Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem mentem el apám temetésre....

Nem mentem el apám temetésre. Miért furdal a lelkiismeret, ha amúgy életében nem törődött velem?

Figyelt kérdés

Apám egy agresszív alkoholista volt.

Anyám elvált tőle. Apám sose fizette a gyerektartást, feketén dolgozott így le se tudták vonni tőle.

Amikor kicsik voltunk nyáron elvitt minket az anyjához. A nagymamát szerettem. Néha megjelent részegen ilyenkor


Nemrég meghalt, körülményes lett volna utazni a covid miatt, de szerintem normál esetben sem mentem volna el a temetésre.


Most én rossz ember vagyok? Tényleg mindegy milyen a szülő, neked muszáj szeretni őt?


2021. jún. 18. 16:54
1 2
 1/14 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
93%

A lényeg az, hogy te nyugodt legyél.

Szerintem nem kell, hogy lelkiismeretfurdalásod legyen.

2021. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem muszáj. Nem is érdemelte meg az apád. El fog múlni.
2021. jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Az én nagyapám is alkoholista volt, nagymamám el is vált tőle, mégis nála halt meg a kisszobában, ott töltötte az utolsó napjait. Ennek ellenére nagyim nem ment el a temetésére. Én egy percig sem ítéltem el érte soha, biztos meg volt rá az oka. Ha te úgy érezted, hogy nem szívesen mennél, egy percig ne legyen miatta bűntudatod.
2021. jún. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Az vagy.
2021. jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha csak papíron volt az apád, akkor ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Ha nem törődött veled, nem keresett, nem szeretett és nevelt téged, akkor semmit nem jelent, hogy ő nemzett téged - arra bármilyen férfi képes.
2021. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem vagy rossz ember. Teljesen normális vagy.

Ő volt a rossz.

A 4-es meg egy agresszív alkoholista.

2021. jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy rossz ember.
2021. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
És mi bajod lett volna ha elmégy?Könnyebb lett volna lelkednek .
2021. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Miért lennél rossz ember ? A biológiai rokonságnak semmi köze a lelki, érzelmi kapcsolathoz. Egyébként sem ezek a formális események lényegesek, hanem a tényszerű viselkedés. Hány olyan embert ismerünk, aki elviselhetetlenül viselkedik a családjával, majd amikor eltemetik a családtagot, akkor látványosan hetente kimegy a temetőbe, sőt talán még rendszeres "színházi" jelenetet is előad...
2021. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
Az utolsó tizenöt évben nem beszéltem az apámmal. Huszonnyolc feleség, gyerek innen-onnan, a családi vagyont meg elherdálta. Nagyon rossz ember volt. A halálos ágyán kérték, hogy legalább telefonon beszéljek vele. Nemet mondtam. De a temetésére azért elmentem.
2021. jún. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!