maradna, akkor igenis jogos a szülöktöl, hogy tudni szeretnék, mennyi is az, amiböl csak ilyen keveset ad haza.


Szóval egyértelmü válasz nincs, ez a körülményektöl fögg.

2015. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem mondom el, mert hasonlítgatnak másokhoz.
2015. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A gyerek nettó 80-at keres, ebből 20e kp-t ad haza, emellett minden hónapban 1-2 hétvégén ő intézi a hétvégi bevásárlást, valamint néhány háztartási cikket ő vásárol otthonra (öblítő, mosópor, tisztítószerek, tusfürdő, Wc papír, ilyesmiket) mindig. Ritkán eszik otthon, hetente egy-két alkalommal ebédet, reggelit-vacsorát magának oldja meg.
2015. okt. 6. 17:57
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Az én szüleimnél nem fix leadandó volt, hanem kimondva, hogy a fizetésem fele, szóval be kellett számolni... igen gyorsan el is költöztem, mondanom se kell. Szerintem egy felnőtt ember keresetéhez két embernek van köze: neki magának, meg attól, akitől a fizetését kapja.
2015. okt. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Itthon ebből soha nem csináltunk titkot, ki mennyi pénzt hoz haza, abban is megegyeztünk, hogy a fizetésemhez mérten mennyi az elegendő és szükséges, amennyit leadjak. Ez teljesne normális, nincsenek irreális igényeik, szükség esetén veszek pár dolgot hazafelé menet, nem kérek luxusételeket sem, alig vagyok itthon, így különsebben a rezsi sem lesz miattam sok, szóval így ennyi.
2015. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom mennyi a fiam fizetése, nem kérdeztem meg tőle, ő szokta mondani, de nem kérek tőle pénzt semmire sem. Szerencsére spórolós, lakásra gyűjt stb. Nem iszik, nem dohányzik, barátnője sokszor van nálunk, rendes lány.
2015. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ebből hadi titkot csinálni, de ha a gyerek nem akarja elmondani akkor nem mondja el.


Csak Magyarországon él ez a bornírt hozzáállás, hogy jaj, a fizetésem titok. Mi a kollégáimmal is mindig megbeszéltük ki mennyit kap sosem volt szégyellnivaló, a fizetés eltitkolása csak egy valakinek jó, a munkáltatónak, hiszen így jó alkupozícióban van.


A bérfeszültségre hivatkoznak sokan, de ha ki van beszélve, akkor nem lesz bérfeszültség mert akkor tudom, mi az amit kap a másik és én is annyit kérek.

2015. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha már ott él a szüleinél egy háztartásban és a szülők simán kiváncsiak rá mennyit keres, akkor miért nem lehet elmondani. Ha már egy közös helyiségeket használunk, fürdőszobát, konyhát, egy hütőbe pakolunk, akkor valamennyire jó fenntartani egy beszélgetős, jó hangulatu kapcsolatot. A mai világban meg nagyon érdemes összetartónak lennie a családoknak, mert a legjobb kereset mellett is kerülhet valaki tartós munkanélkülivé, lebetegethet és akkor jólesik ha kisegitik egymást. Szerintem inkább arra kellene törekedni, hogy megbeszéljék a dolgokat, hogy ennyit keresek, ebből ennyit leadok, és akár még el lehet mesélni azt is mire gyüjtök, mit szeretnék venni nagyobb dolgot stb. ez szerintem belefér egy szülő - gyermek kapcsolatába. Még talán akkor is ha nem együtt élnek.
2015. okt. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!