Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a felháborod...

Szerintetek jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Mi családunk elég nagy, egy házban lakunk 6-an. A nagymamám, a nagybátyám(ők anyukám rokonai), anyukám, apukám a tesóm meg én. Nekem ugye van 4 macskám akiket szépen nevelek és gondozók. Tesómnak most volt a születésnapja és elmentek apuval sétálni, hazafelé már egy kutyával jöttek. Nem mentett kutya hanem odaadták nekik. Ez nálunk már többször volt vita, volt is kutyánk de akkor az én macskáim voltak "bezárva" a szobámba, persze ha akartak akkor kimehettek az udvarra is de a lakásban leginkább a kutya volt. Most ezt a kutyát úgy állította be apám hogy kinti lesz.Természetesen kifejezettem nem tetszésemet a kutya iránt de mondtam oké. Erre nekiállt a lakásban szaladgálni és kergetni a macskákat. Szóltam szépen hogy vigyék ki mert kinti kutya legyen kint, erre az volt a válasz hogy esik az eső még megázik. Most meg behozták aludni... Anyám egész nap mondta a magáét hogy nem kell de azért be hozza aludni. A mamám meg a nagybátyám is ki van akadva és mondták hogy nem kell kutya mert nem kell. A kérdésem az lenne hogy szerintetek jogos e a felháborodásom vagy én csinálok nagy ügyet belőle?

25/l



2021. máj. 16. 22:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem tetszik a helyzet, 25 évesen el lehet költözni. Nemcsak neked van jogod állathoz, a tesódnak is.
2021. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg, én sem értem milyen alapon pattogsz.


1.) Négy macskád van a lakásban - amiről amúgy megvan a véleményem -, de a húgodnak nem lehet egy kutyája ?


2.) Örülj, hogy lassan 30 évesen még ott lakhatsz.

2021. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

A helyzet az, hogy a testvérednek ugyanúgy van joga kutyát tartani, mint neked macskákat.

A testvéred szemszögéből meg az nem lenne jogos, hogy ő azért ne tarthasson kutyát, mert neked macskáid vannak.

Az esetleg eszedbe jutott, hogy összeszokasd őket? Nálunk a kutya meg a macskák nagy cimbik.

2021. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen el lehetne költözni de jelen esetben azért mert a szüleim ilyenek nem fogok. Sok mindent nem írtam le a posztban róluk mert az nem is lényeg. A tesóm pedig nem szeretett volna kutyát mert lett volna rá lehetősége eddig is de nem kellet. Apámnak kellett a kutya de a tesómra fogja.
2021. máj. 16. 22:31
 5/18 A kérdező kommentje:
A másrészt meg mi az hogy örüljek hogy itt lakhatók? Ez nem a szüleim háza hanem a mamámé akinek szintén nem kell kutya mert mondta.
2021. máj. 16. 22:34
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Miért talán apádnak nincs joga állathoz ? Ritka önző, elkényeztetett egy nőstény vagy.
2021. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Valószínűleg egy alkoholista embernek pont az hiányzik...
2021. máj. 16. 22:36
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Hú de ismerős stílus, szerintem már találkoztunk, te vagy az, aki minden sztorit addig csűr-csavar utólagos infókkal kiegészítve, amíg úgy nem érzi, hogy igazat adnak neki, és mindenki hülye, aki nem?

Szerintem felesleges kérdezni, ha megsértődsz, mert nem értenek veled egyet.

2021. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Próbáljátok meg összeszoktatni őket. Nálunk 4 macska és 3 kutya van, kinti-benti mind. Teljesen jól elvannak, van, hogy egy tálból esznek, együtt alszanak. Szoktatás, tanítás kérdése csak.
2021. máj. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem sértödtem meg mert olyan emberek akik nem itt laknak és nem tudják mi megy itt nem látják át a helyzetet. Szerintem nem ismerjük egymást mert nem sűrűn járok ide. Másodszor pedig nem csürök csavarok semmit sem mert nem szokásom csak gyűlőlöm a hazugságot. A szüleim nem egy szentek de nem is ez volt a poszt lényege hanem hogy a szemembe mást mondtak és az ellenkezőjét tették ami nekem nagyon nem esett jól. Igen a komment szekció szerint én egy önző nőstény ördög vagyok és miért szabom meg hogy mit lehet a szüleimnek. Ez nem megszabás hanem kérés és nem csak tőlem mivel hatan lakunk itt így nem az van amit csak az egyik akar. Hogyha leült volna velem apám hogy a 8 éves öccsémnek ő kutyát akar lehet máshogy lett volna a helyzet, nem így hogy egyik percről a másikra idehozznak egy kutyát és senki sincs megkérdezve hogy maradhat e. Amikor nekem lettek a macskák mindenki meg lett kérdezve hogy lehet e. Nagymamám első reakciója sem volt fényes a kutyára mert mondván kitúrja a veteményest meg hogyha kiszökik ő nem fogja kergetni, lakásba pedig nem engedi. Igazából ez lett volna a lényege és most lehet mondani hogy mentegetem magam hogy ne én legyek a szemét én akkor sem hazudok, főleg nem a gyerekem szemébe...


Igen amúgy volt róla szó hogy összeszoktatjuk őket de kinti kutyáról volt szó. Beletörödtem oké legyen. De akkor mit keres a lakásban? Ha kinti a kutya akkor legyen kint ne a lakásban szaladjon nekem.

2021. máj. 16. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!