Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért fogja a filmekre/s...

Anyám miért fogja a filmekre/sorozatokra a mentális betegségeim?

Figyelt kérdés

Diagnosztizálva vagyok szociális szorongással, depresszióval, ocdvel és anorexiával, anyám pedig azt mondja, hogy ez a filmek meg a sorozatok miatt van amiket nézek/néztem. Szépen türelmesen elmagyaráztam neki, hogy én nagyon régóta szenvedek, de ő erre közölte, hogy ő nem látta rajtam sose és ez a filmek miatt van amiket nézek, meg nekem nem lehet igazam mert gyerek vagyok. Öhm, igen. Elég nehéz gyerekkorom volt, 10 éves koromban kezdtek megjelenni a szuicid gondolatok, amióta az eszemet tudom kényszergondolatokkal és szociális szorongással küzdök. Nem hinném, hogy ez azért van, mert megnéztem x évesen a Ponyvaregényt:D

kíváncsi vagyok mit gondoltok erről, meg ez mennyire gyakori jelenség



2021. máj. 26. 22:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Mert buta.
2021. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

Csak kíváncsiságból te fiú vagy vagy lány??


Amúgy én ilyen 6-10 éves koromban néztem horror és thriller filmeket is. Persze nem olyan vérengzős filmeket. De nálam semmi komoly dolog nincs. Kár a filmekre fogni mindent.

2021. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2-nek: lány vagyok :D
2021. máj. 26. 22:49
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Tájékozatlan, ezért hülyeségeket beszél.


Nekem mondták orvos, amikor tüdőgyulladásom volt, hogy nincs is semmi bajom, csak azt hiszem, hogy ha metált hallgatok, akkor nem kell iskolába járnom. A másik orvos felírt két doboz tüdőgyulladás gyógyszert, egy rakás teát és vitamint, és amikor elfogytak, csodálatos módon "megjavultam".

2021. máj. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
*mondta
2021. máj. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%

PTSD-m van és disszociatív zavarom, egy professzor szerint a színesebb öltözködéstől megoldódna. :D

Sokszor szaktekintélyek is meredek következtetéseket vonnak le, és azokat tartják a probléma forrásának, amik nem tetszenek a betegnek. Anyukád szerint ezek "durva, gonosz filmek" valószínűleg, ezért csak ezek lehetnek a felelősök.

2021. máj. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
2%
Most hány éves lehetsz? 34? Szerintem anyukád egy filmben látott ilyet és onnan tudja.😄 Lehetsz simàn csak egy elkényeztetett úrilàny. A dokik szívesen diagnosztizálnak mindenfélét, nekik ez a munkájuk. Ha festőhöz mész, akkor az megfest Téged olyannak, amilyennek kéred. Tarts ki szerintem anyud elnyom Téged a nagy okosságával. Akkor is élnek kell majd ha anyud nem lesz melletted.
2021. máj. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%

Nálam is hasonló betegségek vannak.


Abban szerintem van valami,hogy szeretünk jobban elmerülni a sorozatokban,filmekben,mint az átlagos emberek.


Sokan nem értik,hogy nekem ez nagyobb szórakozás,még mások meg vannak bolondulva,hogy nem lehet étterembe menni.


Igazából a "valódi élet" nem olyan vonzó számunkra,mint a filmek,sorozatok,ami egy képzelt világ(jó persze életszerűek,de mégsem valósak).


Én pl nagyon bele tudom élni magam egy sorozatba:)

Tudom,hogy nem valós,de valahol pl mondjuk a Jóbarátok szereplőit úgy képzelem el,hogy a valóságban is olyanok,mint a sorozatban.

És valahol olyan jó lenne,ha tényleg valósak lennének ezek a filmes,sorozatos karakterek:D


Talán kicsit gazdagabb a fantázia világunk,jobban elmerülünk benne,mint mások.

2021. máj. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gyógyítson meg anyukád, ha ilyen okos, elvégre ő felel a mentális egészségedért!

Őt nem hivatja be az orvosod?

2021. máj. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb mást - ez esetben a filmeket/sorikat - hibáztatnia mindenkinek, mint elismerni a saját hibáját.
2021. máj. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!