Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha elfordultak...

Mit csináljak, ha elfordultak tőlem a barátaim, és most hogy itt a nyár, egész nap csak egyedül vagyok itthon, és ebbe beleőrülök?

Figyelt kérdés

Igazából az elmúlt pár hónapban elég pocsékul voltam/vagyok. Nem tehetek róla, egyszerűen nem tudom mi a bajom, üresnek érzem magam, és fáj itt belül valami, de fogalmam sincs, hogy mi. Eddig is megvoltak a gondjaim, de tényleg ebben az utóbbi pár hónapban már nem tudtam a tipikus "happylány" szerepemet magamra húzni, mert nagyon elfáradtam. Persze, ígyis mentem ide-oda a barátaimmal,próbáltam jobb kedvűnek tűnni, és levetkőzni a mélabús arcomat.Nagyon igyekeztem, de nem volt elég. Megkaptam, hogy megváltoztam, hogy egyre furább vagyok, és már nem vagyok elég jófej.. Már nem vagyok olyan vicces, és vidám, amilyennek szerettek. Nem élvezet velem lenni. Azóta nem hívnak sehova, nem keresnek. Azt mondták, hogy majd szóljak, ha minden oké, ők megvárják míg jól leszek és utána minden a régi lesz. Én nem tudom.. De nekem ez nagyon rosszul esett. Mert nem tudom egyedül végig csinálni ezt, nem tudom mi bajom, hogy miért sírok minden nap, és miért akarok meghalni. Nem értem én sem, nincs rá okom. Mégis.. Ezt érzem, ez van. Borzalmas. És próbálkozom. De nem keres senki, nem kérdezik, hogy vagyok, nem akarnak találkozni. Amikor én keresem őket, akkor is olyan.. ál az egész. Szerettem volna találkozni velük, de lemondták, mert fáradtak. Aztán később kiderült, hogy csak nélkülem akartak találkozni.. Persze megértem, nem lehetek kellemes társaság, de nem tehetek róla istenem.. Én nem akarom ezt, de nem volt választási lehetőségem. Én próbálok mást csinálni, elterelni a figyelmem, de egyedül vagyok itthon egész nap, egyedül megyek a boltba bevásárolni, egyedül főzök magamra, egyedül szép csendben elmosogatok, egyedül nézem az animéimet, egyedül elmegyek futni esténként, és hajnalig olvasok az ágyamban, vagy épp sírok és zenét hallgatok. Felkelek, és rossz kedvem van, minden nap, de nem tudom miért. Csak rossz a kedvem. Mondtam anyáéknak, de sajnos nekik most vannak nagyobb gondjaik is nálam, és nem akarom őket terhelni.

Viszont én így megőrülök.. Ez borzalmas. Szinte óránként elsírom magam, és nagyon fáj, de tényleg nem tudom, hogy mi a fene...

Régebben is voltak mélypontjaim, de sose volt ilyen. Sose éreztem magam ennyire semmilyennek, és mindig tudtam, hogy van kiút, hogy majd lesz jobb. Most minden olyan kilátástalan. Régen vártam, hogy jobb legyen, régen vártam, hogy láthassam azokat akiket szeretek, még akkor is, ha ők nem szeretnek viszont, vártam a szombatot, az edzést mindent.. Most meg kimúlt belőlem a várakozás, és a tátongó hiány lépett a helyére. Érzem, hogy hiányzik a fiú, akit szeretek, de már nem beszélünk, és tudom, hogy látni fogom jövő héten is, de nem várom. Mert nem érdekel, mert nekem csak hiányzik, ennyi. Fél éve még ugrándozva tervezgettem volna, hogy milyen lesz, és hogy lesz. De valahogy most már nem én vagyok. Mintha.. kicsit meghaltam volna.

És nem tudom mit tegyek. Jó lenne, ha valaki megfogná a kezem, és kiráncigálna az ágyamból, elvinne sétálni, moziba, kirándulni, bárhova... Addig amíg jobb kedvre nem derülök. Kitartana mellettem, és szeretne, átkarolna, hogy ne aggódjak, lesz még jobb, és azt mondaná nem vagyok reménytelen, ne érezzem így. De nincs itt senki. Egyedül vagyok. És sajnálom, mert tudom, hogy az én hibám. Ha nem vagyok ilyen, akkor még mindig hívnának, és még mindig találkoznánk, és beszélnénk. De én esküszöm nagyon igyekeztem:( Nem mondanám, hogy olyan keserű lettem volna, maximum belülről, kívülről csak annyi látszott, hogy kevesebbet beszélek, és nem ugrándozok állandóan. De tudtam nevetni, és poénkodni is, csak már máshogy, és nem tudom, ez már nem volt elég jó. Megkérdeztem, hogy mi a bajuk velem, és azt is elmondtam, hogy sajnálom, ha mostanában ilyen fura voltam/vagyok, és rossz volt velem lenni, de nem válaszoltak. Illetve kitértek a válasz elől. Mit tegyek? Miért sírok állandóan, én nem akarom ezt:( Hogy barátkozzak? Hogy legyek jófejebb?



2017. jún. 20. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen idoszakok, mikor az ember csak magara szamithat. Ezek szoktak a legszarabbnak erzodni, de hasznosak. Hogy miert? Mert ilyenkor megtalalhatod azt a dolgot / azokat a dolgokat ami boldogga tesz, es nem masoktol fog fuggeni a boldogsagod. Nem olyan lesz az eleted mint egy hullamvasut, hogyha epp jo a barati korod meg van baratod akkor a csucson erzed magad, ha epp valami miatt nincs valamelyik, vagy egyik sem akkor meg pokol az egesz elet. Illetve, sokkal stabilabbak lesznek a barati kapcsolataid, mert nem lesz ilyen, hogy olyan szar kedved van, hogy elromlik az egesz, amitol megszarabb kedved lesz, es megtovabb romlik emiatt. Volt egy hasonlo korszakom mint neked, szoval ha gondolod irhatsz, hatha tudok adni valami ertelmes tanacsot.
2017. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyi idős lehetsz, de gyanítom ,hogy még a késői tinédzser/korai felnőtt vonalon mozogsz, és hát abban a korban elég gyakori, hogy az emberben végbemegy egy kisebb személyiségfejlődés. Valamennyire megkomolyodik, maga mögött hagyja a régi hóbortjai nagy részét és hát akiknél ez a változás később következik be, azok nehezebben tudják ezt tolerálni.

De a lényeg, hogy nincs ebben semmi rendkívüli, biztos vannak/lesznek olyan emberek, akik ezt az énedet is szimpatikusnak találják. Az már mindenesetre nagyon jó dolog, hogy igenis vágysz a társasági életre, a kimozdulásra, és nem otthon akarod begubózva tölteni a nyarat.

És meg kell mondjam, hogy a leírásod alapján kifejezetten intelligensnek és értelmesnek tűnsz, szóval nem hiszem, hogy túl nagy probléma lenne veled :)

Ha gondolod, beszélgethetünk :)

2017. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

-Ha a miértekre megtalálod a választ, úgy sokkal könnyebb lesz. Ez baromira nehéz, de nagyon nagyon sokat segít.

Te is tisztába vagy avval, hogy a sírás nem old emg semmit, annak oka van, hogy így érzel...amint megtalálod tudod, hogy min kell változtatni.

-Fontos, hogy legyen valami célod, olyan amit el akarsz érni, ettől jobban fogod érezni magad és lesz ami motivál , visz tovább.

-Akármennyire is nehéz a szülőknek, beszélj velük....mert bármi gondjuk is van te leszel nekik úgy is az első, mindig.

-Nagyon úgy tűnik, hogy meg akarsz feleni másoknak, de túlságosan is. Egy elég rossz helyzetbe vagy, és nem kérnek belőled, szerintem beszélj velük erről mégegyszer személyesen, mond hogy fontos, hogy segítségre van szükséged. Ha elfordúlnak avval csak magukat minősítik és ott kell őket hagynod.

-Ne utáld meg magad, mert ember vagy, és önmagad, ez felesleges.Inkább tudj megbocsájtani magadnak.

-Ezek ellenére mindig lesznek az életedben olyan jó mély és mocskos gödök amiből csak egyedül tudsz kimászni. De ez csak úgy fog menni, hogy ha felismered a gondokat és akarsz rajta változtatni, magadért és nem másokért ha kell egyedül....mert mindenkinek küzdenie kell a saját boldogságáért.

-Ha kell írj egy listát, hogy mi a bajod...és szépen egyesével keress rá megoldásokat.

(Csak maradj motivált és minden rendben lesz)

2017. jún. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha MA nem csinálsz valamit az nem lesz megcsinálva MA. A "MÁN" belül van a MOST.Mi az,amit MOST megtehetsz?
2017. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Bocsi, de elég taplók a barátaid...szörnyen magad alatt vagy, de ők inkább nem lógnak veled, mert nem olyan szórakoztató veled lenni. :O Ennek mi köze a barátsághoz? A barátok jóban-rosszban összetartanak! Támogatják, segítik egymást! Ha csak azért kellettél eddig, mert szórakoztató meg jófej voltál, akkor itt nem éppen barátságról volt szó... hanem csak önös érdekekről, semmi másról. Undorító. Pont akkor kell valaki mellett ott lenni, amikor mélyponton van. Akkor könnyű, amikor minden rózsaszín meg happy, erre bárki képes, de ehhez nem kell barátnak lenni. Ha a nehéz időkben is melletted maradnak, akkor igazi barátok. Különben csak felszínes haveri kapcsolatról van szó. Azért valljuk be, nem véletlenül alakult ki az a mondás, hogy "Bajban ismerszik meg az (igazi) barát."...
2017. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ugyanolyan helyzetben vagyok mint Te...sajnos :(

Se barátaim, se senkim...

Én is egyedül megyek mindenhova,szinte nem beszélek senkivel,itthon a családi köröm is nulla... Nemtudom hogyan lehet "kitőrni" ebből a magányos helyzetből, de biztos van kiút.

2017. júl. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Ha gondolod írj!

Szívesen segítek meked

2017. júl. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!