Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tervezzük a nyarat,...

Hogyan tervezzük a nyarat, nyári programokat az exem kislányával, ha még egy napot sem szívesen tölt nálunk, mert idegesíti a fiunk viselkedése?

Figyelt kérdés

7 éves a lánya. A nyár java részét nálunk fogja tölteni, mert az anyukájáék építkeznek. Nagyon nehezen jön ki az egyik fiunkkal, mert idegesítik az általa kiadott hangok és a viselkedése. Ezt monjuk nem csodálom, de nem direkt csinálja és valószínűleg nem most fog csoda történni, tehát így kellene valamit kitalálni. Egyenlőre fogalmam sincs, hogyan fogjuk ezt megoldani, az exem is tanácstalan.

Nem szeretném, ha tönkremenne a lánya egész nyara.


2021. jún. 5. 12:51
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Na, hogy tiszta legyen a kép.

Az én exem a kislány apja, de ő és a kislány anyukája szakítottak, mert az anyuka beleszeretett egy munkatársába. Ez a munkatárs az anyuka mostani élettársa és vele építkeznek. Az exemnek pedig én ajánlottam fel, hogy költözzön hozzánk.

Nem dühösen váltunk el, megmaradt a jó barátság. Ő például önként lemondott a közös házunk rá eső részéről, nekem adta. Ezek után számomra természetes volt, hogy jöhet hozzánk lakni.

2021. jún. 5. 13:55
 12/29 anonim ***** válasza:
78%
Engem még mindig az érdekelne hogy a párodnak is ilyen természetes-e hogy az exedet kerülgeti a házban. Mert ha igen, akkor ott valami nem stimmel nálatok sem.
2021. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Jó lett volna ezeket a kérdés kiírásakor elmagyarázni, akkor nem értetlenkednénk.

Ami neked nyilvánvaló, nekünk nem az, mégis tőlünk várod a választ.

2021. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
32%

Máskor azt szedik szét ha egy rossz szót mond a nevelt gyermekre valaki, most tessék, mikor jót akar, szeretne a kislánynak segíteni, le van ugatva.

Ezt komolyan nem értem :D

2021. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
29%

Azt írod, kérdező, hogy 'az egyik fiunkkal'. Ezek szerint a ti gyerekeitek és a kislány féltestvérek.

Legyen ez a közös apuka gondja, magyarázza el a kislányának, hogy legyen empatikusabb másokkal/féltestvérrel, főleg, ha vendégségben van.

2021. jún. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
61%

14, mert itt nem arról van szó hogy a párja gyerekét pesztrálja, hanem valami ki tudja mikori ex gyerekét akihez semmi köze se neki, se a párjának.

Mindenki megtanulja előbb-utóbb hogy exekkel nem tartunk kapcsolatot, de ez egyenesen elképesztő hogy még náluk is lakik a gyerekével együtt.

Ha a párja előző kapcsolatából született gyerekről lenne szó, akkor ez lenne a természetes, hogy elfogadja és igyekszik sajátjaként szeretni még akkor is ha az ő gyereke látja kárát (bár ez utóbbi azért már kérdéses) de így hogy valami exnek az új kapcsolatából született gyerekéről van szó, aki az exszel együtt velük él mint egy nagy mozaikcsalád és még piszkálgatja is a kérdező gyerekét, hát ez abszolút nem normális és/vagy egészséges felállás.

2021. jún. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Az ex az a fiúk apja is? Az egyik fiú autista, aki furcsa hangokat ad ki?

Neked azóta van másik párod, vagy a káposztát melegítitek az exférjjel?

2021. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

12-es! Nincs kinek kerülgetni az exemet. :)

Jelenleg a gyerekeink, én és az exem lakunk a házban.

Szerintem minden fontosat leírtam.

A kérdés továbbra is az, hogy hogyan tervezzük a nyarat, hogy se a kislány, se mi ne dilizzünk be nyár végére.

2021. jún. 5. 14:28
 19/29 anonim ***** válasza:
82%

Az ex és a párja (a kislány szülei) az év elején mentek szét.

A lány anyja máris építkezik egy újabb párral. Te meg ehhez asszisztálsz?

2021. jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek a fiúk? Nekik is az exed az apjuk?

Szerintem ez még fontos lenne, hogy a kislanynak a testvereihez kell alkalmazkodnia, vagy úgymond idegen gyerekekhez.

2021. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!