Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az életmód váltás megoldást...

Az életmód váltás megoldást jelenthet a mentális betegségeimre és a mostani életemre?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, most gimnáziumba járok. Már általános iskola eleje óta kövér vagyok, magyarul az életem eddigi lényegesebb részeit így éltem le. És folyamatosan az jött velem szembe egész életem alatt, hogy ettől én kevesebb vagyok, mint egy átlagos testalkatú ember. A túlsúlyom miatt folyamatosan bántottak/bántanak is, ami miatt pár év alatt az önbizalmam 0 alá esett, szociális fóbiám is lett, egyszerűen nem merek itthonról kimenni, mert úgy érzem mindenki engem fog nézni, rajtam fog röhögni meg ilyenek. Depressziós is vagyok ezek miatt a dolgok miatt. És ez nem javult mostanra, most gimnáziumban is a fél osztályom bánt, szivat, folyamatosan éreztetik velem, hogy mennyire nem érek semmit.

Mert gondolom mivel nem vagyok valami helyes kigyúrt fiú (mondjuk lehetnék mert az arcom az rendben van), és a mentális betegségeim miatt megnyílni sem tudok más ember előtt hogy megismerjenek, ezért nem látnak rajtam semmi szerethetőt, és nem tisztel senki.

És annyira szarul érzem magam mindig, ha nem ülhetek itthon a szobámban, hanem ki kell mennem, akkor annyira fájdalmas a létezés is.. Viszont legbelül normális szociális életre vágyok, mert félek, hogy el fog így menni az életem, hogy nem csinálok semmit.

Egy szóval úgy érzem, hogy amiatt van minden, mert túlsúlyos vagyok. (amúgy kb 25 kg felesleg van rajtam, régebben volt több is)

Ha életmódot váltanék, lefogynék, esetleg izmosodnék, akkor lehet hogy visszajönne az önbizalmam és az életkedvem? Illetve akkor a többi ember is máshogy állna hozzám?


2020. dec. 9. 03:07
 1/1 anonim ***** válasza:

A kinézet nagyon sokat számít az önbizalom terén, úgyhogy mindenképp úgy gondolom. Nem kell nagy dolgokra gondolni, mozogj többet, változtass az étrendeden, nagyon sok kitartásra lesz szükséged, de meg tudod csinálni! Viszont azon ne lepődj majd meg ha a fogyás után az osztálytársaid ilyenek maradnak, mert ebben az életkorban nem a változást és a kitartást értékelik, hanem számukra ugyanaz lúzer maradsz, akinek ők bekategorizáltak. Mert ha nem ilyen bunkók lennének, akkor így sem bántanának, hogy van rajtad felesleg.


Viszont megint rá kellett jönnöm, hogy miért nem hiányzik a gimi. A fősulin ilyenekkel senki sem foglalkozik!


Sok sikert!

2020. dec. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!