Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a szülő...

Miért van az, hogy a szülő kimutatja, hogy kit szeret jobban?

Figyelt kérdés

Öten vagyunk testvérek. Az első szülöttek ikrek, jön bátyám ő a harmadik(középső), s jövök én negyediknek, illetve van egy húgunk.

Mindenki egy kupacban el a családjával, kivéve húgom, o még a szüleinkkel. Egy nagy telken 2 nagy ház es egy ikerház van. Egyik nagy házban a szüleim élnek (ott nőttünk fel). Másik nagy házban az első szülött egyik ikertagja , ikerházban a harmad szülött, s mi.

A legidősebb testvérem ikerpárja él külön ingatlanban, de ugyan ebben a városban.

Férjemmel az anyós által vásárolt lakásban éltünk 40km arrébb, de sajnos onnan el kellett jönnünk mikor várandós lettem az első gyermekünkkel. (Anyós konkrétan kirakott minket, de ez más story).

Ide kényszerültünk az ikerház egyik felebe. Nekünk a 35nm2 van, míg a harmad szülött lakik a feleségével a 80nm2 lakrészben.

Mióta itt élünk(gyermekünk születésé ota) azóta érzem a megkülönböztetést. Valószínű mikor gyermek voltam is ereztem, csak már elfelejtettem, esetleg tudatalattimban motoszkál valahol..

Szóval a lényeg, akárhányszor kimegyünk a közös kertbe a 1,5 éves gyermekemmel, akkor poker face-val néz ránk édesanyám, s oda lök egy "Na helo" köszönést.

A mai nap történt,hogy ezután a köszönés utan nemsokra megjelent a majdnem 30 éves bátyám(harmad szülött) s mint egy kisbabát ugy ment oda köszönni, ölelgetni.

Ha esetleg bemegyünk hozzájuk szimplán beköszönni, vagy gyermekem vinne nekik egy kavicsot/botot/virágot akkor is ránk néz ugyan, de érződik, hogy csak elvisel.

Teljesen máshogy viselkedik a 3. És az 5. Gyermekével édesanyám. Látszik, hogy imádja, kényezteti őket. Ha kell falaz nekik, csak hogy ne kelljen bemenni dolgozni. Tehát gyerek szerepben vannak, pedig bátyám hamarosan apuka lesz.

Emellett az említett két testvérem nagyon arrogáns, mindenkit lenéznek es rendkívül lusták.

Nővéremmel már beszéltünk erről, hogy miért van megkülönböztetés gyermek-gyermek között családon belül. Érdemben nem jutottunk semmire, ezert is irtam ki a kérdést, hogy hátha van valakinek ötlete.

Úgy érzem, hogy teher vagyunk itt a családnak. Ráadásul nálunk jön a teso, már 32.hétben járok. Eleve ebben a kis nm2 lakreszben nem ideális két gyermekkel, de ha minden igaz ősszel el tudunk költözni nagyobb házba.


Visszaolvasva olyan érzésem támadt, mintha testvéri féltékenység állna a háttérben, de nem ezt szeretném sugallni, hanem azt, hogy egy anyuka hogy tud a gyermeki közül jobban szeretni valakit, vagy ha igy is van, miért nem titkolja? Számomra ez bántó, mert úgy érzem nagyon nem igazságos.

Most, hogy jön a teso, s mindenki azt hozza otthonról amit kapott, akkor hogy tudom kivédeni, hogy ne essen ugyan ebbe a hibába tudatomon kívül?


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2021. máj. 17. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

A szülő is csak ember. A testvérek mind külön személyek, más-más személyiségek, természetes, hogy valamelyikkel jobban kijön a szülő, mint a másikkal. Pláne ha ilyen sokan vannak. Azt nem állíthatod, hogy téged nem szeretnek, hisz segítettek, mikor nem volt hová menned, de a testvéreiddel jobban kijönnek. Az is közrejátszhat, hogy ők ott voltak végig, napi kapcsolatban vannak, míg te elköltöztél.

Próbálhatod a szeretetet grammra méricskélni, mert úgy lenne "igazságos", de az élet nem így működik.

2021. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy az első írja, a szülő is ember. Hiába is állítják majd itt többen is, hogy ugyanúgy lehet szeretni több gyereket is, ez nem így van. Mindig, mindenkinek vannak es lesznek kedvencei, max van aki jol titkolja.

Költözzetek el és máris nem lesz olyan zavaró.

2021. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ha egy gyerek nem ad különösebb okot az ellenszenvre, akkor nem kéne ilyen szinten megkülönböztetni őket. Én amúgy pont ezért nem akarok több gyereket, ne legyen ilyen közöttük, én is mindig azt éreztem, hogy nővéremet jobban szeretik, jobban támogatják. Igazából ezzel nem tudsz mit kezdeni, költözzetek el.
2021. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy még ha a gyerekével nem is szimpatizál, azért a babájára ne már, hogy rávetítse, az már igazi görénység, ha az unokával is ok nélkül szemetek.
2021. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

"egy anyuka hogy tud a gyermeki közül jobban szeretni valaki"


Egy anyuka hogy tud úgy gyereket vállalni, hogy még az alapokat sem teremti meg, hanem az anyósnál meg a szüleinél kell kuncsorogni lakhatásért, kitéve a gyereket a nyomorgás kockázatának, ha a szülők esetleg nem akarnak segíteni? Láthatóan neked sem fontosak annyira a gyerekeid, hogy legalább az alapokra törekedtél volna a jólétük kedvéért, akkor még mit csodálkozol, hogy anyádnak sem feltétlenül annyira fontos a gyereke?


Ha nem szeretne téged, még sem engedte volna, hogy odaköltözz férjestül-gyerekestül.

2021. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is sok helyen tapasztalom ezt,a párom családjában is ott a legkisebb a minden,párom és a nővére már nem is számít annyira.De legjobban az én párom van elnyomva.Náluk nagyon látványos most is és régen is az volt.Többen megjegyezték már.Mikor kicsik voltunk a testvéremmel akkor anyu az idősebb tesónkat emlegette mindig aki akkor már nem élt velünk mert jóval idősebb volt tőlünk.Ő is hogy jaj ,hogy ő milyen jó gyerek volt,jól tanult bla,bla,bla.Ez nekem legalábbis rosszul esett.Na ahogy idősebbek lettünk meg már én lettem a kedvenc,de csak azért mert bármi volt rám tudtak számítani a szüleim,én nyitottam rájuk az ajtót,én segítettem amiben kellett.Úgyhogy kérdező,mint fentebb is írják minden ember más,a testvérek is más személyiségek,a szülők biztos szeretnek téged is csak azokkal a báttyáiddal valamiért jobban kijönnek,de azért ne hidd,hogy téged nem szeretnek.
2021. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
66%
Szóval te úgy gondolod, hogy valakinek ki kellene költöznie abból a házból/lakásból, ahol eddig élt, mert te a gyerekeiddel nagyobbat szeretnél, mint amekkorát a szüleid alád tudtak tenni, amikor az anyós kirakott otthonról?
2021. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. :)


#7-es, nem mondtam ilyet egy szóval sem :)

2021. máj. 17. 18:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom Andizsuzsi erre gondolt: "Nekünk a 35nm2 van, míg a harmad szülött lakik a feleségével a 80nm2 lakrészben."
2021. máj. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen, pont erre gondoltam.
2021. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!