Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kellene szeretnem az...

Miért kellene szeretnem az apámat? Mit tegyek, hogy felfogják, számomra ők nem léteznek?

Figyelt kérdés

Kiskoromban váltak el, apával nincs semmilyen kapcsolatom, pár havonta beszélünk, de ennyi.

A felesége utál, van két gyerekük, de a szomszédok gyerekeivel közelebbi a kapcsolatom, mint velük. A kisebbik gyerekük fél éves, eddig egyszer sem láttam.

Viszont mama (apa apukája) és apa nővére annyira erőltetik, hogy márpedig nekem szeretnem kell apát, hogy már hányingerem van tőle. A nagynéném folyton ismételgeti, hogy ezt még visszakapom az élettől, nem a nevelőapám az igazi apám, bármennyire is megvásárolt a pénzével, ajándékaival.

Mama meg folyton odahívja apát, ha ott vagyok náluk, utána nem érti, miért megyek el 3 percen belül. Megbeszéltük, hogy elmegyünk egy színházba, erre ma mondta, hogy ő mégsem tud jönni, de apa eljön szívesen...

De én nem kérek sem belőle, sem pedig a "családjából".

Mamáékkal és a nagynénémékkel eddig jó volt a kapcsolatom, nagyon szerettem náluk/velük lenni, de már egyre nyomasztóbb ez.

16L


2014. júl. 6. 18:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Erről apáddal kéne elbeszélgetned! Ő tudja, hogy nem szívleled? És Te szeretnéd, aha szeretne? Ha nem, miért nem? Ezeket kéne megbeszélni apuval, nem?
2014. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
59%
Azon kívül, hogy a szüleid elváltak, van más okod is "utálni" az apádat?
2014. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is hetente 3-4-szer a fejemhez van vágva,hogy miért nem szeretem az alkoholista apámat.Na vajon miért nem?Ja meg hogy miért nem tisztelem(!)?

Szerintem a tisztelet nem jár egy alkoholistának,aki ha tudná,hogy hol a pénz,elverné mindet.Tőlem is lopott már.


Egyébként nekem akkor egy ismerősöm azt mondta,hogy ne tiszteljem,ne szeressem,de tegyek úgy,mintha tisztelném és szeretném,meg hogy néha azért legyen pár szavam,mondatom hozzá,amikor józan és normális.

Azóta rájöttem,hogy tök mindegy,hogy mit mondok neki,mert ha egyszer kedves voltam vele,akkor bunkó lett,és ezt többször eljátszotta.

Úgyhogy rájöttem,hogy azt kell csinálni,hogy hogyha kérdez,akkor válaszolok,de ennyi.Anyám az kiszolgálja meg körbeugrálja.


Szóval szerintem amikor apudnál vagy vagy a mamádnál,akkor mond azt,hogy te tiszteled meg szereted.Ennyi!Akkor megnyugszik a mamád is meg apád is.Ha nem,akkor legyen egypár kedves szavad,mondatod apudhoz.


BELÜL MEG KÖZBEN AZT ÉRZEL,AMIT AKARSZ!:) Azt senki sem szabhatja meg!

2014. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ő sosem keres, most már én sem.

Nem akarok vele beszélgetni, számomra ő egy idegen, ellenszenves ember.

Szerintem tudja, hogy nem szeretem sem őt, sem a családját, tekintve, hogy amikor Karácsonykor mamáéknál voltam (előtte direkt megkérdeztem, hogy ott lesznek-e apáék és azt mondták, hogy nem) és beállítottak, én szó nélkül felálltam tőlük és hazajöttem.

Vagy most is, lementünk a Balatonhoz, mama odahívta őket 3 napra, mert "jó buli lesz". Inkább hazajöttem vonattal, egyedül, egy szó nélkül, pedig még életemben nem utaztam egyedül és vonaton sem ülök túl gyakran.

Nem mondom, hogy tisztelem, vagy szeretem, mert ez nem így van. És nem fogok azért hazudni, hogy ő, vagy bárki jobban aludjon.


Igen, tett azért, hogy ilyen legyen a kapcsolatunk.

Miután elhagyta anyát ezért a bunkó, vidéki paraszt nőért (tényleg az, ráadásul akkora, mint a ház), velem is rosszabb lett a kapcsolata, mert a nő nem kedvelt (5 éves voltam).

Ez rosszabb lett, miután megszületett az első gyerekük, mert a nő féltékeny volt rám, hogy mamáék miért visznek külföldre, miért nyitottak nekem számlát, stb.


Nem akarom, hogy apa szeressen.

2014. júl. 6. 18:21
 5/32 anonim ***** válasza:
43%
A lázadás amúgy tök természetes.nem kényszeríthet senki arra,hogy szeresd.De amúgy szerintem minimum 1 mondatot beszélgess apuddal,mert hát mégiscsak az apád,akármilyen is.Tudoooom,hogy nem akarsz...én se akartam sohasem.Csak így lehet megnyugtatni a környezetet.Ne akarj magadnak háborút!
2014. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 acelsziv ***** válasza:
30%
nyavalygás és dacoskodás helyett érdemesebb lenne leülnöd apáddal és kifejteni neki ezt az egészet. Hogy nem szereted őt és hagyjátok békén egymást. Tisztességesebb lenne vele és a családdal szemben is.
2014. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%
hisztiddel csak az éred el hogy még jobban erőltetik,mosolyogj mond hogy elfelejtetted azt a fontos dolgot és lépj le,de ne csapj nagy patáliát,mert ezzel csak őket hergeled.
2014. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
50%

"mégiscsak az apád" - ja, nekem is mégis csak az apám volt az az alkoholista disznó, aki majdnem agyonverte anyámat és engem is, mert éppen olyan kedve volt... Ez a szöveg a legnagyobb marhaság, ha jól veszem ki, a kérdező 11 éve nem él együtt a vér szerinti apjával, és van egy mostohaapja, aki neveli. Hogy a nagymama mitől bolondult meg most, valószínűleg soha nem fog kiderülni, de ez is ismerős, vannak ilyen önző "kedves rokonok" másutt is, akiknek tökmindegy, hogy te mit érzel, csak neki legyen igaza.

Szerintem teljesen igazad van, kérdező, anyukáddal kellene beszélned, hogy próbálja leállítani a nagymama és a nagynéni ilyen akcióit, - és ha nem megy, kénytelen leszel ritkítani velük a találkozásokat.

2014. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
84%
Ne hergeld magad túlságosan. Egy férfi nem azért hagyja el a felségét meg a gyerekét, mert a házasság olyan volt, mint két turbékoló galambpár násza. Mi olvasók nem is tudjuk, hogy valójában mi és hogyan történt és mivel te anyáddal maradtál, ezért te is csak anyád oldaláról és beállításában látod a képet. Ráadásul, hogy apád feleségét ennyire utálod, ez méginkább ezt valószínűsíti. Az, hogy ...nem akarod, hogy apád szeressen... szintén arra vall, hogy hiányzik neked az apai szeretet. Ne tiltakozz, ha közömbös lennél apád iránt, az egészen más lenne, de láthatóan mély érzelmek bújnak meg benned, amiket erővel el akarsz fojtani. Már kissé felnőttél ahhoz, hogy képes legyél tárgyilagosan, kívülállóként nézni a dolgokat. Apád új felesége lehet, hogy olyan, amilyennek leírod és lám az a házasság mégis működik. Egy párkapcsolatban nagyon sok olyan feszültség, de összetartó erő is lehet, amit csak teljes kívülállóként lehet világosan felismerni. Próbáld meg pontosabban megtudni, mi volt a szüleid válásának az oka, próbáld meg egymás mellé tenni a két embert (amennyire ismered őket) és vizsgáld meg valóban illettek-e egymáshoz, működhetett volna-e az a kapcsolat évtizedeken át. Bizonyára sok érdekes dolgot fogsz felfedezni.
2014. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%

Igaza van a 9-esnek. Te csak anyád szemszögéből látod a válást. De neki legalább annyi sara volt benne, mint az apádnak.

Ha te ellenséges vagy az apáddal, akkor neki mit kellene tenni?

Próbálj elgondolkodni ezeken.

2014. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!