Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni (tudok tenni...

Mit tudok tenni (tudok tenni valamit), ha a gyerekeim apját a barátnője azzal zsarolja, hogy szakít vele, ha a továbbiakban is ilyen sok időt tölt a gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Az apuka meg sajnos annyira szerelmes (még a kezdeti, lángoló szakaszban van a kapcsolatuk), hogy esélyes, hogy hagyja magát elmarni a gyerekei mellől. Voltatok ilyen helyzetben? Mit lehet tenni, végig kell néznem tehetetlenül, ahogy maga mögött hagyja a gyerekeit az apukájuk egy hp miatt?
2021. máj. 26. 08:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
9: ez is lehetséges verzió volt, az meg azért nem jó nekik, mert akkor egy teljes hétvégéjük kiesik.
2021. máj. 26. 10:51
 12/22 anonim ***** válasza:
97%
Akkor nekik mi lenne jó?
2021. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
32%

Oda kell vinni neki a gyerekeket, hogy nekik mondja el, hogy miért nem akar már velük annyi időt tölteni. Mondja a szemükbe, hogy a másik nő nem akarja, hogy annyit találkozzanak és ő ezt elfogadja.

Mert könnyű eldobni az embereket egyik napról a másikra, ha nem kell velük szembesülni, de ha szemtől-szemben kell ezt közölni, az már más.

Ha pedig valakit nem hat meg a dolog és így is eldobja a gyerekeit, azzal nem érdemes tartani a kapcsolatot.

Drasztikus, de legalább nincs az undorító mismásolás, amivel a gyerekeket és egymást etetik évekig. És a nő is legyen ott, hogy mindenki mutassa ki a foga fehérjét.

2021. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
12: Igazából nem tudom. Idáig így volt, nem tudom, ezentúl mi lesz az elképzelés.
2021. máj. 26. 11:21
 15/22 A kérdező kommentje:
13: Az a baj, hogy ezzel a gyerekeknek ártanék elsősorban. Nem akarom, hogy ilyen jelenet szemtanúi legyenek.
2021. máj. 26. 11:27
 16/22 anonim ***** válasza:
57%
Az biztos nem árt a gyerekeknek, hogy apu eltűnik egyik napról a másikra. Akkor majd arra gondolnak, hogy biztos ők tettek valamit, ami miatt apa elment. De az emberek szeretik mesékkel etetni őket, mert az igazságot rejtegetni kell előlük. A sok mismásolás miatt lesz annyi gyerek lelkibeteg és önostorozó apakomplexusos.
2021. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%
A legjobb amit ilyenkor tehetsz ha biztosítod akkor a láthatást, persze reális keretek között amikor az apuka szeretné. Sajnos sok olyat láttam ahol azért szakadt meg végleg a kapcsolat az apa és a gyerek között, mert az apukának kapcsolata, más munkabeosztása stb lett, az anya meg ragaszkodott a papírformához és nem volt rugalmas
2021. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
16: A gyerekekkel megbeszéltem/megbeszélem ezeket a dolgokat. Tudják, hogy nem miattuk történt, történik ez az egész. Nekem szerencsére őszintén elmondják az érzéseiket, véleményüket.
2021. máj. 26. 12:18
 19/22 A kérdező kommentje:
17: Nálunk rugalmasan van kezelve, ezzel idáig nem is volt gond. Legalábbis azt hittem, és igazából nem is értem, hogy miért jött rá ez most a barátnőre.
2021. máj. 26. 12:21
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hagyja elmarni maga mellől. Ez van.


Nekem sem volt apám évekig, mikor a mostohaanyámmal összejöttek. Rettenet rossz volt, de túléltem, most már normális a kapcsolatunk (Ebben benne volt egy durva veszekedés is, amiért "elhagyott" a puncusért).

2021. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!