Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mennyi idősen és...

Szülők, ti mennyi idősen és hogyan nevezitek/neveztétek a gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Gondolom a legtöbben a keresztnevén, de most a következőre volnék kíváncsi:

Tehát, kisfiam, kislányom, lányom, fiam, ilyesmik. Vagy ha másnak beszéltetek róla pl. A kisfiam ezt és ezt csinálta, a nagylányom ezt és ezt csinálta. Nálatok hogy ment/megy ez? Váltottatok kisfiamról pl nagyfiamra? Mennyi idős volt akkor a gyermek?



2021. máj. 30. 23:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%

Apa ugy hivatkozik ram hogy “(kisebbik) lanyom”, Anya siman csak lányom. Viszont itthon anya neha ugy szólít hogy fiam :D ezen sok baratnom röhögött mar, nem tudom anyanak miert szokása, de vicces XD

19l

2021. máj. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
1-es: és ha valaki idegennek mesélsz a gyerekedről valamit akkor honnan az anyjából fogja tudni hogy a Laura az a te lányod? És akkor mi van ha úgy meséled, hogy "képzeld a lányom..." ? Hát ez valóban régimódi és ilyet már senki nem beszél...
2021. máj. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mindenkit kérek, hogy a kérdésre válaszoljatok! Az off-os válaszokból már van elég ...

(Ha a válasz nem válasz a kérdésre, szerintem senki ne csodálkozzon, hogy le van pontozva.)

2021. máj. 31. 02:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Idegennek lányomként említem. Ismerősnek a neven.
2021. máj. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
De karót nyelt vagy kérdező xd
2021. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen családi leosztás kérdése. Hány testvér van, milyen nem eloszlásban. Ugyanaz-e mind a kèt szülő.

Ezért nincs erre mindenkire ráhúzható sablon. Max a fiam, lányom. Kisfiam, kislányom.


Mi 4-en vagyunk.

A két idősebb nővérem mindig a "két nagy lányom" volt.

Apum szempontjából én vagyok a kicsi "a legkisebb"

Anyum szempontjából van még egy 10 évvel nálam fiatalabb öcsèm. Mégis így lettünk 10 év különbséggel a "kèt kicsi"

Az öcsém 3 lány után sok évvel Anyum egyetlen fia, így mindig "a kicsi fiam" elnevezés volt.

2021. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Anya: drágám, buksi - egészen 12 éves koromig, amikor meghalt.


Apa: drága, kölyök, csajszi, gyerek - 32 éves vagyok :D

2021. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A keresztnevén, becenevén. Ha rossz fát tett a tűzre, akkor a teljes nevén 🙃🙂😇
2021. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyu a nevemen szólít, Apu meg pocoknak hív kiskorom óta. Mama mucikámnak hív, Papa meg vagy a nevemen szólított vagy angyalkámnak hívott.
2021. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Apu kismokinak hív, anyu meg kicsikémnek szokott. 23 éves vagyok.
2021. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!