Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fiatalok, a ti szüleitek hogy...

Fiatalok, a ti szüleitek hogy állnak a mentális betegségeitekhez?

Figyelt kérdés
2021. jan. 3. 18:34
A kérdező szavazást indított:
Elfogadják, és próbálnak segíteni
Nem hisznek benne
Simán csak nem érdekli őket
Nevetségessé tesznek miatta, viccet csinálnak belőle
Veszekednek, hogy mennyibe kerül a pszichológus, pszichiáter
Azt mondják, szégyent hozok a családra
Nem is tudnak róla
20 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sosem érdekelte őket. Ha tudatukra adom ragadnak, nem fogadják el. Nem hajlandóak sem segíteni, sem hallani róla.


Ugyanakkor apám bipoláris, anyám megfelelési kényszeres, nővérem nárcisztikus drogos (bár utóbbi nem betegség, hanem gyengeség), én meg e éves korom óta depresszióa tüneteket mutatok és epilepsziás rohaimaim is voltak.

2021. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Apai ágon több generáción keresztül jelen voltak már a mentális betegségek, édesapám bipoláris és GAD-os. Régen egyébként mentőtiszt volt. Ezekből adódóan ő rengeteget tudott segíteni és sok hasznos tanácsot adott, viszont nagyon megviselte, mikor pszichiátriára kerültem. Mivel ő is szed gyógyszert, segít nekem a receptíratásban, mikor az egyetem miatt nem tudok hazautazni az orvosunkhoz.

Anyukámnak nincs saját tapasztalata szerencsére, mikor a legmélyebben voltam akkor nagyon mérges volt, de inkább magára, hogy mindent megpróbàlt mégsem tudott segíteni. Egyébként elmondása szerint nagyon büszke rám, hogy ugyan (még) gyógyszerek segítségével de azóta teljes értékű életét tudok élni.

A családban egyedül az anyai nagymamám nem hisz benne, vagy legalábbis nem teljesen.

De a szüleim hozzáállását tekintve, minden mentális betegnek hasonlóan támogató szülőket kívánok, mint az enyémek, és nagyon hálás vagyok nekik.

2021. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Apámmal nem tartom a kapcsolatot. Ellenben anyámmal élek, aki pszichiátrián dolgozik ápolónőként.Devag, nem veszi észre, vagy nem érdekli, nem tudom. Azt tudom, hogy segítséget, megértést nem kaptam tőle soha.
2021. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezeknek a kombinációja.... nem érdekli őket, nem hisznek benne, viccet csinálnak belőle és azt mondják szégyent hozok rájuk. Plusz, náluk a "nem kellene elmenned egy pszichológushoz/pszichiáterhez" és a "nem vagy te depressziós/pánikbeteg/skizofrén stb. - ami éppen eszükbe jutott" is sértés, beszólás, bunkóskodás volt és nem segítség. Mindig ezt dobták be, ha meg akartak bántani és nagyot akartak mondani, mert ez náluk az "elmebeteg, idegbeteg, fogyatékos" kategória. Amúgy depressziós vagyok és szociális fóbiás, de mindez csak nemrég derült ki. Kora kamaszkorom óta voltak ilyen problémáim, de akkor egyénileg még nem tudtam megoldani (nem tudtam kitől kérjek segítséget, hová és kihez fordulhatnék, nem volt iskolapszichológus, nem volt pénzem stb.) és a szüleimtől hiába kértem segítséget, nem segítettek. Emiatt csak huszonévesen jutottam el odáig, hogy szakemberhez forduljak. Egészen eddig nem is volt rá lehetőségem, illetve féltem is tőle és senkitől nem kaptam ilyen jellegű támogatást, biztatást. Éppen ellenkezőleg.
2021. jan. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!