Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok hozzá hogyha a...

Mit szólnátok hozzá hogyha a gyereketek bevallaná, hogy vagdossa magát?

Figyelt kérdés
Leginkább szülők válasza érdekelne, de nyugodtan írhat más is.

2021. máj. 21. 20:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
20%

Kizárt!

Kizárt, hogy ne vegyem észre, hanem "vallania" kellene és kizárt, mert nekem normális gyerekem van.

2021. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%

Pofán-vagdosnám..

Najó viccet félretéve, beszélgetnék vele, és megprobálnék valami megoldást talál - akár szakember - a problémára.

2021. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon aggódnék érte és mindent megtennék, hogy segítsek neki. Nem haragudnék, örülnék hogy hozzám fordult.
2021. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Hát, én kicsit magamba néznék. Hogy nem vettem én ezt észre? Hogyan tudott egy olyan probléma felett elsiklani a tekintetem, ami a gyerekemben ekkora károkat okozott? Miért nem bízik meg bennem annyira, hogy elmondja, mi bántja?

Ezek után elbeszélgetnék vele, persze teljesen nyugodtan, felajánlanám a szakembert, és tudatnám vele, hogy én mindig itt vagyok neki.

2021. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%
Miért pontoztatok le őszintén? (2es)
2021. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Te a gyerek vagy vagy a szülő? Ha a gyerek, feltétlenül szólj a szüleidnek, akármit is mondanának, mert mindenképpen pszichológusi vagy pszichiáteri segítségre van szükséged! Ha a szülő vagy, akkor meg azonnal keress gyermekpszichológust vagy ehhez értő pszichiátert. A "bevallani" szó abszolút nem helyénvaló, ez nem bűn, hanem egy hatalmas segélykiáltás!
2021. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Mert a "pofán vagdosnám" poénod nem annyira nyerő, 5-ös!
2021. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
19%
Azt, hogy be kell vallania és nem a szülő veszi észre az számomra elképzelhetetlen. Én az első eset után észrevettem a lányomon. A beszélgetés jó tanács lenne, ha nem egy kamaszodó, tehát szülőre valószínüleg nem hallgató, depressziós gyerekről lenne szó. Sajnos ez nehéz ügy. Nekem szerencsém volt, hogy egyszerre belátta, hogy hülyeséget csinált és megígérte több ilyen nem lesz. Az igéretét be is tartotta. Pszihológus is jó ötletnek tűnik, de ha a gyerek azt mondja, hogy nem megy akkor mit csináljon a szülő? Rángassa el erőszakkal a 60 kilós gyereket? Szóval erre jó megoldás nincs. Tényleg meg kell próbálni segíteni neki, ha nem hagyja akkor csak imádkozni lehet, hogy észhez tér.
2021. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

Szulo vagyok, bar az en lanyom meg pici, de azert valaszolok, ha nem gond :)


Ha nem vennem eszre (ami kizart szerintem, de soha ne mondd, hogy soha), akkor orulnek, hogy bizik bennem ennyire es hozzam fordult segitsegert. A sok-sok beszelgetes mellet persze elvinnem szakemberhez, mert ez nem jatek, meg akkor sem, ha csak divatbol csinalja, mert latta mondjuk valahol.

Bar ez a jobbik eset.

Egyebkent anno en is kiprobaltam (es ez nagyon nem ma volt..) pont emiatt, mert az osztalyban egy idoben sajnos divat volt, sot, meg versenyt is csinaltunk belole, hogy kinek maradt nagyobb heg utana. Hala az egnek en hamar belattam, hogy ez faj es ertelmetlen, de tulajdonkeppen semmi okom nem is volt ra, hogy igy vezessem le a feszultseget, de lehet, hogy nem artott volna, ha a szulok, tanarok jobban figyelnek. Mert valahogy ez senkinek nem tunt fel sajnos, pedig iszonyatosan karos volt!


En konnyen megusztam, viszont sajnos komoly problemat is jelenthet a vagdosas, igy komolyan is kell venni.

2021. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%
Elszégyellném magam hogy mekkora baj van és nem vettem észre, aztán azzal a lendülettel keresnék egy szakembert nem neki, hanem az egész családnak, és kezdenénk járni családterápiára. (Két ok: ne érezze hogy vele van a baj, és szerintem a vagdosás amúgy is diszfunkcionális családra utal inkább mint egyéni problémára)
2021. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!