Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Kinek van igaza?

Mit tegyek? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, idén érettségiztem és mivel a covid miatt elmaradt a ballagásom igy azt gondoltam, hogy megtarthatnám itthon családi körben.. felvetettem anyámnak az ötletet és közölte hogy szó sem lehet róla... persze nem indokolja meg hogy miért nem, az általános iskolai ballagásom sem tarthattam meg, anyám arra elsem jött, nem akart ezért szabadnapot kivenni, máskor mindig kitudta venni ha nem volt kedve dolgozni de az általános iskolai ballagásomra nem.

Születésnapom ugyanez.. én sose kapok tortát de sokszor felsem köszöntenek, volt olyan is hogy eldöntottem hogy szülinalomra befonatom a hajam és megkérdeztem apukám hogy bele tudna esetleg pótolni 5000 ft-ot (13 ezer volt alapból és nekem csak 8000 ft-om volt) és lekiabált hogy minek ez hülyeség meg hogy nem leszek szebb töle nehogy azt gondoljam, erre közöltem hogy de szülinapom van mire rávágta hogy neki is szokott lenni szülinapja, végül adott ha jól emlékszem, de nem köszöntött fel, aznap vártam hogy anyum felköszönt legalább de ő sem végül. Ha másnak van a családban szülinapja megünneplik 2 tortát kap mindenki és jönnek a rokonok grillezgetnek ilyenek, egyedül nekem nem tartják meg soha semmim, nem vagyunk rossz anyagi helyzetben, ha nem tehetnénk meg nem várnám el.. de így hogy mindenkit felköszöntenek és tortát vesznek neki nem bírom elfogadni hogy az enyém nem érdekli öket. Ha a legtávolabbi rokonnak van szülinapja még annak is tortát vesznek meg elmennek hozzá szülinapozni... tegnap elmondtam ezt anyáméknak és közölte anyám hogy fogjam be a pofám én mit képzelek magamról és ha tortát akarok szülinapomra akkor vegyek magamnak, apám meg azt mondta hogy őt se köszötötték fel a szülei de neki eszébe se juttot volna ilyen pofátlanul szólni érte, és összevesztünk mert én erre azt mondtam hogy akkor ő azért nem köszönt fel mert mikor gyerek volt őt sem köszöntötték fel a szülei? Ez a követendő példa? Erre közölték hogy ezútán ennyit se várjak, amugy dolgozom eddig a suli miatt nem tudtam főállásban lenni, igy azt sem mondhatják hogy tölük kérnék pénzt. Tudom ez egy nagyon hülye dolog és hogy másnak van ennél nagyobb baja. Engem csak az érdekelne hogy tényleg normális dolog ez a részülről?

Megbeszélni nem lehet velük, letagadják és ráhazudnak és lebolondoznak engem meg azt mondják hogy idióta vagyok igy választ a míértre nem is várok, engem csak az érdekelne hogy ez tényleg igy van rendben?

Bocsi a helyesìrási hibákért csak nagyon siettem



2021. máj. 24. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Nem lehet, hogy azért nem tudnak úgy szeretni, mert örökbe fogadtak, nem az övék vagy valójában?
2021. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Hát tudod ezek azok a tipikus toxikusnak (mérgező) nevezett szülők.. De sajnos az ilyenekkel nem nagyon lehet mit csinálni. Amint tudsz költözz el tőlük, mert tönkre fognak tenni
2021. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális dolog. Valamiért lehet, nem nagyon szeretnek téged. Egyáltalán nem kell ehhez örökbefogadottnak lenni, mint ahogy az első írta. Egyszerűen éretlen szülők, esetleg nem szimpatikus a személyiséged.
2021. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Mérgező, nárcisztikus szülőktől ennyi telik.
2021. máj. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Amint teheted menekülj és vissza se nézz soha többé. Ezek nem érdemlik meg hogy bánkódj miattuk, de ezentúl akármilyen ünnepük is van, eszedbe se jusson bármit is mondani nekik. Ha ünnepeltetik magukat menj el otthonról. Ha a rokonok kérdezik miért mond el nekik őszintén.


1es, hidd el akit örökbe fogadtak ezerszer jobban szeretik mint a vér szerinti gyereket sokszor, hiszen megküzdöttek érte.

2021. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Hát én ismerek egy örökbe fogadott felnőttet, akit a "szülei" fajtalankodásra használtak, s mivel BM-esek voltak, bántódásuk sem esett emiatt. Persze vannak jó példák is, de ez itt, a kérdezőé, nem az...
2021. máj. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Nem kell azt mondanod, hogy másoknak vannak nagyobb gondjaik ,mert ez pont elég nagy gond. Igen is egy gyereknek legyen gyerekkora, tudom, hogy tini vagy, de ez neked is járna. Az, hogy őt nem köszöntötték fel soha az elég szomorú, de az, hogy ezért téged se az még szomorúbb. Megvonnak alap családi dolgokat tőled, miközben meg van mindenük hozzá, hogy megadják. Nekik ezt a családi “átkot” pont, hogy meg kellene törniük, nem még súlyosbítaniuk. Sajnálom a helyzeted, egy valamit tehetsz, kivársz és amint lehet lépsz. És majd te leszel aki ezt a eltorzult felfogás majd megszünteti, ha lesz gyereked.

Bármiről szeretnél beszélni ezzel kapcsolatban, nyugodtan írj rám privátban. Kitartás.


TZ.

2021. máj. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ezt nem olvastam el, de anyudnak biztos nincs igaza.
2021. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!