Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban egészségesebb a...

Valóban egészségesebb a mamahotel, több generációs együtt lakás ha jó a kapcsolat a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Persze önállóság, ez az élet rendje bla bla ezt szokták mondani... ugyanakkor meg lehet figyelni, ahol több generációk együtt élnek pl olaszok spanyolok, ott az élet is hosszabb. Olvastam valami tanulmányt hogy a jó szociális kapcsolatok miatt hosszabb lehet az élet.


Valóban éltem egyedül és most szülőkkel de több generációs házban tehát külön lakás külön fürdőszoba, honyha.. így könnyebb az élet, anyagi téren is meg van kihez szólni... sokkal kevesebbet stresszelek is, kevesebb a gondom így biztos van egészségre ható pozitív hatás


2021. máj. 27. 07:42
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

30: a kognitív disszonanciájának elnyomása miatt írta ki a kérdést...

Nyilvánvaló.

2021. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

"ahol több generációk együtt élnek pl olaszok spanyolok, ott az élet is hosszabb"


Én Spanyolországban élek, és a generációk azért élnek itt együtt, mert a fiatalok nem tudnak elköltözni a nagy munkanélküliség miatt, albérletet nehéz kivenniük, mert minden turistáknak van kiadva, lakáshitelt meg nem kapnak, mert a munkáltatók csak rövid távú szerződéseket kötnek velük a túl megengedő munkaügyi törvények miatt (nagyon nehéz vagy szinte lehetetlen kirúgni valakit, akinek határozatlan szerződése van). Az élet azért hosszabb, mert sokkal egészségesebben élnek, illetve rengeteget sportolnak még idősebb korban is. A többgenerációs együttélést nem tartják jónak általában, tele vannak az újságok, tévéműsorok erről szóló cikkekkel, riportokkal. Tehát a fiatalok külön akarnak menni, csak nem tudnak, a kivándorlás is elég nagy emiatt (nemcsak EU-s országokba, hanem Latin-Amerikába is).

2021. máj. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy meg totál semmi köze senkinek hozzá, hogy ki kivel és hogy él, bár tudom ebben az országban szeretnek mindenbe belekötni páran, holott kétlem, hogy nekik bármi hátrányuk származna abból, mert xy 40 évesen a szüleivel él.
2021. máj. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Szerintem egészséges, mi is így élünk.

Bár hozzátenném, hogy mi imádjuk egymást, a család nagyon összetartó, mindenben segítjük egymást. Senki se idegesítő, összeszoktunk.

Hatalmas a ház, édesanyám, édesapám, a férjem és én élünk benne. Mi pedig most tervezzük a babát, mindenki örül. Van 3-testvérem is, ők is rengeteget vannak itt, de nem élnek itt. Mindenesetre egy szoba fenn van tartva, ha bárki haza szeretne költözni egészen bátran megteheti.

Mindegyikünknek van saját keresete, ami a minimálbér felett van. Minden egyes hónapban egy közös kártyára feltesszük a közös élethez való pénzt, rezsi, tisztító szerek, kávé ilyesmi, a többi pénzel mindenki maga kereskedik. Mindegyikünk magára főz, magára mos, senki helyett nem dolgozom én se ők se, a takarítást meg felosztjuk és mindenki kiveszi a részét. Nem kezelnek gyerekként minket, a szüleim nagyon tanult és érzelmes emberek, jó lelküek, imádják a férjemet. Én imádok így élni, a férjem meg imádja a szüleimet. Tehát létezik ilyesmi, mindegyik félnek megfelel és jó, és biztonságban érzem magam.

2021. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Igen. Tudod ez lenne az alap.
2021. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!