Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmennétek nyaralni a szüleite...

Elmennétek nyaralni a szüleitekkel?

Figyelt kérdés

Idén a szüleim valamilyen tengerparti országba akarnak menni nyaralni busszal. Nekem nem igazán van kedvem menni, idén volt az utolsó évem középiskolában, mint tudjuk nem egészen normális keretek között, szeretnék a vizsgák után pihenni, és számomra a nyaralás nem biztos, hogy teljesen az lenne.

Nyilván mondhatnám azt, hogy menjenek nélkülem, de van egy 25 éves nővérem, aki viszont menni fog velük és akkor jó eséllyel az lenne a baj, hogy én miért nem, stb.

Lehetne az is, hogy mondjuk én a barátaimmal megyek nyaralni vagy hasonló, de több napos, egy hetes idén nyáron valszeg nem fog összejönni, hanem mindig 1-1 nap, emiatt azt sem akarom, hogy azt gondolnák, hogy én itthon a panelban akarom tölteni az egész nyarat.

Mit tennétek a helyemben? 19F



2021. máj. 14. 23:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Én mennék
2021. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Azt tenném, amit a legjobbnak gondolok. Testvéred megy, szülők nem gyerek nélkül mennének, ha meg egyke lennél, második nászutat (ha házasok) tarthatnak. Mindenki mondhatja, hogy örülj, hogy eljuthatsz oda, mert ő fél karját odaadná érte, soha nem fog tudni elmenni, de ő nem te, és senki más sem. Ha neked arra van szükséged, hogy nyugiban legyél, ami éppen panelban van, mert ott laktok, akkor maradj. Csak mert nyaralás, nem kell szeretni, mindegy milyen szupi helyen van. Anno voltunk néhányszor nyaralni, és az még csak nem is másik országban volt, hanem csak Balatonon, mert apámnak az ismerőse ott dolgozott, és második alkalommal nekem már unalmas volt. Egyszerűen nekem a megszokott, az otthon sajátos nyugalma jelentette a "szünetet", nem egy kényelmetlen szállodai szoba és a nagy medence sok emberrel, akik a vízbe hugyoznak.


Ha nem mész, jelentsd ki és kész, biztos feltalálják magukat nélküled is. Utána biztos fogod hallgatni egy ideig, hogy nem tudod miről maradtál le, ők xy helyen voltak, te meg panelban rohadtál... ezt el kell viselni. Lesz rá egy heted (vagy mennyit maradnak ott), hogy erre felkészülj lélekben. Másrészt, gondolom nem gyakran lehet üres a lakás és élvezheted a nyugalmát. Nem vagy kisgyerek, a házat se gyújtod magadra, úgyhogy ha neked ez a szíved vágya, hajrá hozzá!


19/l

2021. máj. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon nem értem miért ne mennél... :D Egy hét csak a nyárból...


Am meg valszeg ha elmész élveznéd csak lusta vagy...

2021. máj. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Nekem inkább a tengerpartig buszozással lenne gondom. Az venné el a kedvem az egésztől, ettől eltekintve mennék a helyedben.
2021. máj. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
A buszozás miatt lehet én is meggondolnám. Na meg nem értem, miért busz, a repülő néha sokkal olcsóbbra is kijöhet.
2021. máj. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Én mennék. Bár a szüleimet ismerve tuti nem busszal szerveznék, tudják hogy fél óra kocsikázástól is hányok (szó szerint), úgyhogy ettől biztos megkímélnének. De nekem nem gáz szülőkkel nyaralni.
2021. máj. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha annyira nem akarsz elmenni, akkor nem muszáj, főleg hát ugye tényleg a buszozás miatt. De ott úgyis jól éreznéd magad, szóval azért gondold meg
2021. máj. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekem éppen elég itthon is elviselni a családtagokat: anyám a kákán is csomót keres, semmi sem jó neki, a bátyám meg minden ilyen nyaraláson is végig ugrál, és rohangálni kell A-ból B-be, még oda se értünk B-be, de ő már a C-hez tervezi az utat. Szóval megértem. Akár hol is vagyunk, ha ők a közelben vannak, garantált, hogy az nekem nem pihenés elsz. :') Egy ideje ezért is nem járok mér családi nyaralásokra és tervezgetem, hogy mielőbb elköltözzek.

Ha veled is ez a helyzet, én a helyedben nem sokat gondolkoznék. Nekem olyan 17 éves koromban lett elegem, amikor rokonoknál nyaraltunk volna, de anyám szokás szerint végig az én szidalmazásommal volt elfoglalva az egész autóúton. Amikor megérkeztünk, vonatra ültem és hazajöttem. Életem egyik legfelszabadítóbb élménye volt.

2021. máj. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Most figy kifizetnek neked egy tengerparti nyaralást (mert gondolom nem a saját pénzedből kell velük tartanod). Miért ne mennél? Ettől még mehet a barátaiddal is. Elég hosszú a nyár.
2021. máj. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

A buszozás miatt meggondolnám, mert az rohadt kényelmetlen tud lenni és nagyon nem pihentető.. Mi is inkább repülő, vagy vonat, autó. De a busz kb a legrosszabb.


Maga a nyaralás az szerintem klassz szülőkkel, én mindig mentem velük mindenhova önszántamból, mert jófejek, mindig jól éreztem magam velük.

De ha neked most az lenne pihentetőbb hogy tiéd a lakás egy hétig egyedül az is érhető ebben a korban. Ha így döntesz akkor mindenképp mondd szüleinek hogy jövőre te is csatlakozol hozzájuk, de most inkább máshogyan szeretnél pihizni a nyáron. Így szerintem nem lesz sértődés. :)

2021. máj. 15. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!