Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám szeretni az apámat?

Hogyan tudnám szeretni az apámat?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta azt érzem, hogy zavar minden vele kapcsolatban, ahogy veszi a levegőt, ahogy eszik, ahogy iszik, ahogy bámészkodik, ahogy tétován járkál... Totál bamba, egy döntést még nem hozott meg egyedül, egyszerűen szánalmasnak tartom. Hogyan szerethetném? Vagy legalább hogy érhetném el, hogy ne irritáljon a jelenléte?


L



2021. jún. 13. 10:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
23%
Elég ronda természeted van.
2021. jún. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
#10 nagyon nem talált...
2021. jún. 13. 10:50
 13/22 A kérdező kommentje:
#11 az tényleg ennyire lehetetlen hogy egy apa csinál valamit rosszul? Örülök, hogy mindenkinek ilyen jó kapcsolata van az apjával, nekem nem, ezért tettem fel a kérdést, hogy hogyan tudnék változtatni
2021. jún. 13. 10:53
 14/22 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"#Ezt már hallottam mástól is... De ez mire lenne jó édesanyámnak? Ő választotta apámat." Azzal, hogy maga mellé állít, rokonszenvet, sajnálatot, megértést, akar szerezni. De ez hazugság, mert ő választotta, és ő választotta a vele maradást is, és a pszichológus segítség nem kérést is.

Neked semmi kötelességed az anyádat ebben a dologban pátyolgatni, egyetérteni vele. Hovatovább ne is tedd, mert ez nem a te "küldetésed".

Nekem is hallgatnom kellett anyám - hálisten nem túl gyakori, de olyankor bőgéssel dramatizált - sirámait, ami csak 38 éves korom környékén esett le, hogy mennyire megrontotta a kapcsolatot az amúgy érzelmi analfabéta apámmal.

Ez a levegővétel dolog már nem nem-szeretet, hanem az útálat eleje. Gondolkozz el azon, hogy ebből mennyi a saját döntésed, értékelésed, és mennyi az anyád befolyása. Ez segít az apáddal való viszonyt kicsit normalizálni.

2021. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#14 Köszönöm szépen, ez nagyon hasznos válasz volt :)
2021. jún. 13. 11:02
 16/22 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Házasságra lépni csak a rózsaszín köd legalább részleges elmúltával szabad olyan emberrel, akivel az értékek azonosak, de legalábbis passzolnak. Ebben nem számít, hogy szóban mit vall az ember, hanem csak az, miért tesz is. Ez alaphangon 1 év, de inkább több együttélést jelent, lehetőleg kettesben, ahol nincs "villámhárító", de egymásrautaltság igen.

Anyámék is passzoltak szóban, de tettekben apám nem volt erős.

2021. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Akkor 14 alatt vagy fölött?
2021. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében mi a bajod Apáddal az hogy bambul, nem hoz döntés, ezért szánalmas. Vagy kötözködik kiabál veled iszik, nem szeret, mi a bajod vele ezt jó lenne tudni a válaszhoz.
2021. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha én az apád lennék és tudnám ezt, kitagadnálak.
2021. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
#18 nem tudom, hogy szeret-e, mert sosem mutatta ki semmilyen formában. Mióta eszemet tudom, nem beszélgetett velem, nem kérdez semmiről. Él a saját világában, nem foglalkozik azzal, hogy még két ember él vele együtt. Próbáltam már régen beszélni vele erről, hogy legyen jobb a kapcsolatunk, nem változott semmi. Néha amikor olyan hangulatban van, szándékosan keresztbe tesz nekem. Meg van, hogy megáll mellettem, amikor csinálok valamit és bámul, hiába mondom neki, hogy nem szeretem, ha bárki ezt csinálja. Ilyenek miatt idegesít.
2021. jún. 14. 00:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!