Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ötlet lenne április...

Rossz ötlet lenne április elsején coming outolni a családnak?

Figyelt kérdés

Még egy pár évig otthon fogok élni várhatóan, de 12 éves korom óta tisztában vagyok a másságommal.(Tehát lassan 7 éve) Nagyon nehéz már titkolni, viszont a szüleim nem túl elfogadóak. Apám annyira nem foglalkozik velem, meg nem is az ő véleménye lenne a mérvadóbb, hanem anyámé. Egyébként szerintem anya sejti, és nem tűnik pozitívnak, de nem tudom, hogy aggódik, vagy undorítónak tartja. Arra jutottam, hogy jövőre április elsején mondanám el itthon és ha rosszul fogadják azt mondom vicc volt.


Ez rossz ötlet?


2021. máj. 17. 12:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
24%

Minek kell fel angolul beszelni?


Ez mitol meno?

2021. máj. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
#21 Nem menő, csak ez a megszokott. Sok mindenre nincs magyar szó, erre se igazán van. Így könnyebb megérteni, hogy miről van szó.
2021. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

21-es, a telefon szót te is használod napi szinten, nem?


Szóval neked „Minek kell fel angolul beszelni?”

2021. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

22 es 23, mindketten tudjatok hogy mirol van szo, ne nyujtsatok tul a dolgot.


Boven ki lehetne fejezni magyar szavakkal amit akartok.


Gondolom ez is ilyen meno dolog/divat lett mint sorozni meg fuvezni meg inni meg ilyenek, hogy beilleszkedjetek a tarsasagba.

2021. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

24-es, sajnos nem tudok rá jobb szót, de te egy kretén vagy.


Ügyesen kikerülted a kérdésemet. Arra vajon miért nem válaszoltál? Vagy te hogy szoktad a telefont mondani „magyarul”?.

De szívesen meghallgatnám, hogy te hogyan mondod a coming out kifejezést magyar szavakkal.

2021. máj. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
62%

#21, #23

Aki angol szavakat akar használni, hát használjon. Aki nem akar angol szavakat használni, az ne használjon. Szerintem ez nem olyan bonyolult.

Egyébként ebben a szituációban a coming out kifejezést lehet helyettesíteni, például felvállalja a szexualitását. Ez nem szó szerint ugyanazt jelenti, viszont ebben a környezetben lehet helyette ezt használni. (Magyar fordításokban előbújásnak szokták nevezni)

2021. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#26 Mint írtam, így mindenki jobban megérti, hogy miről van szó, ez a bevett kifejezés erre a helyzetre. Lehetne persze máshogy is körülírni de ahogy leírtad, ezt már tényleg döntse el a kérdező, úgyis érteni fogja mindenki.

De ez a fórum még mindig arra van, hogy a posztoló kérdésére válaszoljunk, segítsünk neki. Nincs értelme tovább nyújtani a vitát arról, hogy használja-e ezt a kifejezést. Ezzel nem segítünk senkinek, nincs semmi értelme, csak felesleges szőrszálhasogatás.

2021. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!