Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok arra, ha...

Hogyan reagálnátok arra, ha valamelyik szülőtök kiakadna rátok azért, mert a születendő gyermeketek nem vagy az anyátok, vagy az apátok nevét kapja?

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 11:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem annál nagyon hülyeség sincs, mint ugyanazt a nevet adni a gyereknek, ami a családban van már valakinek.


Általánosban volt egy T. Sándor nevű osztálytársam, akinek az apját, a nagyapját, s még ki tudja hány rokonát hívták így. Konkrétan 5 perc míg egy beszélgetés alkalmával kiderül, hogy az idősebb vagy a fiatalabbról van szó, s ha ez meg is van, akkor melyik fiatalabbról vagy idősebbről, mert már mi is huszonévesek vagyunk. S azért nem mindegy, hogy épp melyiknek van eladő szénája, vagy melyik veszett össze a feleségével... Ezek ilyen szimpla információk, amik szoktak terjedni a faluban, de mivel 3 ilyen ember is van, eléggé megbonyolítsa a dolgokat.


Szóval nemigazán érdekelne.

2021. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Azert nem tudom, mert huszon, harminc ev alatt feltunt volna, hogy sulyosan korlatolt szuleim vannak, es minden maskepp lett volna.
2021. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

Pont le se 💩. Hozzátenném neki a gyerekem nem egy új generációs "régi de valami új" Pistike lesz hanem egy teszem azt Zolika, akinek saját egyénisége lesz.

És nem fogja kapni senkinek a használt nevét.

2021. máj. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelne. De mondjuk ők sem akarnák, hogy azt adjam :D
2021. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy most is, elfogna a röhögés. Amúgy a második keresztnév dolgot sem értem, minek is második keresztnév?
2021. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyósomnak van névmániája. Anno tényként közölte velünk (kb. 2 hónapja jártunk a fiával, aki ma már a férjem...).

Szóval: a fiú az apa, a lány az anya nevét kell, hogy kapja. Valamint én házasságkötés után csak XY-né lehetek.

Itt kitört belőlem a (bocs,de szebben nem tudom mondani) röhögés, majd finoman tudtára adtam, hogy kösz, de ezt majd mi eldöntjük a fiával. Ja, és nekünk pont az általa felvázolt verziók nem tetszenek. Valamint ártatlan arccal érdeklődtem, hogy ezen logika alapján neki, "Annának" hogyan hívhatják "Évának" az egyetlen lányát?

Volt egy kis mosolyszünet, de apósomat azóta sem láttam ilyen jól szórakozni.

2021. máj. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon jó lett volna, a gyerekeink lehettek volna Marikák, Józsefek és Mihályok. Nagyon bejönnek ezek a nevek., ja nem.
2021. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi próbáltuk anyósom nevét adni a lányomnak, de azt mondták, hogy nem lehet Jánosné.
2021. máj. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
18😂😂 legjobb!!!
2021. máj. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Pofán röhögném őket, mert szar szülők.
2021. máj. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!