Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ötlet lenne április...

Rossz ötlet lenne április elsején coming outolni a családnak?

Figyelt kérdés

Még egy pár évig otthon fogok élni várhatóan, de 12 éves korom óta tisztában vagyok a másságommal.(Tehát lassan 7 éve) Nagyon nehéz már titkolni, viszont a szüleim nem túl elfogadóak. Apám annyira nem foglalkozik velem, meg nem is az ő véleménye lenne a mérvadóbb, hanem anyámé. Egyébként szerintem anya sejti, és nem tűnik pozitívnak, de nem tudom, hogy aggódik, vagy undorítónak tartja. Arra jutottam, hogy jövőre április elsején mondanám el itthon és ha rosszul fogadják azt mondom vicc volt.


Ez rossz ötlet?


2021. máj. 17. 12:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Legfeljebb akkor mondd el, hogyha már van egy komoly kapcsolatod, akihez legrosszabb esetben tudsz költözni, addig felesleges ezzel foglalkozni.

Sajnos a szülők nagyon ki tudnak vetkőzni magukból, pláne, ha „kontzervatívak”.

2021. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%
Alap esetben azt mondanám, hogy mondd el nekik, DE mivel a szüleid nem túl elfogadóak a mássággal kapcsolatban szerintem inkább hanyagold. Az én rokonságom is elég maradi ilyen szempontból, szerintük egy ember csak heteró lehet. Az unokatesóm biszex és mióta coming out-olt azóta az anyja eléggé neheztel rá, nyilván a lakásból nem dobták ki azért. Próbáld meg megértetni velük, hogy ez már a 21. század, sugalld nekik, hogy ez normális, és ha majd elfogodóbbak lesznek akkor mondd meg nekik. De semmiképpen ne csinálj belőle viccet!
2021. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem ismertem a szüleidet, szóval nem tudom, mit reagálnának. Más tudja? Ha igen, beszélj vele, ha nem, akkor mondd el valaki hozzád közel állónak.

Ennek az áprilisos dolognak elég sok buktatója van, például az, hogy fel sem merül bennük, hogy igaz lehet, így nem azt reagálják, mint egyébként. De ez még nem akkora baj, az annál inkább, ha nem hiszik el, hogy viccelsz, mivel így az egész értelmét vesztette és bármelyik átlagos napon is el tudtad volna mondani. Ezeken kívül nem olyan sok a kockázat, én lehet, hogy megpróbálnám. De ezt nem nekem vagy másnak, csak neked kell eldöntened, ráadásul áprilisig még rengeteg idő van.

2021. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
11%
Van még rá 11 hónapod, az alatt még egy gyereket is tudsz prezentálni.
2021. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem rossz ötlet. Mivel úgyis tudják, hogy április elseje van aznap, alapból nem veszik komolyan és nem reagálnak komolyan. Ha magabiztos leszel a nemnegatív választól, talán csak becsapod magad.

Az ilyen gyökereket sajnos nem lehet meggyőzni sehogy se. Őket nem a valóság érdekli, hanem az, hogy mitől érezhetik magukat felsőbbrendűnek. Ha a homofóbiától, akkor attól. Sajnos ebben dogmatikusan hisznek, nincs ellentmondás. A kezdőpont nem az, hogy indokolt-e a homofóbia, hanem az, hogy miért indokolt, miért van megint igazuk. Emiatt inkább próbáld békésen kibírni, amíg lehet és csak akkor szólni nekik, mikor elkerülhetetlen ÉS már nincs hatalmuk feletted.

Ahogy előttem leírták, lehet olvasni tragikus történetekről, ahol a gyerek coming out-ol és a békés átlagos család megtelik gyűlölettel. A legrosszabb esetben kitagadják a gyereket és elküldik otthonról.

2021. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
38%

Ne haragudj, de sosem értettem, hogy miért akar mindenki beszámolni a szexuális életéről a családjának.

Ha van egy tényleg komoly kapcsolatod akkor megértem, de a legtöbb ember nem pattog azon, hogy bejelentse kihez vonzódik, arról se feltétlenül számol be az elején ha van valakije. Valamiért csak a melegek akarnak vallani a magánéletükről holott senkit sem izgat.( Nem vagyok túl Lívia, viszont amikor az egyik haverom megosztotta velem a titkát egyszerűen nem tudtam mit kezdeni vele. Én se közlöm mindenkivel, hogy kivel randizik/dugok. Remélem érthető, hogy mire gondolok. Nem véletlenül hívják magánéletének).

2021. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
52%
5-ös, ja, beletörődnek ÉS kidobják az utcára a kérdezőt. Ennyi.
2021. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
75%

16-os, a homoszexuálisoknál ez egy kicsit más.

Vegyünk egy másik példát; tegyük fel, hogy kiskorodban -akarva vagy akaratlanul- rosszat csináltál, de nem akarod, hogy kiderüljön, mert a szüleid megbüntetnek, így nem mondod el. Viszont a félsz benned marad, hogy mi lesz akkor, hogyha kiderül.

A melegeknél ugyanez lejátszódik, csak míg a rosszalkodásaid „elévülnek”, addig a melegség az ember egész életében megmarad. Ez pedig joggal rányomja az ember életére a bélyeget, és bizonyos esetekben jobb, hogyha ezt minél hamarabb kimondja, ezért érdekes a melegeknél a coming out.

2021. máj. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
0%
16-os, teljesen egyet ērtek veled. Nagyon jol leirtad. :)
2021. máj. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
100%
*Bocsi 18-ast akartam ;(
2021. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!