Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy valaki...

Lehetséges az, hogy valaki annyira hozza van mar szokva a mentális betegsegeihez, hogy amikor épp jobban van, mar nem tud mit kezdeni magával?

Figyelt kérdés
Szóval, utoljára kamaszként voltam tünetmentes, 9 eve bipolaris vagyok. Azóta kiderült, hogy borderline es durván szorongó is. Kontretan 1000 féle állapotokat elek meg. A paniktol elkezdve az öngyilkossági kísérletig, a gyilkolási vágytól, az eufóriáig es a nyomasztó tulporgesig van minden. Jelenleg egesz jól vagyok, de mar így sem jo. Most jutott eszembe, hogy talán ennyi ev betegség után, mar a jót sem tudnám elviselni. Pl. A folyamatosan arról álmodom, hogy dollarmilliomos leszek, aztán mikor látok egy ilyen embert, jon a tulporges es nem tudom elképzelni, hogy hogy tud nyugodtan ülni a sportkocsijaban... gyógyszert meg sosem szedtem, mert érzékeny vagyok ra. Nyilván nem lehet kapcsolatom, gyerekem meg plane, mégha jól is lennék, el sem tudom képzelni mit csinálnék a maradék 40 évben...
2021. márc. 21. 09:11
 1/4 A kérdező kommentje:
A gyilkolasi vágyat úgy kell érteni, hihy nyilván nem tennem meg es csak azok ellen irányul, akik sokat ártottak nekem a múltban. Bar ha rossz híreket kapnék róluk, annak örülnék...
2021. márc. 21. 09:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nem állsz kezelés alatt?

Talán ezt a kérdést inkább ott kéne feltenned. Nem hinném, hogy ezen az oldalon kompetens segítséget kapsz.

2021. márc. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hátha valaki magára ismer. A pszichológus nem segített, gyógyszert nem tudok szedni
2021. márc. 21. 09:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orvos, de értek hozzá. Lehetnek jó időszakaid, de kezelés híján ezek átmenetiek és rövid ideig tartanak, mert a bipoláris depresszió nem múlik el csak úgy magától. De ha valami csoda folytán elmúlna, akkor el tudnád viselni, sőt élveznéd is. Csak kéne hozzá némi idő míg megszokod. Az agy plasztikus, azaz folyamatosan változik, de nagy változásokhoz időre van szüksége.
2021. márc. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!