Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni (tudok tenni...

Mit tudok tenni (tudok tenni valamit), ha a gyerekeim apját a barátnője azzal zsarolja, hogy szakít vele, ha a továbbiakban is ilyen sok időt tölt a gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Az apuka meg sajnos annyira szerelmes (még a kezdeti, lángoló szakaszban van a kapcsolatuk), hogy esélyes, hogy hagyja magát elmarni a gyerekei mellől. Voltatok ilyen helyzetben? Mit lehet tenni, végig kell néznem tehetetlenül, ahogy maga mögött hagyja a gyerekeit az apukájuk egy hp miatt?
2021. máj. 26. 08:46
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Még annyi kiegészítésül, hogy a sok idő, az kb heti két délután, és az egyik nap a hétvégéből.
2021. máj. 26. 08:55
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos nem tudsz mit tenni. Talán annyit, hogy leülsz apukával és elmagyarázod neki, hogy ezeket az éveket nem fogja visszakapni a gyerekei életéből, ha hanyagolja őket és a ésőbbi kapcsolatukra se lesz jó hatásaal. Ha nem érti meg, akkor így járt, majd később bánni fogja.
2021. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Gyerekként voltam ebben a helyzetben. Anyu kb fél évente-évente felhívta apámat, és mondta neki, hogy ez az elhanyagolás engem mennyire megvisel, én is el fogok távolodni tőle stb. Ilyenkor mindig nagyon megbánta, fűt-fát ígért. Majd megbeszélte az aktuális párjával, és felhívta anyut lehordani mindennek.

Lehet, hogy nálatok egy őszinte beszélgetés megoldaná, de én szkeptikus vagyok. (1-2 éve meg is mondta nekem, hogy szerinte egy 30-as pasinak sokkal többet jelent az aktuális nő, meg a horgászat, mint a gyereke...)

2021. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

Tenni semmit sem tudsz, a kapcsolattartás a különélő szülő joga, nem pedig a kötelessége.

Egyszer ültesd le a férjedet, mondd el neki, hogy ha nem fog időt tölteni a gyerekkel, akkor saját magával is kiszúr, a gyerek pár év múlva már akkor sem akar majd vele kapcsolatot tartani, ha meggondolja magát.

2021. máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Jók az eddigi válaszok, én annyit tennék még hozzá, hogy ne erőltesd, ne legyél erőszakos nála. Simán lehet, hogy mondjuk fél év múlva észhez tér és visszatérne a gyerekeihez, de addigra már nem merne, szégyellné magát, vagy ha összevesztetek, akkor büszkeségből se.

Te mindig maradj nyugodt, ne menj bele ilyen viszályokba. A gyerekek is megéreznék, és hosszú távon senkinek nem jó. Se az apukán, se a nőjén nem tudsz változtatni.

2021. máj. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Én azért egyszer mindenképpen leülnék vele személyesen beszélni erről. Onnantól a lelkiismeretem tiszta lenne, hiszen az apa döntése, hogy tartja -e a kapcsolatot vagy sem.
2021. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem szólnék. Felnőtt ember, aki tud önállóan döntést hozni. Semmi szükség arra, hogy olajat önts a tűzre, ezt nekik kell megbeszélni és megoldani.

Amúgy sem hinném, hogy ha a gyereke nem érdekli, akkor a volt feleség szava igen.

2021. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Na ha az én csajom egyszer emlitené meg, hogy ne legyek a gyerekemmel úgy b@sznám ki mint macskát szarni....

És ha az apuka ezzel befolyásolható szerintem akkor nem a nővel van a probléma.

2021. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg mi lenne ha átbeszélnétek hogy kinek hogy lenne jobb? Pl nem mennének minden hétvégén 1 napot, hanem 2 hetente 2 napra. Akkor minden 2. hétvégén csak a párjával lenne az apuka.
2021. máj. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
8: korrekt, hogy te így állsz hozzá. Sajnos az apuka agyára nálunk nagyon rászállt a rózsaszín köd, és ezzel nem védeni akarom, cseppet sem, csak magyarázat a viselkedésére. Erre még rátesz egy lapáttal, hogy pont egy ilyen önző, erőszakos nőt sikerült felszednie...
2021. máj. 26. 10:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!