Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdenétek a szülökkel...

Mit kezdenétek a szülökkel hogyha isznak?

Figyelt kérdés
Mindenkinek van egy kis hiba az életében nekem a szüleim azok. 26 éves vagyok de még mindig itthon lakom. Nincs jó állásom amiből sok pénzem folyna be. Félre értés ne essék a szüleim tudnak normálisak is lenni de sokszor isznak és vitáznak néha még verekedés is van ami zavaró, engem sosem bántottak max szóban. Én sajnos ebben nőttem fel. Anyám le is akarta tenni a piát amikor covidos lett, kért is időpontot orvoshoz de persze mire oda került a sor addigra nem akart elmenni mert ő egyedül leszokik. Apám pedig inkább hétvégi ivó, leginkább ő a hangosabb és a kötekedösebb. Arra lennék kíváncsi hogy van e más is akinek esetleg hasonló a helyzete és van e olyan aki már túl van ezen az egészen?

2021. máj. 16. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer mikor mind a 2 józan, beszélnék velük róla. Ha nem akarnak leszokni nem, hogy nem segítenék, hanem keresnék is azonnal egy albérletet.
2021. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Argloss ***** válasza:
96%
Több hónapos zárt elvonó után is újra fogja kezdeni a piálást az aki inni akar. Megpróbálhatod te is, de rá fogsz jönni, hogy nincsen értelme. Dolgozz inkább azon, hogy ne kelljen őket többet látnod, csak, ha te úgy akarod.
2021. máj. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Hat en csatlakoznek hozzajuk. Valami dupla IPA-t vagy egy jo kis russian imperial stoutot esetleg egy jo belga quadrupel-t mmmmmmmmm....... <3 <3 <3
2021. máj. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Ismerem a helyzeted. Apám mióta az eszemet tudom péntek délutántól vasárnap éjjelig iszik. Mikor nagyobb a hajtás a munkájában van maximum 2 hét szünet, de ennyi. Mikor kicsi voltam hétvégente hatalmas balhékat csapott. Volt hogy éjszaka kimenekültünk a házból. Vagy vasárnap hajnalban félve ültünk a kanapén, miközben reggel várt az iskola. Aztán mikor másfél fejjel nagyobb lettem, mint ő, már nem merte megcsinálni ezeket.

De inni ugyanúgy iszik.

Anya pedig alkalmanként és titokban… Ilyenkor persze összeakad a nyelve, nem tud normálisan beszélni, tüsszög.

De végsőkig tagad. Mikor ritkán bevallja akkor arra hivatkozik, hogy csak így lehet sokszor elviselni azt ami itt van. Apámat stb.

Ilyenkor az a furcsa hogy apám is falaz neki. Hogy „jaj hát hogy ivott volna? Gyógyszerre??“ stb.

Apáról évek óta letettünk. Anyával beszéltünk már többször tesómmal. Legalábbis próbáltuk. Mostanában mérséklődött a helyzet, de nem sikerült felszámolni teljesen az ivást.

Elköltözni én sem tudok. Olyan drágák az albérletek, hogy a fővárosban esélytelen. Vidéken pedig semmit sem tudnék félretenni.

Ennek ellenére is azt mondom, hogy a költözés a megoldás.

2021. máj. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Itthon,lakom nálunk is ez a szitu kivontam magam ebből a légkörből mindég hétvégére vállalók munkát,túlórát mire haza érek már be vannak állva, békén hagynak. Eszek,és megyek horgászni vagy barátnőhöz .

Jövőre,már lesz annyi pénzem hogy el toljam a biciklit . 27/F

2021. máj. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Semmit amint lehet elköltözni és êlni saját életedet.
2021. máj. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Lehet,hogy te zavarod . Pont azért iszik.
2021. máj. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
26 évesen el kell költözni, főleg egy ilyen alkesz közegből. Pont.
2021. máj. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Apám alkesz. Szerintem ezen nem lehet túl lenni, meg megoldani se, mert az ilyenek örökre így maradnak, ha ők nem akarnak változtatni. El tudtam költözni ez volt a legjobb döntés. Látogatóba alig járok, amikor ott vagyok elviselhetetlen a helyzet. Anyukámmal tartom a kapcsolatot ő normális legalább, sajnom, hogy mind2 szülőd ilyen, az sokkal rosszabb lehet.
2021. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az én apám is alkoholista.Szerencsére Anyám sosem ivott.11 éves voltam mikor Anyám végre el tudta hagyni.Én akkor Apámmal maradtam,mert sajnáltam.Engem nagyon szeret,nem rossz ember,de az italt nem tudta letenni.Gyakorlatilag egyedül nőttem fel,mert éjszaka járt haza,kb.azt sem tudta én mit csinálok,mit eszek stb. Sosem vert meg engem,de én ennek ellenére nem tudtam neki megbocsátani.Anyám volt hogy a szekrényben aludt,mert őt viszont verte.20 évesen már egyedül laktam,és most meg külföldön élek.Havonta egyszer felhívom,de csak a lelkiismeretem megnyugtatása végett.Szeretem azért,de tönkretette a gyerekkoromat.Ma már nem maradnék vele,és neked is csak ezt tudom tanácsolni.Költözz el,amint tudsz.Sajnálom ami celedctörténik,borzasztó amikor valaki így nő fel.
2021. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!