Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mennyi idősen és...

Szülők, ti mennyi idősen és hogyan nevezitek/neveztétek a gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Gondolom a legtöbben a keresztnevén, de most a következőre volnék kíváncsi:

Tehát, kisfiam, kislányom, lányom, fiam, ilyesmik. Vagy ha másnak beszéltetek róla pl. A kisfiam ezt és ezt csinálta, a nagylányom ezt és ezt csinálta. Nálatok hogy ment/megy ez? Váltottatok kisfiamról pl nagyfiamra? Mennyi idős volt akkor a gyermek?



2021. máj. 30. 23:54
1 2
 11/15 Salilala válasza:
100%

Van három testvérem, egy kisöcsém, akivel tíz év van köztünk, ő apa "fia", anya "kisfia", meg vagyunk mi hárman lányok a nővéremmel és a húgommal, apának a "lányai", amikor kér valamit akkor a neveink(rosszabb esetben egymás nevei...), vagy egyszerűen"lányok". Amikor meg csinálunk valami hülyeséget, akkor egyenként "édes lányom" :D

Anya meg igazából a nevünkön hív mind a négyünket. Másoknak meg bemutat.

2021. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
22 vagyok, ketten vagyunk testvérek, én vagyok az idősebb. Anyukám a mai napig simán hív kislányomnak, apukám meg Krisztikének. Gyanítom, hogy ez már nem is fog változni. Ha másoknak hivatkoznak rám, az általában "nagyobbik lányom", ez 3 éves korom óta igaz.
2021. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem Anya csak a keresztnevemen szólít, esetleg néha "cica", ritkábban "picicica" (16 vagyok xD). Apunak 4 lánya van (3 az előző házasságaból), és össze-vissza keveri a neveket :D. Hallgatok a féltesóim nevére, Anyáéra, Apu volt feleségéére meg még egy sor hasonlóra. Kislányomnak is gyakran hív, az legalább könnyen megjegyezhető :D. Hív még "legkisebbik nagylányom"-nak, "kisnagylány"-nak, "nagykislány"-nak... Amikor úgy szólít, "picinyem", akkor tudom, hogy most valami degradálót fog mondani xD.
2021. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem Anyukám Mancikának, morcicának, néha kutyafülnek hív. Apukám a nevemen szólít. Hiába nem vagyok már kisgyerek.
2021. jún. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Apa lányomnak hív, Anya becenevezik ha nekem szólnak.

A nevemen csak másokhoz beszélve hívnak.

Alig hallom a nevemet, se tesóm, se nagyszülők se senki nem szólít a nevemen, csak a suliban szoktak.

2021. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!