Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit a fenét tegyek a férjemmel...

Mit a fenét tegyek a férjemmel, hogy ne tűrje el, hogy így beszél a gyerek?

Figyelt kérdés
Van egy 6!!! éves kisfiunk, akinek eléggé elszabadult a nyelve az utóbbi időben. Mi sose szoktunk csúnyán beszélni/káromkodni, a családon belül mindig megvolt a köszönöm/légyszi/szívesen ésattöbbi. Nem tudom honnan vesz a gyerek bizonyos szavakat, oviból (?), szörnyű, hogy pár gyerek milyen beszédet visz oda, de nem is ez a lényeg. Én hiába szólók rá, figyelmeztettem ha így beszél mikor a párom nem tesz semmit. Ő nem csúnya beszédű ember, de e gyereknek simán elnézi. Múltkor is adott neki csokit a párom és kérdi tőle, hogy mit kell mondani? A kisfiam meg mondta, hogy nem kösznöm meg b_szdmeg. Erre semmi reakció. A gyerek is tudja, hogy az apja elnézi neki, így egyre "szebb" szavakat hoz haza, enged meg magának, persze a jelentésükkel tisztában sincs. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy pont azért beszél így, mert látja, hogy engem ezzel idegesít. Most akkor rá kéne hagynom? A férjem csak akkor szól rá, ha én rászólók, hogy szóljón már rá. (ezt szépen megfogalmaztam)
2019. ápr. 8. 16:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%
Ezzel téged bosszant, próbáld ráhagyni ne fegyelmezd. Da ha így köszöni meg a csokit akkor vedd el tőle nyugodtan. Vagy ha így káromkodik nyilvános helyen mehettek hsza vele.
2019. ápr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
18%
Érdekes, de ha megtenné, amit egy férfinek kell, azaz szájba verné, akkor meg itt ... fenét, az ügyvédednél sírnál, hogy gyermekveszélyeztetés miatt válni akarsz, és kell a ház fele, ugye?
2019. ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
2-es azt nem nevezzük férfinek, aki nem ismer más lehetőséget azon kívül hogy megver egy gyereket, vagy nem csinál semmit. Ez a kettő a legegyszerűbb.
2019. ápr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom miért a szájbaverés az első szóbajöhető opció.

Ha b•meggel köszöni meg a csokit, akkor meg kell enni a csokit, nem pedig neki adni. Minden b•meg után valami büntetés, és idővel csak abbahagyja.

2019. ápr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%

El kell venni a csokit és kész.

Máskor pedig ott van a sarokba állítás.

2019. ápr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem 6 évesen ha megfelelöen van mondva neki akkor meg is érti a gyerek.


Nekem is ennyi idös gyerekeim vannak.

Mikor elöször 1-1 csúnya szót hoztak haza, akkor szépen finoman szoltam rájuk. Majd mikor többször mondtak valamit, akkor azért elég érthetöen és felemelt hangon(nem szoktam kiabálni), elmondtam, hogy ilyet csak hülye gyerekek mondanak, ilyen szavakat a buta ostoba emberek használják. Akarjátok, hogy mindenki rólatok azt gondolja, hogy hülyék vagytok? Erre pedig mindig a válasz, hogy nem, nem vagyunk hülyék. Na akkor ne mondjatok ilyet...


Ez nem azt jelenti, hogy többet nem probálkoznak, de ha még is akkor megint eljön ez a szöveg, ha gyakorisodik.

2019. ápr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk mikor csúnyán beszél büntetés? Nincs tévé, nincs mese, nincs csoki, nincs számítógép, nem mehet ki játszani. Miért olyan nehéz? "Jajj szegényke kis tünci münci kisbaba..." Ez nagyon gáz viselkedés szülőként. Az én párom 2x szólna rá a gyerekre abbahagyná azonnal, és tudja mi az hogy büntetésben lenni.

A másik meg az, hogy de nagy mintaszülő itt mindenki, ha tarkón legyintem (!!!) a gyerekem, már az lesz a pletykában hogy agyba főbe verem és rettegésben él mi, 8 napon túl gyógyuló sérüléseket okozok neki vele, meg élete végéig tartó lelkinyomort? :D A férjeddel meg magánban kéne megbeszélned hogy problémák vannak és álljon a sarkára, mert nem lesz köztetek jó vége ha ennyi tiszteletet nem ad a gyerek előtt.

Az én öcsémnek is csak annyit mondtak hogy "na de pistike, ezt nem szabad" mikor késsel a kezében hadonászott 10 évesen, vagy engem fenyegetett vele. :D Csak egy két atyai pofon kellett volna neki mikor már így el volt kanászodva. ;) De még csak rossz szót sem kapott soha. Amikor már el lett rontva cseszheted a szép szavakat, majd 18 évesen lelép inkább, annál nagyobb köszönetre ne számíts.

2019. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
18%
Mért akartok mindenáron büntetni? Élvezitek a hatalmat? Másból nem ért egy ember? Nagyon határozottan és komoly képpel rászólni, hogy ebben a családban így nem beszélünk. Érezze, hogy ez neked nagyon nem fér bele. Abba fogja hagyni. Keresi a határait. Ha megtalálta, abbahagyja. Az apja valószínűleg fél konfrontálódni, de ő meg azt fogja megérteni, hogy ha a gyerekkel nem mer, akkor kénytelen lesz veled, és az számára a rosszabb eset. Előbb-utóbb, ha te következetes és komoly vagy, ő is elkezd majd rászólni.
2019. ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
27%
"Mit a fenét tegyek a férjemmel, hogy ne tűrje el, hogy így beszél a gyerek?" - semmit. A férjed értékrendjébe eszerint még belefér a dolog, a tiedbe meg nem, ennyi.
2019. ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom egy ilyen beszéd nálam pofonpozitív. Érdekes, évezredeken keresztül repült a pofon, csak most az utóbbi pár évben lett ennyire polkorrekt a világ, aminek itt az eredménye: ez a fenti kérdés. Nem azt mondom, hogy verjük a gyereket, mert ennek én sem vagyok a híve. Csoki elvesz, és probléma megoldva. Ha folytatja a ronda beszédet, egy pofont biztos hogy megérdemel. Pontozzatok le nyugodtan, de a kérdező hibája, hogy hagyja, hogy a gyerek a fejükre nőjön.
2019. ápr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!