Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelki gondok 15-25 éves...

Lelki gondok 15-25 éves korban gyakoriak?

Figyelt kérdés

Jómagam ebbe a körbe tartozom, nem tudom objektíven látni magam, depressziós vagyok (orvos által, nem önjelölten), és bár nincs okom rá, den em tudok túllépni rajta. Mindennek kiindulópontja az iskolaéveim szivatásaira vezethetők vissza. Ennek hála se barátaim nincsenek, se emberek közé nem tudok menni, magamat lenézem.

Sőt... nem is tudom, hogy mi az a barátság!

Ez mennyire gyakori, hányan vannak így, illetve kinek mi volt a megoldás? 23/f



2017. aug. 29. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha depressziós vagy, orvos megállapitotta, akkor kéne kezeltesd magad.
2017. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kezeltetem magam, ne értsd félre..

Gyógyszeres, és pszichoterápia.

Csak ahogy tisztul az elmém, ilyen hülyeségek jutnak eszembe, és megkérdeztem :)

2017. aug. 29. 08:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Talán tudnék segíteni, de lehet nem online a legjobb formája ennek.
2017. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mióta jársz szakemberhez?

Én is hasonlóképp voltam/(vagyok még néha) jelenleg én is terápiára járok, gyógyszert is írtak fel, de nem szedtem.

Sajnálom, hogy ennyire kirekesztettek a kortársaid. Próbáld meg tudatosítani hogy te ettől még értékes ember vagy. Nekem is nehéz volt, mert sosem éreztem hogy elfogadtak volna, sosem éreztem magam biztonságban mert a kortársaim engem is bántottak, éreztették velem, hogy nem vagyok közéjük való, és otthon is gondok voltak. Elmondom nekem mi/mik segítenek, remélem neked is használ. Kezdj el sportolni, ha kivitelezhető inkább közösségben, mint egyedül, mert még barátságokra is szert tehetsz. Úgy vettem észre hogy a sportoló fiatalok nem annyira gyakori a kirekesztés, hiszen egy csapat vagytok és közös az érdeklődési kör.Én 2éve kezdtem el harcművészetet taulni és túlzások nékül mondom, hogy megváltoztatott mindent, maga az hogy sport és motivációk, de a közösségnek is rengeteget köszönhetek. Fedezd fel, hogy mi érdekel, ha nem a sport akkor iratkozz be valami képzésre amit szívesen tanulnál, pl egy cukrász képzés. Próbálj meg olyan emberekkel beszélni és kapcsolatba lépni, akik motiválni tudnak. És még annyit ne felejts el, hogy a vátozás nem egy két hét alatt zajlik le, idő kell neked is hogy feldolgozd a sérelmeket és tovább lépj, légy türelmes és örülj a kis előrelépéseknek is.:)

2017. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Sürgősen szokj le a dokikról, kérdező! Neked nem depresszióellenes gyógyszerekre van szükséged (aminek az egyik mellékhatása pontosan az öngyilkosságra való hajlam erősítése), hanem az étrended megváltoztatására. Az áteresztő bél szindrómának a depresszió az egyik fő tünete. Ez pedig a mai táplálkozás hozománya.

Hogy értsd a dolog lényegét: egyes élelmiszerek (tej, glutén, hüvelyesek, kukorica, burgonyafélék) irritálják, begyullasztják a bélbolyhokat. Itt a bélen mikroszkopikus sérülések keletkeznek melyeken keresztül emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. Ezek molekulák hasonítanak az egyes szervünk felépítésben is résztvevő fehérjékhez, így amikor az immunrendszerünk hadba száll ellenük, az adott szervünket is megtámadja.

Ez az oka a manapság rohamosan sokasodó autoimmun betegségeknek, ahová a depresszió is sorolható. Az orvostudomány azonban nem az okot karja megszüntetni, hanem csak a tüneteket.

2017. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a korban a leggyakoribb a depresszió, elég csak belegondolni, hogy mennyi stresszel kell megbirkózni a legtöbb embernek ilyenkor... Rengetegen vannak úgy, mint te, hogy a suliban szívatták őket, plusz néhány tanár is direkt a diákok lelki megnyomorítására utazik.. Nagy nehezen leérettségizel, közben végig gyomorideged van, hogy elcseszed-e az életedet egy rosszul sikerült érettségivel, vagy nem. Mellette van a szülői nyomás, hogy "az én kisfiamnak/kislányomnak mindenképpen erre vagy arra az egyetemre kell járnia", pláne, ha még nem is ugyanazt szeretné a szülő és a gyerek. Néhány kamaszkori párkapcsolat, vagy annak hiánya, barátok jönnek-mennek, ideje lenne már munkát találni, elköltözni a szülőktől, tartósabb párkapcsolatot szeretne az ember... Ha egyetemre jársz, az is rendesen kicsinál lelkileg, én is orvosin az első félév után kerültem a padlóra. Jártam pszichológushoz, de többet ártott, mint segített, eddig az működött a legjobban, hogy tudatosan próbáltam megtalálni azokat a tulajdonságaimat, amik a legtöbbet ártanak (pl. az önutálat) és igyekeztem megváltozni, eddig egész jól működött, bár én nem vagyok depressziós, legalábbis még nem jártam pszichiáternél.
2017. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Üdv, mivel épp itt van előttem egy tál felvágott paradicsom, így nincs jobb ötletem, hívj paradicsomnak... -.-"


Teljesen megértem a problémád, kereken 7 évesen kezdődött nálam ez szintúgy, azaz első osztályos koromtól.. Mind a 8 év kínkeserves szenvedés volt, mivel szegényesebb családból származtam mint a többiek, és kisebb voltam és gyengébb, én voltam a legsebezhetőbb amit a többiek is észre vettek, és ennek volt következménye.. Eleinte csak kisebb lökdösődések voltak, idővel viszont már rendesen megvertek, ellopták az olcsó ruháimat cuccaimat, megették a kajámat, ruha nélkül bedobtak és bezártak a zsúfolt lány öltözőbe, fej a wc - be, stb, és még sorolhatnám... Nem voltak barátaim, nem volt senki aki megvédett volna..


De mégis, itt vagyok 20 évesen, rendszeresen futok, edzek, normális, egészséges ételeket eszem, (többnyire) van egy gyönyörű barátnőm akivel nagyon szeretjük egymást, és nagyon nagyon jól működik a kapcsolatunk, (nem úgy mint a korábbiak) tervezzük az összeköltözést, és mostmár nagyon szeretek emberekkel találkozni, idegeneket megismerni, egyszóval imádok élni, majd ki csattanok, tele vagyok célokkal és álmokkal, amiket szépen lassan lépésről lépésre, már kezdek elérni...

Nem akarok itt kommentben regényeket írni, és nem is tudom hogy téged a hosszabb kifejtett verzió érdekel - e, vagy a rövidebb, alapabb verzió, de ha kicsit is érdekel hogy hogyan győztem le saját magam ilyen szempontból és vettem észre hogy basszus végre élek, akkor írj egy privát üzit, és szivesen elmesélem..

vagy akárkit érdekel, szivesen beszélgetek bárkivel :)

sok sikert mindenkinek


Paradicsom

2017. aug. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!