Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom azt érezteti...

A családom azt érezteti velem, hogy nem vagyok több egy boltosnál. Hogyan győzzem le magamban a kételkedést? Vagy igazuk lehet?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve áll fenn ez a helyzet. Annyit rólam, hogy külföldön kezdek el dolgozni életemben először, de egy egyszerű kereskedőként. Ezt pedig nem akarom a halálom végéig csinálni, de igazából nincs is olyan álommunkám, ami lelkesedéssel töltene el. 19/l vagyok. Egyetemre nem mentem, nem is hiszem, hogy képes lennék befejezni.

Próbáltam a családtagokkal beszélni, hogy talán erre meg amarra jelentkeznék tanfolyamra vagy valamilyen ötletet vetettem fel nekik, amit privátul is dolgozhatnék, de vagy fintorogtak vagy kinevettek. Olyan is volt, hogy szimplán mondták, hogy ahhoz nincs tehetségem. Nagyon rosszul esik. Kishitű lettem, nem látom értelmét az életemnek. :( Tényleg úgy érzem, hogy nálam mindenki jobb, tehát minek erőlködjek? Minek próbáljak olyasmit dolgozni, ami nekem tetszene?

Online egy terapeutával érdemes lesz erről beszélnem? (mert más céllal kerestem őt fel) Vagy próbáljak a családommal kezdeni valamit?



2021. máj. 19. 06:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

A családod ilyen is marad, tudom, miről beszélsz, ugyanezt éltem át.

Csak én azóta már a második diplomámat csinálom és köszönöm szépen, jó helyen vagyok. Azóta sem hiszik el rólam, hogy többre vagyok képes. Mikor megkaptam a diplomám, akkor jött a szöveg, hogy ez csak egy papír. Mikor lett egy jó munkám, akkor meg minden héten megkérdezték, hogy "ugye nem fognak kirúgni". Mikor elkezdtem a másik sulit munka mellett, akkor "már úgyse fog menni, nincs agyad hozzá".

Szóval fel ne add, keresd meg, amit élveznél és csináld azt! A családod egy dolog, nekik sokféle okuk lehet ezt mondani, de ne hallgass rájuk! Te életed, neked kell 40 évet ledolgozni.

2021. máj. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonymousreview60 ***** válasza:
76%

"Online egy terapeutával érdemes lesz erről beszélnem?" Offlájn is akár.

Azt, hogy mire lehetsz képes, szerintem sejted a korábbi jegyeid alapján. De itt van egy nagy DE. DE én nem hiszem, hogy a családod hozzáállása most állt elő. Korábban is hasonlók lehettek. A korábbi jegyeid is lehettek trék, aminek lehet - akár alapvetően is - az oka a lelekicsinylésed a család által. Vagy fordítva, gyengébbek a képességeid, ez nekik nem tetszett és kényelmes is volt beléd rúgni, ezért megtették.

Ezt érdemes lenne feldolgozni terápián. Ezen közben érdemes lenne valami könnyebbet tanulnod valamilyen szakmajellegű tanfolyamon vagy valami komoly hobbiban kipróbálnod magadat. Ez egyrészt önbizalomerősítő, más munkát vállalhatsz utána, másrészt segít felmérni neked, hogy tényleg tudsz-e - valamiket - jó színvonalon tanulni, és csak a környezetet mérgezett téged vagy sem. Nem minden egyetemi képzés nehéz (nem csak fizikus, orvos és gépészmérnök van).

Ezekről a terveidről (terápia, tanfolyam) vagy a menet közbeni kudarcokról és sikerekről semmiképpen se számolj be azoknak, akik lekicsinylenek, mert azzal támadási, kritizálási felületet adsz nekik, és a gyenge önbizalmat megfojtják.

Az, hogy ezt külföldön teszed, különösképpen jó körülmény, mert így gyakorlatilag nincs rálátásuk, könnyebb a privát szférádat megőrizni.

Ha a dolog sikerrel jár, csak a legvégén, lehetőleg már az állásváltás után számolj be a dologról, amikor az új helyeden és szakmádban már gyökeret eresztettél.

2021. máj. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Ezekről a terveidről (terápia, tanfolyam) vagy a menet közbeni kudarcokról és sikerekről semmiképpen se számolj be azoknak...."


Konkrétan már alig merek nekik mondani valamit. Csak a munkát mertem firtatni egy picit, hát ha ebben támogatnak meg hogy ne legyek egyedül a gondolataimban, de nem jött össze. Na, de semmiképp nem fogok nekik mesélni ezekről. A terápiát sem értenék meg, mert arról is lebeszéltek csak én titokban kerestem egyet.

Köszi a pozitív szavakat. Lélek erősítő.

2021. máj. 19. 07:24
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

#1 vagyok. #2 válaszoló jókat ír, mindenképpen beszélj erről a terapeutával, segít neked ezen túllendülni.


Ettől függetlenül engem pl. azért néztek kevesebbe a szüleim, mert nem kitünő tanuló voltam a gimiben, hanem "csak" 4,9 vagy nagyon maximum 4,8. A testvérem kitünő volt, ezért a fejükben teljesen az élt, hogy emiatt én nem lennék képes tanulni.


Ezt csak azért írtam le, mert a szülők is tévedhetnek. Én azt hittem emiatt a közeg miatt, hogy tényleg buta vagyok, egy semmirekellő, aztán mikor kimozdultam otthonról, más emberektől kaptam meg azt a visszaigazolást, amit otthon kellett volna.


De csak hogy hozzak egy példát, párom hármas tanuló volt a középsuliban, miközben ma már diplomás programozó. Azért a középiskolai jegyek szerintem nem határozzák meg az embert! Ha akarsz valamit, akkor meg kell csinálni! 19 évesen meg pláne előtted az élet, meg kell próbálni, mit veszíthet az ember?!

2021. máj. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
#4: "Ezt csak azért írtam le, mert a szülők is tévedhetnek." Tévedsz, a te szüleid barmok voltak, nem tévedtek. Tipikusan az ilyen helyzetekből/gyerekekből nevelődnek ki olyan fiatal felnőttek, akik vagy lázadnak és sz@rnak bele a tanulásba vagy a munkába is, mert bulizással stb. kompenzálni akarnak a korábbi szigorért vagy ellenkezőleg, teljesítmény és karrierorientált munkaholisták lesznek, akik mire észreveszik, mit akarnak, elmúltak negyven. Okos vagy, hogy ezt észrevetted, a szüleid meg szerencsések, hogy nem b@szódtál el.
2021. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 jacint1988 válasza:
98%
Ha az embernek ilyen családja van minek ellenség? Ne húzzon le senki! Azt csinald, amohez kedved van! Ha nincs ötleted sodrodj és úgy is jön a motivació. Ha megunod a boltozást úgyis váltani fogsz előbb-utóbb. Amíg nem tudod, hogy mit melóznál szívesen, addig törekedj arra, haogy a lehető legjobban fizető állást válaszd, hiszen ha már szenvedős vagy umalmas, akkor legalább pénzben jó legyen! Így lesz tőkéd megvalósótani azt, vagy tovább tanulni abba az irányba amit szeretnél!
2021. máj. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Olyat fogok keresni, ahol valamennyivel többet fizetnek. Ez már terv volt.:)
2021. máj. 19. 08:10
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondom,hogy légy büszke magadra. A családod viszont tojd le.
2021. máj. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Előbb tisztázd magadban, hogy miért a családodat kérdezed meg, amikor saját vágyaidat akarod megvalósítani. Próbáld ki te magad az általad kívánatos utakat illetően és ne másoktól várd, hogy mutasson utat.
2021. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon jól összefoglalta az #1-es. Teljesen jó kezdés, hogy külföldre mentél, és bármilyen képzést válassz, amit úgy érzel, hogy szeretnél, és menne neked. Biztos, hogy lesz ilyen.

A családodról pedig csak rosszakat tudnék mondani, nem is részletezném túlzottan, de annyit hozzáteszek, hogy megérdemelnék, hogy egész életedben feléjük se nézz többet, persze majd annak idején az örökség rád eső részével élj mindenképp, mert az akkor is járni fog neked.

2021. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!