Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazott anyák/nők!...

Bántalmazott anyák/nők! Szerintetek is maradnom kellene? Anyám nem bírná egyedül.

Figyelt kérdés

Anya egy nagyon pszichopata férfit választott az apánknak, és sokáig nem látta rajta, hogy az, hisztrionikus, nárcisztikus, és borderlineos (diagnosztizált, munkahelyi feljelentés miatt került a pszichiáterek látókörébe pár éve) de van sok "mézeshét" periódus, így néha ő a hős apa. Most, hogy költöznék(jelzem, bőven korban vagyok már ehhez, már rég felnőtt), anya könyörög, hogy ne, mert nem akar tesóimmal és apával egyedül maradni, meg akkor így kevesebb esély van rá, hogy ő elköltözzön.


Nagyon összevesztünk, én sajnos nagyon nekitámadtam, hogy miért kellett sok öngyilkosjelöltöt szülnie még pluszban magán kívül, miért nem volt elég a saját életét elrontani, és hogy hiába jeleztük egész gyerekkorunkban, hogy rettegünk, meg fiatal felnőttként is csak szomorúan helyeselt. Ő is nagyon szenved, ő is áldozat, és rettentően sajnálom őt, valamint azt, hogy nem tudtam megmenteni, de már nem bírom itthon. Szerintetek helyes dolog a költözés? (több betegségem így is kialakult a légkörtől és a tehetetlenségtől)


2021. máj. 29. 08:19
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Fel lehet-e dolgozni azt, hogy te, gyerekként, a verbálisan folyton bántalmazott édesanyádon nem tudsz és felnőttként sem tudsz segíteni? Megszakad mindig a szívem ettől.
2021. máj. 29. 08:25
 2/38 anonim ***** válasza:
98%
Nem lehet és menj nyugodtan. Nem lesz jobb azzal, ha ott maradsz.
2021. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Katona Dius ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy rossz érzés, az embernek a szíve szakad bele.

Édesanyád nem tud egyedül eljönni onnan? Mert abból a kevésből, amit írtál, arra következtetek, hogy nem is akar eljönni onnan, csak nem akar ott maradni tesóddal egyedül.

2021. máj. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Katona Dius ***** válasza:
96%
Bocs, nem egyedül, tesóddal. Nem tudnak kilépni az apáddal való kapcsolatból?
2021. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Nem tudnak, anyagi okok miatt, mert nagyon szegények vagyunk. Nekem is a jövőmre, költözésemre így huszonévesen egy fillér támogatás se volt (amit nem is várok) de magamat is éppen elég nehéz eltartani ilyen albérletárak mellett, mert szó szerint ezer forintot se kaptam soha :/


Köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 29. 08:34
 6/38 A kérdező kommentje:
Rajtam kívül még 2 testvérem van, és sajnos ők még tanulnának, (bár így azt sem sok sikerrel). Anya sokszor bagatellizálja a problémát, hogy azért apa aranyos, stb, sok jót is tett, és hogy nehéz ez, meg ő nem tud ebből így kilépni..Neki idő kell,de ezt mondja 10 éve.
2021. máj. 29. 08:35
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az osszes gyerek kirepul, anyukad is szabad lehet.
2021. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Mentsd magad! Csak magadert felelsz, o sajnos nem vallalt ertetek felelosseget Anyakent.
2021. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Katona Dius ***** válasza:
100%

Nincs anyukádnak egy testvére, rokona, bárkije, akihez odaköltözhetne ideiglenesen?

Nem mondom azt, hogy vidd magaddal őket, mert neked most szerintem pont az egyedüllétre van szükséged egy darabig.

De nem lenne más rokon, aki tudna nekik adni egy szobát addig, míg anyud össze nem szedi magát kicsit?

2021. máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Ez már igazából egy régóta fennálló probléma, csak ilyenkor a költözés felborítja a "kamu idillt", a rokonok nem is tudnak erről, mert a külvilág felé apám egy nagyon nagyon szeretni,CSODÁLnivaló, kedves ember, akiért rajonganak az akadémikus szférában. Kifelé nagyon megnyerő.
2021. máj. 29. 08:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!