Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazhat egy kisgyerek...

Gombi76 kérdése:

Bántalmazhat egy kisgyerek (13 éves) egy másik kisgyereket (11 éves) tudatosan, úgy hogy eddig barátságban voltak? Szabad a szülőknek beleszólniuk a vitába?

Figyelt kérdés
2021. jún. 7. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
A vita és a bántalmazás nem szinonimák. Azért nem mind1 mi történik.
2021. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy szabad? Kötelessége a szülőknek közbelépni. A kisgyerekek tudnak csak igazán kegyetlenek lenni.
2021. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha az a kérdés hogy két gyerek összeverekedett akkor nem majd kibékülnek csak rontasz rajta ha viszont állandóan bántja akkor érdemes a másik szülővel beszélni de általában sajnos a hülyegyerekhez tartozik egy hasonlóan hülye szülő is
2021. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Van verbális bántalmazás is, én beleszólnék ,szólnék a másik gyerek szüleinek hogy beszéljenek a gyerekükkel,ha ez nem segítene megmondanam a kisgyereknek ha mégegyszer bántalmaza a gyerekem elvitettem a gyámügyel.
2021. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen ,én nem hagynám hogy gyerekem bántsa másikat ok nélkül de az sem hogy az enyém bántsák.
2021. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Minden esetben a szülő köteles megvédeni a saját gyerekét. Akkor is beleszólok, ha az enyém a hibás, vagy ő bántja meg a másikat. Ha nem szólsz, nem figyelmeztetsz egy gyereket arra, hogy rossz az amit csinál, honnan a francból fogja megtudni, hogy rossz az amit csinál?! Ha leköpheti a te gyerekedet, és ezért nem szól senki, akkor lefogja köpni a következő gyereket is, és amikor majd a Te gyereked is leköp egy másik gyereket akkor fogod a fejed vakarni. És ha rászólsz a sajátodra, és ő majd számonkéri, hogy akkor Bandikának miért hagytad, hogy leköpjön, akkor mégis mit fogsz mondani?
2021. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5%
Na nézzük konkrét példa sérült gyerekek a kicsi kötekedik mindenkivel egyszer csak egy nagyobv gyerek nagyon csúnyán megverte ,itt a nagy gyereket megdícsérték a szülők hogy kiállt magáért,onnantól kezdve a nagy gyerek mindenkit bántott aki csúnyán nézett rá,mert dícséretett kapott apukától meg anyukától hogy milyen bátor hogy kiállt magáért. Na szóval akkor itt mi a helyzet? Tehát én ha ebben q helyzetben lennénk leszidnám a gyerekem hogy nembántunk másokat még ha kötekazik is ,megkell neki mondani hogy hagyjon békén ,és szólni a tanárnak hogy szekálnak.Ha nem érti meg szóljon nekem és.beszélek a szülökkel. Ha az én gyerekem lenne a szekáló akkor elmagyaráznám neki hogy nem viselkedhet így másokkal mert még ő is lehet ilyen helyzetben hpgy őt fogják bántani. Ha nem értené meg? Akkor már megfegyelmezném.
2021. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy 13 éves már nagyon is tudatosan képes fájdalmat okozni. De nemcsak egy 13 éves, de már egy 5-6 éves gyerek is képes arra, hogy tudatosan bántson másokat és tudja, hogy ha megüt valakit, azzal fájdalmat okoz.
2021. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy csak úgy szólok, 13 éves már erősen nem kisgyerek.
2021. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Szabad? Alap hogy a szülő lehetőleg megpróbálja elsimitani a dolgot köztük, nem hagyja a csetepatét.
2021. jún. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!